Skocz do zawartości

Marriage Problem :(


Martusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do Was bardzo wazne pytanie odnosnie sytuacji moje bardzo dobrej przyjaciolki.Otoz dziewczyna wyszla za maz jej maz ma bardzo powazny problem alkocholowy pobrali sie rok temu a w maju tego roku mieli interviu dostala zielona karte na 2 lata.Moja koelzanka mysli o rozwodzie ale czy w takiej sytuacji mzoe aplikowac za 2 lata o ta juz stala zielona karte?Poznala fantastycznego dobrego czlowieka ktorego zamierza kiedys poslubic nie wiem czy w takim przypadku moze to zrobic a jesli tak to po jakim czasie i czy cala procedura bedzie sie toczyc od nowa? Tzn po rozwodzie moze ponownie wyjsc za maz i aplikowac wtedy od poczatku znow o 1 zielona karte?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja pamietam to:

odnowic 2 letnia karte mozna tylko z tym samym facetem albo jesliby udowodnic przemoc w rodzinie. Ale by to udowodnic potrzeba raporty policyjne itp

w instrukcjach do wniosku o lifting conditions:

"If you are filing to waive the joint filing requirement because you and/or your conditional resident child were battered or subjected to extreme cruelty, also file your petition with the following:

A. Evidence of the physical abuse, such as copies of reports or official records issued by police, judges, medical personnel, school officials and representatives of social service agencies, and original affidavits as described under Evidence of the Relationship; or

B. Evidence of the abuse, such as copies of reports or official records issued by police, courts, medical personnel, school officials, clergy, social workers and other social service agency personnel. You may also submit any legal documents relating to an order of protection against the abuser or relating to any legal steps you may have taken to end the abuse. You may also submit evidence that you sought safe haven in a battered women's shelter or similar refuge, as well as photographs evidencing your injuries.

C. A copy of your divorce decree, if your marriage was terminated by divorce on grounds of physical abuse or extreme cruelty."

ALE

potem doczytalam to, i to jest chyba nowe.

Who is eligible to file I-751

"If you are filing to waive the joint filing requirement because your marriage has been terminated, also submit a copy of the divorce decree or other document terminating or annulling the marriage with your petition."

i gdzie indziej: "You entered into a marriage in good faith, but the marriage was ended through divorce or annulment."

wiec mozna teraz po rozwodzie....

Nie wiem jak trudno jest udowodic good faith

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam do tego ze urzad bedzie zainteresowany tym czy czasami ten slub nie byl na papiery oraz czy teraz tak nie bedzie z przyszlym malzenstwem,jesli nie bedzie takiego podejrzenia to juz Karina o tym pisala na forum jak jest w tym przypadku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec a trzeba miec rozwod (albo extreme cruelty) aby nie skladac razem

i udowodnienie bona fide moze byc duzo trudniejsze niz w przypadku zwyklej pary malzenskiej

masz 100% racji - dlatego wlasnie jest warunkowa green card - zeby pozniej nie bylo podejrzen o matactwa itd.

W przypadku tej dziewczyny, o ktorej mowa, niestety to co ona ma (z tego co pisze) to nie jest zbyt duzo - milosc miloscia, a urzad urzedem.

Czy ona w maju, kiedy mieli interview (czyli jakies 2 miesiace temu) nie wiedziala o tym, ze maz ma problem alkoholowy? Jesli wiedziala - bo chyba problem nie pojawil sie w ciagu ostatnich dwoch miesiecy tylko jakis czas te osoby juz sie znaja - to dlaczego nie wycofala aplikacji o green card? I tak bedzie patrzyl urzednik na to - nagle 2 miesiace po interview ona chce rozwod (podczas interview jak rozumiem byli kochajaca sie para, i wtedy nie bylo slowa o chorobie alkoholowej meza mam racje?), pozniej wychodzi za maz za 'fantastycznego' czlowieka i jeszcze trzeba by odnowic green card, bo malzenstwo rozpadlo sie zaraz po interview, ale bylo bona fide...

Personalnie mozemy jej wspolczuc; jako adwokat mowie Wam jak to wyglada od strony urzednika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...