Jump to content

Ziekona Karta Dla Rodzicow


Recommended Posts

Dziecko jest obywatelem. Każde dziecko urodzone w USA (z wyjątkiem dzieci dyplomatów) jest automatycznie obywatelem.

Rodzice nie mają z tego żadnych korzyści. Dziecko może sponsorować rodziców, ale dopiero po ukończeniu 21 roku życia.

Link to comment
Share on other sites

ja slyszalem ze matka dziecka moze tez starac sie o obywatelstwo zeby mial sie kto dzieckiem opiekowac czy tak nie jest?

Jak ci juz ludzie napisali tak nie jest. W przypadku deportacji rodzicow moga oni zabrac dziecko-obywatela ze soba i opiekowac sie nim w rodzinnym kraju.

Link to comment
Share on other sites

Zaproszenie na co?

zaproszenie nie jest wymagane a aby isc po wize..zaproszenie moze wyslac ktos obcy z ulicy i Ambasada dobrze o tym wie..

sponsorowanie masz pracownicze oraz rodzinne...rodzinne to wchodzi Ojciec-Matka,dzieci i tyle

jak juz ktos wyzej napisal ze dziecko z obywatelstwem nie pomoze jak kogos beda deportowac,wtedy albo dziecko zostaje w USA lub tez wylatuje z rodzicami...

Link to comment
Share on other sites

Z tymi dziećmi i deportacja nie jest tak do końca. Według prawa USA nie mogą wydalić swojego obywatela, a po drugie nie można rozdzielić rodziny jeśli jest "normalna". Część ludzi z tego korzysta. Urzędnicy w USA nazywają to "dziećmi kotwiącymi". Tak czy tak rodzice są nielegalnie.

Link to comment
Share on other sites

gmurawsk a co powiesz o pewnym Ojcu ktory byl nielegalnie i mial dzieci chyba z 3 z obywatelstwem USA i go deportowali,,ten czlowiek oprucz tego ze byl nielegalnie czego zlego nie uczynil (kradziez itp)Tak wiec pisanie o tym ze rodzicow nie deportuja jest nie na miejscu

oczywiscie obywatela nie deportuja a wtedy dziecko albo zostaje w USA w rodzinie zastepczej lub tez wraca z rodzicami...

Link to comment
Share on other sites

Nie pisałem, że wszyscy mają to szczęście i zostają. Jest to rodzaj furtki z której kożystają "spenisze". Żeby deportowali wszystkich co są nielegalnie to ilu by było tam nielegalnych ?

Na jednym przykładzie nie można się wzorować.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...