Skocz do zawartości

Polskie Prawo Jazdy W Usa - Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni jestem w USA w Wisconsin. Dziś zostałem zatrzymany przez tutejszą policję do rutynowej kontroli. Wylegitymowałem się amerykańskim ID i polskim prawem jazdy. Policjant oświadczył że nie mogę poruszać się za pomocą polskiego prawka i wręczył mi wezwanie do sądu na 18 sierpnia i ewentualny mandat na 340$. Pytanie jest takie czy wyrobić sobie międzynarodowe prawko czy próbować zdawać tu obowiązujące? Czy każde z dwóch praw jazdy przekonają sędziego. Międzynarodowe dużo łatwiej zdobyć aplikacje wysyła się z domu przez internet a za amerykańskim musiałbym trochę pojeździć jeżeli w ogóle da się je zrobić gdyż mogą pojawić się problemy z tym że moja wiza J1 jest krótsza niż 4 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mozesz sobie wyrobic prawo w swoim stanie a ile bedzie wazne to juz zalezy od urzedu ..

Moze chodzilo o to ze sadzil Policjant ze jestes rezydentem stanu a wiec obowiazuje Cie prawko danego stanu ,szkoda ze mu nie pokazales paszportu z wiza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem policjantowi że słyszałem że będąc na J1 podczas ważności wizy nie mam obowiązku posiadania amerykańskiego prawka i że mogę jeździć na polskim. Osoba z którą jechałem pokazała międzynarodowe wyrobione w USA - policjant stwierdził że cytuje "CHYBA" będzie dobre.

Wyrobienie prawka to nie taka prosta sprawa w Wisconsin gdyż przebywając tu na wizie muszę mieć ją ważna jeszcze przynajmniej przez 4 miesiące... chyba że coś się zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tutaj juz kilka lat i jak wiekszosc Polakow jezdze na miedzynarodowym prawku , rowniez mialam na szczescie jeden przypadek ze zatrzymala mnie policja i tez dostalam wezwanie do sadu , bo policjant powiedzial ze prawo jazdy miedzynarodowe nie jest honorowane ani jako prawko ani jako ID , jazeli mieszkam w NJ to mam miec prawo jazdy NJ , ... jeden , i zaplacilam kare za jazde bez prawa jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodziłoby na to, że na międzynarodowym jeździć nie mogę, amerykańskiego nie uda mi się zrobić sędzia wyda wyrok a za rok nie będę mógł wyjechać ponownie...

Plan mam taki że jeszcze w tym tyg załatwiam prawko międzynarodowe (http://www.license-2000.com/) i będę próbował robić tutejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem bylo to, ze pokazal stanowe ID niewiadomo po jakiego ch.... ??? Wystarcza prawko polskie + miedzynarodowe i tyle.

Policjant jak widzi, ze jest stanowe ID, a prawko z innego stanu/kraju, to one nie jest wazne, bo nie mozna miec 2 waznych prawek z roznych stanow/krajow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...