Skocz do zawartości

Polskie Prawo Jazdy W Usa - Problemy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 39
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Odświeżając temat to dziś byłem w sądzie w sprawie mojego prawka. Najpierw czekałem w długiej kolejce do takiego pokoju gdzie siedziało dwóch mężczyzn którzy wypytywali o różne rzeczy w moim przypadku stwierdził, że muszę iść na sale rozpraw tam będę wezwany do sędziego i że bez płacenia się nie obędzie. Człowiek w pokoju jak i sędzia stwierdzili, że na polskim prawku nie mogę jeździć a to, że teraz już im pokazałem międzynarodowe to ich nie obchodzi. Sędzia stwierdził, że jestem winny i nakłada na mnie 176$ kary - kwota niby nie ogromna ale stracony czas, nadgodziny, nerwy w sumie się nazbierało. Reasumując radzę każdemu wyjeżdżającemu do USA zaopatrzyć się w prawko międzynarodowe - nie musi ale może się przydać. Myślę, że tego posta można by umieścić w ważnych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet CDL zawodowe prawko wydawali nielegalnym, jeszcze nie caly rok temu (ja sam bylem kierowca trucka).

Jestem ciekaw czy jest nadal taka możliwość. Bardzo by mi zależało na zostaniu kierowcą w USA. Dodam że przesiedzialem wize jakieś pół roku temu, nie mam SS# ale tez slyszalem ze nielegalni jeżdzą na truckach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy jest nadal taka możliwość. Bardzo by mi zależało na zostaniu kierowcą w USA. Dodam że przesiedzialem wize jakieś pół roku temu, nie mam SS# ale tez slyszalem ze nielegalni jeżdzą na truckach.

Juz nie zrobisz CDL bez SSN. Ja zrobilem zwykle prawko na wizie B2 ale CDL juz sie nie uda, interesowalem sie tym. Moj kolega byl na 6-miesiecznej wizie pracowniczej, zrobil CDL w Chicago i jezdzi juz kilka lat ale tylko po Kaliforni (pracuje u Polaka), poza granice stanu nie wyjezdza. Niestety w przyszlym roku lub za dwa lata waznosc prawka mu sie konczy i chyba bedzie zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...