Skocz do zawartości

Interview W Uscis


Kocurek

Rekomendowane odpowiedzi

ja napisze cos z mojego zycia,,jesli mialem gdzies pojechac to musialem na to zarobic,musialem pare spraw sobie odmowic aby miec to cos...i dlatego tez jak Krecik napisal boje sie takich osob ktore moga mnie naciagnac-wyrulowac a nie boje sie wydawac kasy bo jesli trzeba bedzie to nie ma innego wyjscia i tak samo z pomoca...Ja nie prosze bo ciagle nie potrafie czegos wykonac-zrobic i ze tak jest fajniej ale szukam tzw zapalnika czasami,tego spokojnego miejsca abym mogl cos dalej zrobic juz sam lub tez moge komus oddac ta pomoc bo przeciez kazdy z Nas jest cos warty :) i cos moze ofiarowac :)

Krecik a no masz racje ze jak Amerykanin nie pomoze to Ci nie zaszkodzi a wsrod Polakow?sa rozni ale nie zycze nikomu aby popadl na nie odpowiednich ..

A i tak samo marzy mi sie ze duza czesc Polakow bedzie inaczej postepowac a jak bedzie to zycie pokaze bo jesli nie mozesz-nie potrafisz pomoc to chociaz nie roluj ludzi-nie oklamuj Ich i juz bedzie lepiej.A jak tak sie stanie (bo kto jest doskonaly -ja nie)to powiedz przepraszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
a co do tego pytania o ktore macie wszyscy zal to przeciez na Karinie swiat sie nie konczy, ani na tym frum

wrzuc w google current USCIS status, trzecie z gory jest immihelp:

http://www.immihelp.com/forms/i-485-adjust...-of-status.html

instrukcje do I-485

Current USCIS status:

If you are still in lawful nonimmigrant status, the type of the visa you are currently on such as H-1B, B-2, F-1 etc

If the expiration date on your I-94 (permitted stay) has passed, write overstay"

If you entered the US illegaly but somehow became eligible to adjust in the US, write "EWI" (entry without inspection).

Odpowiem troszke przekornie... kurcze po co nam Karina na tym forum czy inni adwokaci skoro to wszystko takie proste :)

Tak na poczatek pozwole sobie zauwazyc, ze:

Certain classes of nonimmigrants, notably F students and J exchange visitors, do not receive a fixed date of duration on Form I-94, but are admitted for "duration of status.". (taki maly cytat z jednej strony).

Co w zwiazku z ta expiration date i permitted stay, jezeli na I-94 widnieje D/S?

A no gdyby tak skorzystac z tej strony:

http://www.ice.gov/sevis/sevisfactsheet.htm

w dziale SEVIS Fact Sheet->Maintaining Your Immigration Status While A Student Or Exchange Visitor jest napisane cos takiego:

Every visa is issued for a particular purpose and for a specific class of visitor. Each visa classification has a set of requirements that the visa holder must follow and maintain. Those who follow the requirements maintain their status and ensure their ability to remain in the United States. Those who do not follow the requirements violate their status and are considered ?out of status.?

i taka jeszcze interpretacja z drugiej strony:

F-1 student is out of status when no longer taking a full course of study

********************************************************************************

OK. A co gdyby tak poczytac nieco dokladniej co to znaczy, ze ktos przesiedzial sobie wize i co mu za to grozi:

Aliens Unlawfully Present

The new INA §212(a)(9)(B )(i)(I) provides that any alien who has been unlawfully present in the United States (presence in the United States after the expiration of lawful status or presence in the United States without being admitted or paroled) for a period of more than 180 days but less than 1 year and voluntarily departed the United States (whether or not pursuant to section 244(e) prior to the commencement of proceedings, is excludable for a period of 3 years. The new INA §212(a)(9)(B )(i)(II) provides that any alien who has been unlawfully present in the United States (presence in the United States after the expiration of lawful status or presence in the United States without being admitted or paroled) for 12 months or more is excludable for 10 years.

zadne prawo oczywiscie nie moze byc stale, wiec byly "updat-y" w 3/31/1997, 06/17/1997,09/19/1997 itd.

212(a)(9)(B ) ("9B") oznacza "Aliens Unlawfully Present"

A gdy poczytasz sobie np. "DOS Cable on Unlawful Presence -- April 4, 1998" dowiesz sie, ze:

Calculating "unlawful presence" under 9B

23. The statute defines "unlawful presence" as presence in the U.S.

without admission or parole, or presence in the U.S. after the expiration

of the period of stay authorized by the Attorney General. This definition

essentially encompasses three categories of aliens: aliens who enter

without inspection (EWI's), aliens who overstay the date on their I-94

(overstays), and aliens who are determined by the INS or an immigration

judge to have violated the terms of their stay (status violators). While

this would appear fairly straightforward on its face, in fact, there are

many special rules, caveats, and exceptions which can make calculation of

the period of unlawful presence quite complicated

Czyli jak widzisz nie wszyscy sa traktowani jednakowo.

Jak poczytasz sobie dalej:

30. Overstays/Status Violators...

A . Duration of Status Cases: Although most nonimmigrants are admitted

for a specified period of time, students, exchange visitors, information

media representatives ("I" visa holders), and holders of certain diplomatic

visas are usually admitted for "duration of status" (D/S). An alien

admitted for "duration of status" will begin to accrue unlawful presence

only if either:

? an Immigration Judge (IJ) finds the alien has violated status and is

excludable/deportable/removable, or

? the INS, in the course of adjudicating an application for a benefit

(e.g., extension of stay or change or adjustment of status),

determines that a status violation has occurred.

B. Aliens Admitted Until a Date Certain: In general, an alien admitted

until a specified date will begin to accrue unlawful presence either:

? when the date on the I-94 (or any extension) has passed, or

? if INS or an IJ makes a finding of a status violation, whichever comes

first.

Nadal twierdzisz ze to takie proste jak wstukac w googla kilka slow kluczowych i wziac odpowiedz (czyjas opinie lub interpretacje) z pierwszej lepszej strony?

Wez pod uwage, ze czesto nawet oficjalne strony urzedow nie sa aktualizowane, badz zawieraja bledy.

P.S. Pozwolilem sobie nieco wkopiowac w ten watek pare cytatow, z tego co dzis znalazlem grzebiac w internecie, moze do czegos komus sie przyda. Prosze pamietac ze zmiany z 1998 nie sa ostatnimi do 212(a)(9)(B ). Dalej jeszcze nie czytalem. I badz tu madry co wpisac jak masz D/S i zaden sedzia sie Ciebie nie czepial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal twierdzisz ze to takie proste jak wstukac w googla kilka slow kluczowych i wziac odpowiedz (czyjas opinie lub interpretacje) z pierwszej lepszej strony?

Wez pod uwage, ze czesto nawet oficjalne strony urzedow nie sa aktualizowane, badz zawieraja bledy.

nadal twierdze ze w przypadku nevah to bylo takie proste i nic z tego co cytowales tego nie podwaza

strona immihelp jet jedna z lepszych, w przypadku gdy na oficjalnej stronie USCIS, jak sam zauwazyles, nie ma odpowiedzi na to pytanie - trzeba sobie jakos raodzic - albo placic prawnikowi

moja odpowiedz byla skierowana do tych ktorych nie stac na prawnika

dzieki za twoje cytaty, wnosza duzo do temamtu statusu przy przsiedzianej F1/ wiz z D/S

wiec jaka odpowiedz sugerujesz w tym wypadku?

pozdrowienia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Absolutnie nie twierdze, ze odpowiedz na to pytanie nie jest czasem prosta. Poprostu chcialem zwrocic uwage, ze czasami jest, a czasami nie koniecznie. A uogolnienia i domniemania pewnych rzeczy moga prowadzic do blednych wnioskow.

Post powyzej... to co jest powyzej czerwonych gwiazdek to sa tylko interpretacje zaczerpniete ze strony systemu SEVIS i jeszcze jednej strony, ktora podobno prowadza prawnicy i to jest ich interpretacja (nie wiem z ktorego roku).

Ja w papierach na obywatelstwo w pytaniu o "current immigration status" zony wpisalem "F-1 out of status" i uwazam, ze popelnilem blad, chociaz zadne wieksze problemy z tego nie wynikly podczas interview. Wpisalem z dwoch powodow.

1. Bylem dosc mocno zajety w pracy i nie mialem czasu dobrze sie tym zajac i poszukac.

2. Stalem i stoje na stanowisku, ze zaplacenie $150 za ta odpowiedz to moze byc zbyt wiele. Tzn. byloby OK, gdybym mial 100% pewnosc, ze uzyskam prawidlowa odpowiedz, ale po moich doswiadczeniach z prawnikami i tym co wyczytalem na roznych forach, to wielu z nich jest naprawde slabych w swoim fachu, nie sa na bierzaco i czesto zamiast ludziom pomoc to patrza jak ich konkretnie skasowac. A nie bardzo mnie stac, zeby zaplacic 10 prawnikom po $150 i wyciagnac srednia z ich odpowiedzi.

Wielokrotnie slyszalem w swoim zyciu, ze "jezeli wejdziesz miedzy wrony, musisz krakac jak i one". Nigdy sie do tego nie stosowalem i z od malego zawsze pod prad, jezeli tylko cokolwiek mi nie pasowalo, badz klocilo sie z moim swiatopogladem (zdaniem). Zawsze kierowalem sie i kieruje wlasnym zdaniem i rozumem, tzn. zawsze wyslucham opinii innych, ale zawsze robie to co ja uwazam za stosowne. I tak bedzie tym razem. 99% stron jakie znajdziesz szukajac odpowiedzi na to pytanie poradzi wpisac Ci "out od status", wlaczajac to strony mieniace sie oficjalnymi interpretacjami prawa, badz nawet strony systemu SEVIS. Dlaczego tak robia? Na zdrowy rozum strony rzadowe nie powinny wprowadzac w blad, ale moim zdaniem wprowadzaja.

To co masz ponizej gwiazdek to sa bezposrednie cytaty ustaw, rozporzadzen, itd. w zaden sposob nie interpretowane.

Gdyby bazowac na tych cytata prawa, ktore podalem wyzej, to jak dla mnie nie ma mowy, zeby o kims (kto ma wpisane D/S w wize) powiedziec ze jest "out of status" badz "overstayed" badz "unlawful present" jezeli zaden wyrok nie zostal na niego wydany przez IJ, badz IO (np. podczas proby aktualizacji pobytu). Po prostu sa bardzo jasno sprecyzowane przypadki, kiedy mozna mowic o przesiedzeniu wizy przez taka osobe. I jak dla mnie to jest wykladnia prawa a nie jakies tam poradniki, strony uczelni czy systemu SEVIS.

Takze na dzien dzisiejszy stoje na stanowisku, ze powinno sie wpisac F-1 (badz "student", lub "student visa") i D/S w pole expired on.

Na setki stron i For, ktore przegrzebalem tylko jedno (slownie jedno) Forum potwierdzilo moje przypuszczenia (link: http://britishexpats.com/forum/showthread.php?t=529907). Oto cytat:

I called twice to uscis and the first person didn't know jack (lol) and the second rep didnt know either but went the extra mile and researched...

his advice was to do as Folinskynla suggested, to write "J1" under the Current USCIS Status box and 'D/S' (duration of status) on the 'Expired On' box.

I said to him, 'well, her au pair agency said that she'd be out of status after May '07... so I asked how about I write 'J1 out of status'? He told me that I should not volunteer any (unofficial) information that we do not know for a fact and just stick to what they're asking.

He also said, plus the wording on the I-485 does throw people off a little bit, meaning that from his research he found out that when it asks for the 'Current USCIS Status' it also means or includes the last current status the applicant had....

P.S. To co napisalem powyzej jest moja prywatna opinia na dzien dzisiejszy, a nie porada prawna. Prawnikiem nie jestem a takze nigdy nie mialem nic wspolnego z prawem jako student. Swoja opinie oparlem na INA §212(a)(9)(B )(i) z 4/1/1997 i "DOS Cable on Unlawful Presence" z 4/4/1998.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytam sobie Interoffice Memorandum z 6 maja 2009. I chyba musze jeszcze pare spraw przemyslec.

W dziale (2) Distinction Between "Unlawful Status" and "Unlawful Presence" jest napisane cos takiego

To understand the operation of sections 212(a)(9)(:) and 212(a)(9)?(i)(l) of the Act, itis important to comprehend the difference between being in an unlawful immigration status and the accrual of unlawful presence ("period of stay not authorized"). Although these concepts are related (one must be present in an unlawful status in order to accrue unlawful presence), they are not the same

i dalej:

Example 3: An alien is admitted for "duration of status" as an F-1 nonimmigrant student. One year later, the alien drops out of school, and remains in the UnitedStates for one year after dropping out. The alien's status became unlawful when she dropped out of school. Neither USCIS nor an IJ ever makes a finding that the alien was out of status; therefore, she never accrues any unlawful presence for purposes of section 212(a)(9)(B ) of the Act. Chapter 40.9.2(B )(1)(E)(ii). The alien eventually leaves the United States and returns lawfully as a nonimmigrant. While in nonimmigrant status, a Form 1-140 is approved and the alien applies foradjustment of status. Because the alien failed to maintain a lawful status for more than 180 days during her prior sojourn, she is ineligible for adjustmentunder section 245?(2) of the Act, and section 245(k) of the Act does not relieveher of this ineligibility. Under section 245(k) of the Act, the alien is still eligible foradjustment, since the prior failure to maintain status does not apply to make thealien ineligible under section 245? of the Act. Also, the alien did not accrue unlawful presence despite the prior unlawful status, and so the alien is notinadmissible under section 212(a)(9)(B ) of the Act

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedawno wrocilismy z interview z zona. W ciagu 2 tyg dostane zielona karte poczta.

Spoznilismy sie z 10 min bo korki w miescie:) ale i tak czekalismy na rozmowe z 40 min. Sama rozmowa trwala moze niecale 10 min. Pan kazal podniesc prawa reke i przysiadz ze bedziemy mowili prawde i tylko prawde. Potem poprosil nas o ID. Mial strasznie zmarszczone czole i troche groznie wygladal:) a wcale nie byl stary na moje oko lekko po 40tce. Spytal jak sie wymawia moje imie , jakiej narodowosci jestem i czy urodzilem sie w roku podanym w aplikacji. Powiedzialem mu dokladna date. Zaczal odznaczac dokumenty, ktore mial przed soba i spytal jak sie poznalismy jak dlugo sie znamy itd.

Poprosil o moj paszport i dokumenty wjazdu do USA. Poprosil o certyfikat obywatelstwa zony, moj akt urodzenia, zdjecia wspolne i dokumenty ktore mamy wspolnie. Mielismy oryginaly i kopie. Ucieszyl sie ze nie bedzie musial tego kopiowac ale sie upewnil czy moze je dolaczyc do akt.:) Poprosil zone zeby wybrala 15 zdjec z albumu z roznych okresow naszej znajomosci bo rowniez zdjecia chcialby dolaczyc do moich akt. Spytal czy mamy zdjecia zachowane na dysku, zeby wybrala te ktore mamy zachowane zebysmy w razie czego mogli sobie je dorobic.

Spytal sie kim jest dodatkowy sponsor. Odpowiedzialem ze tato mojej zony. Potem powiedzial zebym ja tylko odpowiadal.Zaczal mnie pytac czy bylem aresztowany czy bylem karany czy pracowalem tu nielegalnie. Niebylem karany ani aresztowany wiec powiedzialem ze nie.Powiedzialem ze pracowalem nielegalnie. Powiedzialem co robilem i ze placilem podatki. Spytal sie czy dostawalem gotowke czy czeki.Powiedzialem ze czeki. Niechcial patrzec na podatki. Zapytal sie ile razy bylem w USA czy bylem kiedykolwiek deportowany i czy jestem albo bylem zamieszany w jakies organizacje terrorystyczne.Odpowiedzialem kiedy tu przylecialem i ze to byl ten pierwszy raz i ze nie opuszczalem kraju. Zaczal wypelniac cos tam w papierach i spytal sie czy mamy jakies pytania? Powiedzielismy ze nie a potem spytalismy sie czy jestesmy approved. Z usmiechem powiedzial ze jeszcze nie zdecydowal. Spytal sie kiedy moja zona sie dowiedziala jaki jest moj status w stanach przed tym jak sie pobralismy czy po slubie. Powiedzielismy ze zona od razu wiedziala ze jestem nielegalnie jak sie poznawalismy. Powiedzial ze skopiuje tylko nasze ID i zaraz wroci. Wrocil po mniej niz min i powiedzial gratulacje. Powiedzial zebym nie wyjezdzal na razie z kraju dopuki nie dostane zielonej karty a karta powinna dojsc w ciagu 2 tyg. Powiedzial ze juz dzis wysle dokumenty i ze powinnienem dostac GC niedlugo. I to wszystko. Podziekowalismy sobie i zyczylismy milego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:)

po 8 miesiacach od interview odebralam dzisiaj moja GC:) Chcialam wszystkim forumowiczom podziekowac za to ze tu jestescie i dzielicie sie swoimi doswiadczeniami,ktore byly dla mnie bardzo wazne,a w szczegolnosci Karinie za jej cenne rady i czas jaki poswieca tu na forum.Jeszcze raz wszystkim dziekuje :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KW dziekuje:) Po interview nie dostalismy zadnej odpowiedzi,miedzy czasie limit wiz sie wyczerpal i musielismy czekac do nowego roku fiskalnego.zeby bylo smieszniej dostalismy po bodajze ponad 4 miesiacach odpowiedz ze nie podlegamy pod 245i(totalny absurd ) donieslismy im "rzekome" brakujace dowody i dostalismy zatwierdzenie,potem mielismy 2 FP i zaraz po tym przyslali GC.bylo troche niepotrzebnego stresu i nerwow,ale jak to mowia co nas nie zabije to nas wzmocni,poki co cieszymy sie ,ze juz wszystko za nami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...