Skocz do zawartości

Kłopoty


mosiniak1

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś małe kłopoty z prawem zostałem skazany na 1 rok wiezienia w zawieszeniu na 2 lata (za próbe skorumpowania policjanta w Polsce). Chciałem turystycznie wyjechać do Kanady. Skontaktowałem sie z ambasadą wysłałem im wyroki i tłumaczenia. I dostałem taką odpowiedz:

"Po zapoznaniu się z wyrokiem pragnę Pana poinformować iż nie ma Pan prawa wjazdu do Kanady na podstawie artykułu 36(1)(:) Ustawy imigracyjnej. Artykuł ten mówi, że nie mają prawa wjazdu osoby, które były w przeszłości karane za przestępstwa, które w razie ich popełnienia w Kanadzie byłyby zagrożone karą pozbawienia wolności na okres powyżej lat 10.

O uchylenie zakazu wjazdu może Pan ubiegać się w tutejszej placówce po upłynięciu okresu 5 lat od upływu terminu ostatniego wyroku. W Pana przypadku oznacza to 14 marca 2013r.

Proszę zaniechać próby podróży do Kanady, ponieważ w danej sytuacji obowiązkiem urzędnika imigracyjnego na lotnisku w Kanadzie będzie wydanie Panu decyzji o odmowie wjazdu do Kanady."

Chciał bym sie dowiedzieć czy jest jakaś możliwość uchylenia tego zakazu prędzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak jak napisałem miał to być wyjazd turystyczny więc aż tak bardzo mi na tym nie zależy.Ale moze by sie udało jakoś w przyszłym roku. Dużo to jest mniej wiecej ile? A o co chodzi z tym że w 2013 roku musze sie zgłosic do ambasady jeżeli będe chciał wyjechać? Po co ? Nie moge poprostu wsiąść do samolotu i polecieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mozesz wsiasc do samolotu i poleciec bo konsul mogl wpisac w twoje dane negatywne informacje w komputer i dlatego kazal ci przyjechac.

Ominiecie tego procederu (nie stawienie sie tylko bezposrednie udanie sie do Kanady) moze zablokowac i droge do Kanady na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo?tzn pare tys dolarow takie cos moze wyniesc aby takie cos zaczac bo praca dobrego prawnika kosztuje ..no chyba ze chcesz starcic kase na kogos nieodpowiedniego

a dlaczego sie musisz zglosic?poniewaz nie bedziesz miec zakazu wjazdu ale nadal jestes uznawany za osobe karana a takie osoby staraja sie o wize..

a jak bedziesz chcial cos lewego zrobic to dostaniesz bana-zakaz na zawsze na wjazd do Kanady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak z waiver w usa..musialbys miec niewiadomo jakie szczescie aby takie cos dostac,,to tak jak trafic 6 w duzym lotku z 3-5 razy pod rzad...

oni wydaja takie pozwolenie rzadko i jak nie masz dobrego adwokata(drogiego)i dobrych podstaw to masz male szanse na takie cos\\a i to zawsze takie cos idzie do ministerstwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...