Skocz do zawartości

Prezenty Przywiezione Do Usa -jak To Z Nimi Jest


larysa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, no wlasnie jako to jest. Ja planuje zabrac ze soba, jako prezenty :2 butelki wisnioweczki, 3 obrazki oraz bizuterie z bursztynami. Czytalam, ze mam to wpisac w deklaracji celnej ale gdzie jak na tym papierku nie ma miejsca? Czy mam to dokladnie opisac tak ze szczegolami? :) . Karton fajek tez jest na prezent i nie wiem czy papieroski tez wpisywac? Prosze o odpowiedz ;)

Acha a czy te 2 butelki alkoholu to nie jest za duzo, bo zdania sa podzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wwiozłem do usa 4 butelki wodeczek, czyli ~2l, do tego 2 butelki wina i przeszło, nic nie deklarowałem, po prostu nie wpisywałem, już drugi raz tak to zrobiłem, wydaje mi się, że nikt tego po prostu nie sprawdza, jeżeli to ma znaczenie to wlatywałem do newark.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie celnicy tez lubiejom sie napic wisnioweczki... :)

hahaha

posluchaj tego: moj klient przewozil kawalek plskiej kielbasy i 2 litry zubrowki. Na lotnisku podchodzi Murzyn z psem i pyta (w jezyku polskim): Kielbase mosz? Po czym pies zaczal skakac kolo walizki - wszystku mu sprawdzili, kielbasa do kosza a za to, ze mial za duzo alkoholu (i nie zadeklarowal) dostal kare $300 (ktora mu wspanialomyslnie znizyli do $175 za to, ze byl emerytem).

Ale mam klientow ktorzy mi przywoza np. ciupagi (!), ser z Zakopanego (!!), zubrowke, krysztaly i jakos to przewoza przez granice ;) Znam dziewczyne, ktora przewiozla nawet kielbase w sloikach ze smalcem (!!) albo jajka (!!!) wlozone miedzy ubrania w walizce.

Kazdy przypadek jest inny, ale ludzie tu czasem cuda wwoza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź 1 karton fajek i 1 litr wódki.Poza tym nic nie wpisuj,żadnych prezentów nie wymieniaj d deklaracji.Nie przekrocz sumy 100 $ wpisując wartość prezentów bo cło wlepią.Wpisz np 70 dolarów.Jedzenia nie bierz w ogóle,lekarstw również>Jak musisz to weź receptę od polskiego lekarza,niech wpisze na co ten lek.Mnie tego nie sprawdzali,ale na wszelki wypadek miałem tą receptę.Zyczę udanego pobytu w najfajniejszym kraju świata.

Oczywiście ta recepta musi opisywać lek po angielsku!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach rodzina przewoziła z PL<KRK> do USA <Ch-go> buteleczki wiśnióweczki było ich 4 do tego 6 oscypków

Wszystko przeszło bez problemu ;-)

TE "produkty" w walizkach spakowane wśród ubrań,

Natomiast leki, a było ich kilkanaście e BEZ recept bo zostały w aptece<zapomnieli skserować> w bagażu podręcznym tez przeszły ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim znajomym wlasnie w krakowie wyrzucili z bagazu wisniowke, co prawda juz na krajowym terminalu bo lot byl do Warszawy a potem do NYC,

poszlo o to, ze pomimo tego ze alkohol legalny to nie mial banderolek - niektorzy pewnie wiedza, ze pewne regiony kraju maja zgode na produkcje alkoholu i nie musza posiadac znakow akcyzy w postaci banderoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...