Skocz do zawartości

Kłopoty


mosiniak1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie jestem pewny szczerze mówiąc, ale chodzi właśnie o wizę turystyczną i w tym wypadku nie powinno być problemów, tak twierdzi kuzynka. Jeśli możesz zweryfikować te informacje to będę wdzięczny.

Pozostaje jeszcze kwestia tej sprawy w sądzie. Czy jeśli zostanie umorzona to mam szanse żeby wyemigrować do Kanady na stałe? Chodzi o to że mając wyrok jestem skreślony, czy zatrzymanie przez policję też wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pol roku to zalezy od widzimisia kolesia na lotnisku, moze ci dac pol roku, moze dac 2 dni, a moze w ogole nie wpuscic, szkoda tylko ze tych kutasow nie traktujemy podobnie w Europie...

Przy pobycie turystycznym nikt nie sprawdza karalnosci, ale to nic ci nie daje. Ponzniej bedzie potrzebowal zaswiadczenia i jak dostaniesz zawiasy to pozegnasz nie tylko Kanade, ale tez jakikolwiek inny kraj ktory wymaga papierkowej roboty.

Ergo juz mysl gdzie chcialbys zamieszkac w EU, w tym przypadku nie bedzie takiego problemu,

Samo zatrzymanie to nie jest wyrok, wiec jezeli nie bedzie cie w rejestrze to jestes czysty i droga otwarta.

Swoja droga ja pierdole polskiej paranoji ciag dalszy....pol grama...wspolczuje chlopie ze musisz sie meczyc w tym zamordyzmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ale oni podejmują decyzję na ile jest wiza na podstawie czego? Wpisuje się ile chce się przebywac itd. czy po prostu, ile dostaniesz tyle masz? Bo przecież podróż trzeba jakoś zaplanować.

Generalnie z tymi zawiasami to jeszcze nie przesądzone więc może uda się wtedy wykaraskać z tego, narazie i tak będę czekał do sprawy zanim podejmę jakiekolwiek decyzje.

Co do polskich realiów to fakt, jest bardzo bardzo krzywo pod tym względem. Jedyne światełko w tunelu widze takie że nie byłem wcześniej karany, wersja jest że kupiłem od nieznajomego na własny użytek po raz pierwszy w życiu, więc faktycznie mam spore szanse na umorzenie. Poza tym mam zamiar sięgnąć po jakąś pomoc prawną, adwokata więc powinno sie udać. No ale wiadomo może trafię na sędzinę, ktorej synek jara blanty i wyjdę na groźego dla społeczeństwa ćpuna i dostane zawiasy. Co za kraj :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejmuja na podstawie tego co im sie chce, ja lecialem na turystycznej w oczekiwaniu na IEC, zadnej sciemy. Machnalem maksymalny pobyt 6 miesiecy, zapytany dlaczego powiedzialem ze tak zazwyczaj robie, prosze o maksymalny pobyt ale za jakies 2 tygodnie dostanie papiery na IEC i wtedy zmienie status. Zamiast wbicia proszonego temrinu albo chocby wbicia krotszego zostalem skierowany w srodku nocy na jakas osobista rewizje i przeszukanie. Idiotka z CIC od razu zalozyla ze jade nielegalnie pracowac, na jakiej podstawie sam nie wiem, skoro jej powiedzialem ze czekam wlasnie ne legalny work permit ale nie wyrobilem sie czasowo wiec na razie przylatuje turystycznie

Ich sluzby to sa faszyscie, jednego polaka ktory lecial z czystymi intencjami przetrzymali cala noc w areszcie imigracyjnym mimo tego ze nic nie zrobil, paranoja po calosci. Jak im sie twoj ryj nie sposoba to cos takiego grozi. Wiec ja sugeruje powiedziec "jade na tydzien pochodzic w gorach" a wtedy wlepia zapewne maksymalny pobyt, jak sie ucziciwe przyznasz ze chcesz 6 miesiecy to zaczna szukac dziury w calym

Tak jak pisze powinno sie ich obywatelom odplacic pieknym za nadobne i przy wjezdzie do Schngen tez zrobic takie mile powitanie

"Welcome to Canada" nie uszlyszlem jeszcze od zadnego dupka a przekraczalem kilkunastokrotnie granice zarowno powietrzna jak i ladowa

To nie jest Europa, w dupach im sie od wladzy poprzewrcalo po prostu

A dodam ze laalem po calym swiecie i nigdzie nie mialem takiego cyrku, nawet w Australii czy USA ktore tez nie maja najprzyjazniejszych sluzb granicznych

A tym twoim procesem to tez bedzie zalezalo wszystko od farta i tak jak piszesz jakiego sedziego trafisz.

Jak trafisz na bencwala to da ci te zawiasy i oby tylko zawiasy, ja wiem ze to sie wydaje nieprawdopodobne ale w tym faszystowskim kraju nie zdziwilbym sie gdyby cie poslali za to za kratki. Znajomy wlasnie dokladnie za to mial sprawe i od niej uciekl, tylko ze on wczesniej tez byl notowany za podobne gowno.

W USA lepiej nie bylo za Nixona i od tego zaczela sie ta paranoja, ale obecnie nawet tutaj nie jest tak zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szerszą odpowiedź.

No generalnie doczytałem tutaj http://www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/visas/faq_citizens_poland-citoyens_polonais.aspx?lang=pol&view=d że faktycznie można do pół roku jak Ci wbiją pieczatkę bez adnotacji to można być i pół roku, ale może być i tak że wezmą na przepytanki i dadzą krócej. Ciekawe ile jest takich przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie duzo, ale mozesz miec niefart. Mi tez wbili ten nieszczesne pol roku po tym jak zmarnowali mi godzine z zycia w srodku nocy...

Pytanie tylko po co ci wlasciwie te pol roku, to nie USA gdzie sie pracuje nielegalnie, nikt cie nie zatrudni (nikt normalny) bez SIN, a SIN nie dostaniesz bez work permit i koniec tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna mozna dostac max 6 miesiecy a mozna nie byc wpuszczonym

takie sa zasady prawa w Kanadzie na granicy i zalezy od rozmowy,od dokumentow,biletow lotniczych itd

Co do karalnosci to tutaj masz to wyjansione,,znasz chyba dobrze jezyk

http://www.cic.gc.ca...ility/index.asp

to ze czegos na granicy nie ma nie oznacza ze jestes ok ..pamietaj i tym dobrze,nie tak dawno na stronie CIC pisali ze bacznie sie takim osobom przygladaja i z checia Ich deportuja jesli dojda do tego ze cos nie jest tak dobrze w papierach,z karalnoscia

dla Polski mozesz nie byc karany ale dla Kanady jestes i dobrze ten fakt zapamietaj,potem moze byc za pozno ,jak kto sie mowi musztarda po obiedzie

jestes na tyle dorosly ze sam podejmij decyzje i za ta tez decyzje sam odpowiesz,zaplacisz,nikt inny tutaj..

a co do wpuszczenia to mamy taki temat

http://forum.usa.info.pl/topic/10547-wizy-zniesione-selekcja-na-lotnisku/

co pisza na stronie Ambasady Kanady,o pobycie 6 miesiecznym oraz kaucji

http://www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/visas/visit_eligible_visite.aspx?lang=pol&view=d#a4

http://www.canadainternational.gc.ca/poland-pologne/visas/faq_citizens_poland-citoyens_polonais.aspx?lang=pol&view=d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten pierwszy link, język znam dośc dobrze, aczkolwiek przy kwestiach prawnych warto niektore terminy skonsultować ze słownikiem.

Generalnie wracając do tej sprawy. Jeśli zostanie umorzona, a nigdy wcześniej nie byłem karany, aresztowania też nie było , tylko zatrzymanie przez policję. Więc to dla nich i tak jest przeszłość kryminalna? Z resztą jak oni mogą do takich danych dotrzeć? Bo z tego co piszesz zrozumiałem że moga się tego doczepić. Z kolei jeśli bym dostał wyrok w zawieszeniu to i tak nie mam zamiaru wyjeżdżać, nie ma to dla mnie sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...