Skocz do zawartości

Interview W Uscis


Kocurek

Rekomendowane odpowiedzi

I po tak bezczelnej reakcji tych ludzi, ty pomagasz im za darmo???

AKURAT TYM, KTORZY MI TAK ODPOWIEDZIELI TO NIE POMOGLAM - BYLAM BEZCZELNA (TO OKRESLENIE JEDNEGO CHLOPAKA) I NIE POMOGLAM TYLKO POWIEDZIALAM ZEBY SZUKAL POMOCY GDZIES INDZIEJ.

A może te osoby nie chcą po prostu zawracać ci głowy? Wiemy, że jesteś zajęta i może nie życzyłabyś sobie czytać dziennie jeszcze kilkudziesięciu maili dodatkowo w stylu "Karinko, u nas wszystko dobrze, Zenek już pracuje, Zuzia poszła do szkoły, bla, bla, bla. A co u ciebie?"...

NIE AKMA. MNIE NIE CHODZI O TO, ZEBY KTOS PISAL CO U NIEGO (CHOC WIELE OSOB TAK ROBI I JEST TO NAPRAWDE MILE) ITD. MNIE CHODZI O TAKA SYTUACJE: WYPELNILAM KOMUS DOKUMENTY, WYSLALAM MU, NAPISALAM "PROSZE DAC MI ZNAC JAK DOKUMENTY DOJADA, ZEBYM WIEDZIALA, ZE WSZYSTKO W PORZADKU" - ANI EMAILA, ANI TELEFONU. OK, SPRAWDZILAM PRZEZ NUMER PRZESYLKI, ZE PRZESYLKA DOSZLA. PISZE WIEC TAK: "SKONTAKTUJ SIE ZE MNA PRZED INTERVIEW - PRZYGOTUJEMY RAZEM WSZYSTKIE DOKUMENTY, CHCE MIEC PEWNOSC, ZE WSZYSTKO MASZ PRZYGOTOWANE TAK JAK MA BYC" - TUTAJ ZWYKLE KTOS DO MNIE DZWONI, UKLADAMY DOKUMENTY, MOWIE CO MA PRZYGOTOWAC, JAKIE KSERA, JAKIE ORGINALY, CO JESZCZE DOLACZYC ITD. ROZUMIEM, ZE TA OSOBA NIE JEST MOIM FORMALNYM KLIENTEM - ALE W JAKIS SPOSOB CZUJE SIE ODPOWIEDZIALNA ZA TE OSOBE, W KONCU WYPELNILAM IM DOKUMENTY, IM ZALEZY ZEBY DOSTAC GREEN CARDS ITD. MOWIE WIEC, ZEBY PO INTERVIEW DALI MI ZNAC CO SIE DZIEJE, JAK POSZLO INTERVIEW. I TU DOCHODZIMY DO SEDNA SPRAWY: WCHODZE NA FORUM PO DWOCH TYGODNIACH I CZYTAM, ZE INTERVIEW TO BYLA PESTKA, ZE NIKT O NIC NIE PYTAL, ZE TO FORMALNOSC. CZY MYSLISZ, ZE KTOS DO MNIE ZADZWONIL ALBO NAPISAL DWA SLOWA: WSZYSTKO OK. NIE. I TYLKO O TO MI CHODZI. WIELE OSOB ZARAZ PO INTERVIEW DZWONI I MOWI, ZE JUZ PO WSZYSTKIM, BYLO TAK I TAK. CHYBA LOGICZNE, ZE SKORO PODJELAM SIE ABY CI POMOC ZEBYS ZALEGALIZOWAL POBYT TO ZALEZY MI ZEBY SPRAWE DOPROWADZIC DO KONCA I BYLOBY SUPER GDYBYS POWIEDZIAL JAK SIE WSZYSTKO ZAKONCZYLO. NIE MUSISZ MI PISAC O TYM JAKA MASZ PRACE, CZY DZIECI IDA DO SZKOLY ITD. - NAPISZ CZY WSZYSTKO W PORZADKU Z GREEN CARD - TYLKO TYLE I AZ TYLE.

Prawnik, u którego my byliśmy, powiedział, że za wypełnienie wszystkich formularzy bierze $1000.

W PA, CT, NJ I NYC ZADEN PRAWNIK (ALBO CHYBA ZADEN PRAWNIK) IMIGRACYJNY NIE BIERZE $1000. MINIMALNA STAWKA ZA TEGO TYPU USLUGE JEST $3,000 (MOWIE O KIMS KTO SIE ZNA). ZA SAMO ODNOWIENIE POZWOLENIA NA PRACE BIERZE SIE $400 - $600 (A TO JEST JEDEN MALY DRUK). WIEKSZOSC ADWOKATOW BIERZE ZA SAMO WYPLENIENIE I-485 DLA DZIECKA $1,500. INNI BIORA TAKA SAMA STAWKE OD DZIECKA JAK I OD INNEJ DOROSLEJ OSOBY. STAWKA W STANIE VIRGINIA JEST TAKA SAMA - KHANNA TEZ BIERZE $3,200 NA OSOBE.

PRAWNIK KTORY SIE ZNA TO PRAWNIK, KTORY W TYM SIEDZI A NIE TAKI, KTORY BIERZE WSZYSTKO OD ROZWODOW DO WYPADKOW I SPRZEDAZY DOMOW. MAM JEDNEGO ZNAJOMEGO PRAWNIKA, KTORY ZAJMOWAL SIE WYPADKAMI, ALE ZE MA BIURO W MIEJSCOWOSCI GDZIE JEST SPORO POLAKOW TO SIE ZAJAL TEZ IMMIGRATION LAW - ON MA TAKIE BARDZO PRZYSTEPNE CENY - OKOLO $1,500 NA OSOBE Z TYM, ZE NIE MOWI, ZE TO ZA CALY PROCES TYLKO WYSYLA I-130, JAK JEST ZATWIERDZONE TO DOPIERO I-485 (ZA KOLEJNE $1,500) - KLIENT PLACI BO CO MA ZROBIC. ALE NAJLEPSZE JEST TO, ZE TENZE PRAWNIK NAPRAWDEMA TAKIE POJECIE O PRAWIE IMIGRACYJNYM, ZE SZKODA MOWIC - DO NIEDAWNA UWAZAL, ZE MUSI BYC I-130 ZATWIERDZONE ZEBY MOC SKLADAC I-485 NA ZONE OBYWATELA, NIE KAZE WKLADAC BADAN TYLKO JAK PRZYJDZIE RFE TO KASUJE LUDZI OSOBNO ZA ODPOWIEDZ NA TENZE RFE, A NAJLEPSZE JEST TO, ZE DO NIEDAWNA UZWAZAL, ZE ZONA OBYWATELA, KTORA PRZESIEDZIALA WIZE, MUSI PLACIC $1,000 KARY... NO COZ, KAZDY ROBI BLEDY NA POCZATKU KARIERY. :)

Owszem, popełnił jeden błąd w G-325a męża, ale na szczęście nie był to błąd, za jaki dostaje się RFE. Wcześniej, jak byłam na badaniach, zaraz obok gabinetu lekarza, zobaczyłam biuro firmy zajmującej się wypełnianiem dokumentów imigracyjnych, koszt $300 za wszystko, łącznie ze zrobieniem zdjęć. Sama bym się zdecydowała, gdyby nie fakt, że wszystko mieliśmy już wypełnione, zdjęcia zrobione, i szukaliśmy tylko kogoś, kto nam to sprawdzi, ale firma takiej "oferty" nie miała.

TEGO TYPU 'FIRMA' TO JEST AGENCJA, KTORA NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOSCI ZA TO CO ZROBILA. TEGO TYPU AGENCJE SA WSZEDZIE. TAM NIE MA PRAWNIKOW - CZESTO SAMA WYPLENISZ DOKUMENTY LEPIEJ NIZ TAKA AGENCJA.

Nie wiem, może w południowej Kalifornii jest taniej, bo tu praktycznie co druga osoba załatwia coś związanego z imigracją, jest mnóstwo prawników i innych biur, więc muszą być konkurencyjni?

TAM JEST TEZ WIELE AGENCJI DO KTORYCH IDA OSOBY Z MEKSYKU I DLATEGO TAK JEST. JEST TAM TEZ SPORO PRAWNIKOW I FAKT, ZE MUSZA BYC KONKURENCYJNI. CO NIE ZNACZY, ZE JESLI KTOS JEST DOBRY TO BEDZIE OBNIZAL CENE - DOBRY ADWOKAT MA ZAWSZE LUDZI, W WIEKSZOSCI KLIENTOW Z POLECENIA.

Jasne, może ktoś jest w trudnej sytuacji finansowej, ale z drugiej strony, jeśli ludzie decydują się na emigrację do USA, to powinni zdawać sobie sprawę, że muszą się przygotować na koszty związane z uregulowaniem swojego statusu. Jeśli ktoś szuka darmowej pomocy przed otrzymaniem GC, to można podejrzewać, że po otrzymaniu GC nie zmieni nastawienia i będzie ciągnął ile się da z kieszeni uczciwego podatnika, a takich ludzi w tym kraju nie potrzeba. Przepraszam za ostre słowa, ale myślę, że nie jestem jedyną, która tak uważa.

CZYLI ZNACZY SIE NIE CHCESZ WSPOMAGAC TYCH, KTORZY SA "POKRZYWDZENI PRZEZ LOS", NIE PRACUJA (BO I PO CO) BIORA FOOD STAMPS (BO IM SIE NALEZA) I JEZDZA BMW (BO TYLKO NA TAKIE AUTO ICH STAC)? NIELADNIE.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

CZYLI ZNACZY SIE NIE CHCESZ WSPOMAGAC TYCH, KTORZY SA "POKRZYWDZENI PRZEZ LOS", NIE PRACUJA (BO I PO CO) BIORA FOOD STAMPS (BO IM SIE NALEZA) I JEZDZA BMW (BO TYLKO NA TAKIE AUTO ICH STAC)? NIELADNIE.. :)

Dokładnie. Nawet jeśli ktoś ma tak "ciężką" sytuację, że mu na jedzenie brakuje, to niech poszuka jakiejkolwiek pracy, a GC załatwia jak już odłoży pieniądze na prawnika i zapłacenie kary za nielegalną pracę. Zawsze jest też możliwość załatwiania GC z Polski, gdzie życie jest odrobinę tańsze.

Ja naprawdę uważam, że takich rzeczy jak sprawdzanie czy wypełnianie komuś formularzy nie powinnaś robić za darmo; to żenujące, jak niektóre osoby robią z siebie "pokrzywdzone" ofiary i żebrają o darmową pomoc. Ale telefon i internet mają, bo wymagają, żebyś zadzwoniła. Ciężka sytuacja?! Raczej ciężko myślący ludzie albo wyłudzacze? W każdym razie, na pewno jest na forum wiele osób, którym nie chodzi o wyłudzenie darmowej pomocy, a szukają po prostu godnego zaufania prawnika i chętnie zapłacą za usługę, natomiast życiowi nieudacznicy czy cwaniacy będą musieli znaleźć inny sposób, a ty nie będziesz czuła się wykorzystywana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Neveah daj spokoj, po co sobie nerwy szarpac...

Nam tez brakowalo na jedzenie, rachunki i codzienne wydatki, jedynie dzieki pomocy rodziny meza tutaj jakos utrzymalismy sie na powierzchni... Cale szczescie, ze mogli nam pomoc.. Dokladnie rozumiem Naveah przez co przeszlas! No i Pani Karina, dzieki ktorej nie musielismy sie jeszcze wiecej zapozyczac na adwokatow.. Pani Karino, jestem Pani dluzniczka na cale zycie! I mimo, ze Karina nigdy nie prosila mnie o pieniadze, jak tylko staniemy na nogi na pewno o niej nie zapomne!!!!

I chcialam jeszcze dodac.. Karina jest osoba naprawde nieslychanie zajeta! To, ze akurat mnie sie udalo wcisnac w kolejke i uzyskac jej pomoc to tylko moje szczescie, CIERPLIWOSC (!) i wytrwalosc w probach codziennego dodzwonienia/oddzwaniania do niej gdy tylko miala wolne te kilka minut .. nawet w samochodzie w drodze gdy wiozla dziecko na zajecia! I doskonale zdaje sobie sprawe, ze to nie musialam byc "ja", to mogla byc Naveah a ja wlasnie nie uzyskalabym tej cennej pomocy.

Karina jesli juz komus zacznie pomagac - za darmo badz tez nie, to doprowadzi sprawe do konca niezaleznie ile to by mialo trwac. Ale nalezy pamietac o jednej rzeczy - DOBA MA JEDYNIE 24H i ogarnac moze jedynie pewna liczbe ludzi majac na glowie jeszcze swoja rodzine, dom, dziecko, ktorzy probuja zrozumiec dlaczego zamiast poswiecac im czas, poswieca go ludziom obcym .. ZA DARMO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Nie uważam, żebym powiedziała coś głupiego, ale rozumiem, że tobie mogło zrobić się głupio, bo prawda w oczy kole. Co innego zadać Karinie pytanie na forum i mieć nadzieję, że odpowie w wolnym czasie, a co innego wymagać od niej wypełnienia formularzy za darmo i pokrywania kosztów rozmów telefonicznych czy przesyłek pocztowych! Czy ludzie w "ciężkiej" sytuacji wstydu nie mają? A może nie obchodzi was, że Karina też musi kupować jedzenie i opłacić własne rachunki?

Karina jesli juz komus zacznie pomagac - za darmo badz tez nie, to doprowadzi sprawe do konca niezaleznie ile to by mialo trwac. Ale nalezy pamietac o jednej rzeczy - DOBA MA JEDYNIE 24H i ogarnac moze jedynie pewna liczbe ludzi majac na glowie jeszcze swoja rodzine, dom, dziecko, ktorzy probuja zrozumiec dlaczego zamiast poswiecac im czas, poswieca go ludziom obcym .. ZA DARMO!

Pomaga ludziom, których często nie obchodzi, że ona wolałaby ten czas poświęcić swojej rodzinie. Ale co tam, najważniejsze, że np. Neveah spędzi dużo czasu z własnym dzieckiem, bo nie pracuje, a do tego nie będzie musiała głowić się nad formularzami, bo zrzuci je na barki Kariny...

Pani Karino, jestem Pani dluzniczka na cale zycie! I mimo, ze Karina nigdy nie prosila mnie o pieniadze, jak tylko staniemy na nogi na pewno o niej nie zapomne!!!!

Założę się, że Karina często słyszy takie zapewnienia, gdy sprawa jest w toku, i na zapewnieniach się kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, żebym powiedziała coś głupiego, ale rozumiem, że tobie mogło zrobić się głupio, bo prawda w oczy kole. Co innego zadać Karinie pytanie na forum i mieć nadzieję, że odpowie w wolnym czasie, a co innego wymagać od niej wypełnienia formularzy za darmo i pokrywania kosztów rozmów telefonicznych czy przesyłek pocztowych! Czy ludzie w "ciężkiej" sytuacji wstydu nie mają? A może nie obchodzi was, że Karina też musi kupować jedzenie i opłacić własne rachunki?

Pomaga ludziom, których często nie obchodzi, że ona wolałaby ten czas poświęcić swojej rodzinie. Ale co tam, najważniejsze, że np. Neveah spędzi dużo czasu z własnym dzieckiem, bo nie pracuje, a do tego nie będzie musiała głowić się nad formularzami, bo zrzuci je na barki Kariny...

Założę się, że Karina często słyszy takie zapewnienia, gdy sprawa jest w toku, i na zapewnieniach się kończy...

wiesz co, prosze cie bardzo zebys nie wystawiala sadazy na moj temat skoro nie znasz mnie ani mojej sytuacji... Ja tez staram sie innych nie osadzac bo to co sie pisze na forum to tylko jedna dziesiata calej historii i tak samo ty nie wiesz jaka Neveah miala sytuacje (wcale jej ani nikogo innego tutaj nie bronie) albo jaka ja mialam sytuacje .. a twoje ostatnie zdanie jest insynuacja, iz MOJE zapewnienia sa rowne zapewnieniom osob ktore nigdy wiecej sie do Kariny nie odezwaly po zakonczonej sprawie - czego rowniez nie powinnas robic, bo tak naprawde nic ci do tego!

Karina zna swoja wartosc i jezeli zdecydowala sie pomagac ludziom z wlasnej woli to to robi, bedzie miala ochote komus odmowic to odmowi, bedzie miala ochote przestac to robic calkowicie to przestanie... Potrafi myslec sama za siebie, a ty zachowujesz sie jakbys byla jej doradca finansowym na pelen etat! (i podejrzewam, ze bierze sie to z twojej zranionej duszyczki, ktora pomocy darmowej nie uzyskala, wiec dlaczego ktos inny mialby uzyskac...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, ze bierze sie to z twojej zranionej duszyczki, ktora pomocy darmowej nie uzyskala, wiec dlaczego ktos inny mialby uzyskac...)

Ja nie chciałam DARMOWEJ pomocy :)

wiesz co, prosze cie bardzo zebys nie wystawiala sadazy na moj temat skoro nie znasz mnie ani mojej sytuacji... Ja tez staram sie innych nie osadzac bo to co sie pisze na forum to tylko jedna dziesiata calej historii i tak samo ty nie wiesz jaka Neveah miala sytuacje (wcale jej ani nikogo innego tutaj nie bronie) albo jaka ja mialam sytuacje .. a twoje ostatnie zdanie jest insynuacja, iz MOJE zapewnienia sa rowne zapewnieniom osob ktore nigdy wiecej sie do Kariny nie odezwaly po zakonczonej sprawie - czego rowniez nie powinnas robic, bo tak naprawde nic ci do tego!

Każdy ma prawo wyrazić własne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chciałam DARMOWEJ pomocy :)

Każdy ma prawo wyrazić własne zdanie.

darmowej czy nie darmowej ale nie uzyskalas i to Cie teraz boli wiec chcialabys zeby nikt inny jej tez nie uzyskal.

A skoro takie masz zyciowe podejscie na temat wyrazania wlasnego zdania to pozwol i mnie wyrazic swoje:

JESTES ZALOSNA, wkladam Cie na "ignore" wiec oszczedz sobie cennego czasu i nie odpisuj na moje posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...