Skocz do zawartości

Aktualne Oplaty Wnioskowe


agadka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dowiedzialam sie ostatnio na tym forum ze ceny podane na stronie USCIS nie sa aktualne wiec mam pytanie jakie sa aktualne ceny do formularzy: G-325a , I-130, I-131, I-485, I-693, I-765, I-864

a poza tym mam kilka jeszcze oddzielnych pytanek dotyczacych zielonej karty ( bo wlasnie zaczynam kompletowac wszystkie dokumenty)

1. czy dolaczam I-693, (Report of Medical Examination and Vaccination Record) wraz z innymi dokumentami i wysylam razem w kopercie czy biore tylko to na spotkanie?

2. czy jezeli moj maz nie pracuje jeszcze bo jest studentem czy moim sponsorem moze bys moj przyjaciel czy musi tez byc maz ktory nie ma dochodow?

3. czy to bedzie "wielki problem" dla USCIS ze niemieszkam jeszcze z moim mezem? (ale zamierzamy w ciagu 2-3 miesiecy bo teraz z powodow finansowych jeszcze niemozemy)

4. jestem au-pair i wyszlam za maz pod koniec mojego programu czy w takim razie: G-325a , I-130, I-131, I-485, I-693, I-765, I-864 to wszystkie formularze ktore musze wypelnic?

5. i co to jest ten Alian number? czy jako au-pair ja cos takiego mam? bo nie moge znalezc w rzadnych moich dokumentach

6. I jeszcze pytanie troche z innej dziedziny wzielam slub i chce wziasc nazwisko meza wiec dowiedzialam sie zeby zmienic nazwisko musze najpierw zmienic je w social seciurity office ale tam niechcieli mi zmienic z powodu ze musze najpierw zmienic nazwisko w ds-2019 ale niemoge zmienic ds-2019 bo za pare dni konczy mi sie program au-pair wiec moj sponsor (firma au-pair) nie wyda mi tego dokumentu z nowym nazwiskiem. Wiec jak moge zmienic moje nazwisko w mojej sytuacji?

przepraszam jezeli powtorzylam jakies pytanie ale jest tyle roznych odpowiedzi na tym forum ze naprawde juz jestem skolowana co gdzie i jak i dziekuje bardzo za wszystkie podpowiedzi i odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatka to juz zalezy od urzednika ale zobacz sama jak Ty bys zobaczyla taka pare,ze chce dana osoba legalizowac sobie pobyt a nie mieszka z ta osoba,tutaj moze byc problem .

Co do oplat to gdzie takie cos zobaczylas,moze z postow z lat 2007-2008 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie martwilam sie o to ale juz sie niemartwie bo przeciez sie kochamy i to widac wszedzie wiec niewydaje mi sie ze zproblemow finansowych (ktore sa tylko chwilowe) odpowiliby mi green card :) a co do oplat to tak wlasnie widzialam ta nfo w postach z 2008 roku ale to tylko pare miesiecy roznicy wiec wole sie dowiedziec niz zaplacic mniej lub wiecej. Bardzo prosze o odpowiedziec na inne pytania bo juz prawie mam wszystkie dokumenty i przygotowuje sie do wyslania. Bardzo bym byla wdzieczna jak by Pani Karina tu zajrzala swoim oczkiem bo widzialam ze na prawde dobrze orientuje sie w tych sprawach wiec mogla by mi rzetelnie odpowiedziec. Z gory dziekuje bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na USCIS.gov maja zawsze aktualne ceny, tam sprawdzaj

1. raczej tak

2. sponsorem jest zawsze maz i wypelnia I-864. Do tego co-sposorem moze byc twoj przyjaciel, wypelnia wniosek I-864A

3 moze byc

6 mozesz poslugiwac sie nowym nazwiskiem, mozesz tak wypeklnic wnioski o GC, jak dostaniesz pozwolenie na prace zmienisz sobie SS card

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dowiedzialam sie ostatnio na tym forum ze ceny podane na stronie USCIS nie sa aktualne wiec mam pytanie jakie sa aktualne ceny do formularzy: G-325a , I-130, I-131, I-485, I-693, I-765, I-864

$1,010 plus $355

a poza tym mam kilka jeszcze oddzielnych pytanek dotyczacych zielonej karty ( bo wlasnie zaczynam kompletowac wszystkie dokumenty)

1. czy dolaczam I-693, (Report of Medical Examination and Vaccination Record) wraz z innymi dokumentami i wysylam razem w kopercie czy biore tylko to na spotkanie?

wysylasz

2. czy jezeli moj maz nie pracuje jeszcze bo jest studentem czy moim sponsorem moze bys moj przyjaciel czy musi tez byc maz ktory nie ma dochodow?

i twoj maz i twoj przyjaciel musza wypelnic dokumenty - dodatkowo jesli przyjaciel jest zonaty wtedy moze, ale nie musi, bo to zalezy od sytuacji, takze zona podpisac dokumenty

3. czy to bedzie "wielki problem" dla USCIS ze niemieszkam jeszcze z moim mezem? (ale zamierzamy w ciagu 2-3 miesiecy bo teraz z powodow finansowych jeszcze niemozemy)

to moze byc problem, zwlaszcza jesli ktos bierz slub pod koniec bycia au-pair. Urzednicy sa przeczuleni na tym punkcie, bo jest wiele roznych malzenstw. Nie mowie, ze wasze takie jest, ale generalnie mozecie miec ciezej niz inne osoby.

4. jestem au-pair i wyszlam za maz pod koniec mojego programu czy w takim razie: G-325a , I-130, I-131, I-485, I-693, I-765, I-864 to wszystkie formularze ktore musze wypelnic?

nie wiem, bo nie znamy Twojej sytuacji

5. i co to jest ten Alian number?

Alien number to twoj numer pod ktorym masz file w immigration + numer green card

czy jako au-pair ja cos takiego mam?

czasem au-pair maja A#, nie zawsze, ale czasem maja

bo nie moge znalezc w rzadnych moich dokumentach

6. I jeszcze pytanie troche z innej dziedziny wzielam slub i chce wziasc nazwisko meza wiec dowiedzialam sie zeby zmienic nazwisko musze najpierw zmienic je w social seciurity office ale tam niechcieli mi zmienic z powodu ze musze najpierw zmienic nazwisko w ds-2019 ale niemoge zmienic ds-2019 bo za pare dni konczy mi sie program au-pair wiec moj sponsor (firma au-pair) nie wyda mi tego dokumentu z nowym nazwiskiem. Wiec jak moge zmienic moje nazwisko w mojej sytuacji?

nie mozesz, mozesz zaczac poslugiwac sie nowym nazwiskiem plus kiedy dostaniesz EAD wtedy zmienisz nazwisko na karcie social security

przepraszam jezeli powtorzylam jakies pytanie ale jest tyle roznych odpowiedzi na tym forum ze naprawde juz jestem skolowana co gdzie i jak i dziekuje bardzo za wszystkie podpowiedzi i odpowiedzi

jest wiele odpowiedzi, bo kazda sprawa jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. sponsorem jest zawsze maz i wypelnia I-864. Do tego co-sposorem moze byc twoj przyjaciel, wypelnia wniosek I-864A

joint sponsor wypelnia tak samo I-864.

Forma I-864A to kontrakt miedzy osobami na tym samym rozliczeniu podatkowym, jesli uzywa sie do sponsorowania dochodu wspolmalzonka. I-864A nie zawsze jest wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...