Skocz do zawartości

Kłopoty


mosiniak1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wyrobiłem paszport biometryczny ale starałem sie też o wize USA i zaznaczyłem że byłem karany myślałem ze to jest błacha sprawa- jak widać nie bo wizy nie dostałem. Gdzieś czytałem że Stany i Kanada wymieniają się takimi danymi. I teraz nie wiedziałem co mam zrobić czy lecieć czy napisać maila do ambasady. Po przeczytaniu w jakimś artykule tego"Służby imigracyjne dysponują informacjami o wszystkich karanych czy deportowanych, naiwnością jest myślenie, że uda się je oszukać – mówią działacze polonijni." spękałem i napisałem maila do ambasady i dostałem zakaz wjazdu na 5 lat. A swoją drogą jestem ciekaw czy gdybym sie zdecydował pojechać czy miał bym kłopoty na lotnisku. Czy te służby maja jakiś dostęp do rejestru karanych w polsce czy jak? Wiem że w samolocie sie wypełnia jakieś papiery i tam też jest pytanie o karalność. Wychwycili by mnie czy nie? Miał ktoś jakieś takie przygody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze wizy nie otrzymales do USA nie bylo zwiazane ze byles karany,ludzie dostaja wize na pobyt staly-k1 bedac karanymi za nie ktore wyroki,,nie dostales bo moze miales tzw slabe zwiazki z Polska ,,nawet byl taki przypadek ze ktos zaznaczyl ze byl karany i dostal wize turystyczna...

to ze nie napisales do ambasady i dostales zakaz to zle myslisz,,kazda osoba co byla karana ma takie cos a ty sie o tym dowiedziales,,jesli ktos klamie a potem by to wyszlo czy to granicy czy tez pod czas starania sie o pobyt staly lub tez inny rodzaj wizy wtedy ma zanieciekawa sytuacje a wtedy zegnaj Kanado....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLY6 dzięki za wszystkie odpowiedzi nie chciał bym byc upierdliwy ale pierwszy raz miałem doczynienia z załatwianiem takiego wyjazdu. I jeżeli nie jest to jakiś problem to mam jeszcze kilka pytań.

Co rozumiesz przez to że każdy kto był karany tak ma? Czy jeżeli bym wsiadł do samolotu nie strając sie prędzej o wize USA i wszędzie pisząc ze nie byłem karany wychwycili by to? W jaki sposób? Na piśmie z ambasady USA nie pamiętam teraz dokładnie ale chyba mam też zaznaczone coś takiego jak zakaz wjazdu. Jutro sprawdze ale jest to jedna z ostanich pozycji na tej kartce co przysyłają. Jedna pozycja nad zakazem chyba. A o słabych związkach z Polska jest jakoś tak na samej górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawdz to dobrze bo nie wiem co tam wpisales,co przedstawiles ,czy mowiles prawde o pewnych sprawach bo nigdy nie slyszalem aby komus odmowili wjazdu na teren USA bo jesty karany chyba ze to byly ciezkie jakies przestepstwa itp...

Jakbys polecial i jakims cudem by Ci sie udalo a ktos tzw zyczliwy by pokazal Ambasadzie ze poleciales majac takie cos mialbys nie wesolo przy nastepnym razem ..tak samo z pobytem-zmiana wizy itp

tak wiec bys musial poleciec cicho i aby nikt nie nie napisal-powiedzial...

masz racje ze kazdy karany ma tak lecac do Kanady,a ze ludzie oszukuja i roluja to juz inna sprawa,potem, nie ktorzy sie dziwia ze nikt im nie wierzy-nie ufa itp...przeczytaj dobrze artykul ktry Ci podalem 1-2 posty dalej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też prosili o zaświadczenie o niekaralności. Teraz sprawdziłem na tym liście z ambasady mam zaznaczone coś takiego.

"A rtykuł 212(a)(2)(A)(i)(I) INA, który określa zakaz wjazdu ze względu na kryminalną przeszłość. Jest pan uprawniony do starania sie o uchylenie tego zakazu".

Co to oznacza ze też będe musiał przejśc jakiś proces rechabilitacyjny tak jak do Kanady mi powiedziała jakaś pani i to kosztuje 3000$ na dzień dzisiejszy?

SLY6 pisałeś ze nie słyszałeś zeby komuś dali zakaz wjazu za karalność (no to ktoś musi być pierwszy). Ja zostałem skazany w polsce z art 229§3 udzielenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Oprucz tego nie miałem więcej konfliktow z prawem jeden głupi wybryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...