Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem


KW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 298
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W instrukcji i-130 wspomniane jest coś o wniosku i-751. Ten wniosek tez muszę złożyć? (przepraszam za spam jeśli było już takie pytanie) a jeszcze co do kopii czy oryginałów jak oryginały wyśle to też będzie ok, nie?


Aha jeszcze jedno ;) Niektórzy składają i-129f razem z i-130, co to daje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji i-130 wspomniane jest coś o wniosku i-751. Ten wniosek tez muszę złożyć? (przepraszam za spam jeśli było już takie pytanie) a jeszcze co do kopii czy oryginałów jak oryginały wyśle to też będzie ok, nie?

I-751 dotyczy tylko rezydentów warunkowych. W niespełna dwa lata po otrzymaniu zielonej karty taki rezydent musi wysłać formularz I-751 aby warunkowość swojej rezydentury znieść. Nie ma to nic wspólnego z wysyłaniem I-130.

Aha jeszcze jedno ;) Niektórzy składają i-129f razem z i-130, co to daje?

Kiedyś taka kombinacja rozpoczynała drogę do uzyskania wizy K3. Obecnie takiej ścieżki nie stosuje się, gdyż czas oczekiwania na wizę w kategorii IR skrócił się i nie różniłby się znacząco od czasu oczekiwania na K3. Teraz gdy I-129F jest wysyłana z I-130, I-129F jest zamykana z urzędu. Nie ma to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powoli zabieram się za kompletowanie dokumentów do AOSu i nie wiem, jak to w końcu jest z formą I-693 (medical). Wiem, że nie muszę mieć ponownego medical w stanach, bo nie minął rok od tego do K-1. Na DS-3025 vaccination worksheet mam zaznaczone incomplete - eligible for waiver, z tego co wyczytałam na VJ jest wypełnione prawidłowo i nie potrzebuję już żadnego szczepienia.

Czy zatem mogę wysłać tylko kopię DS-3025 czy jednak konieczne jest wysłanie I-693 (w moim przypadku Part 1,2 i 5 - Part 2 to transkrypcja vaccination worksheet z Polski przez CS w USA)?

Z tego, co czytałam na VJ to różnie ludzie robią i dostają RFE albo nie... może mi ktoś to wytłumaczyć? Może ktoś ostatnio wysyłał AOS po K1 i się orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi Ci o to, że USCIS zgubi cały mój medical z Polski? To się ponoć zdarza, ale ja pytam o coś innego, bo nie zakładam z góry, że zgubi.

Niektórzy podobno wysyłają samo DS-3025 i to przechodzi, a niektórzy w takiej samej sytuacji dostają RFE za brak I-693 - ale nie muszą robić całego nowego medical, tylko transkrypcję szczepień u CS, czyli tylko Part 1,2 i 5 formy.

Ponoć moża poprosić oficera w POE o kopię swojego medical i w ten sposób zabezpieczyć się przed tym, że USCIS to zgubi. Czy toś tak robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.chcialam sie upewnic ile teraz trzeba zaplacic za wnioski: I485 - 1070$ ; I-864 - 0$ ; I-130 - 420$ ; I765 - 0 $ ; G-325 0$ .zgadza sie?

Witam,

Maz niedawno zrobil obywatelstwo. Zaczelismy kompletowac dokumenty. Chce zaznaczyc, ze kilka lat bylam nielegalnie, przyeciala na wizie turystycznej I mam kilka pytan:

1) Chcialam zapytac czy nadal jest tak samo jak pisala ona24?

2) W Formie I-765 pozycja 16 co powinnam wpisac - (a)(9)??

3) W Formie I-485 Part1. Current USCIS Status - Visitor? W tej samej formie Part2. I am applying.... mam zaznaczyc b. My spouse...?

Dziekuje z gory za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Laczna kwota to $1490

Ad 2. ( c )( 9 ) jezeli skladane razem z AOS

Ad 3. Out of status. W Part 2 opcja "a". W Part 3 wpisujesz na jakiej wizie wlecialas ostatnim razem do USA

Witam,

Maz niedawno zrobil obywatelstwo. Zaczelismy kompletowac dokumenty. Chce zaznaczyc, ze kilka lat bylam nielegalnie, przylecialam na wizie turystycznej I mam kilka pytan:

1) Chcialam zapytac czy nadal jest tak samo jak pisala ona24?

2) W Formie I-765 pozycja 16 co powinnam wpisac - (a)(9)??

3) W Formie I-485 Part1. Current USCIS Status - Visitor? W tej samej formie Part2. I am applying.... mam zaznaczyc b. My spouse...?

Dziekuje z gory za odpowiedzi.

Witam ponownie,

Jak widac jestem niezbyt rozeznana jak poruszac sie po forum i teraz nie dziwie sie, ze nikt nie zainteresowal sie moim postem :-) ale dzieki Waszym postom odpowiedzialam sobie na zadane przezemnie wyzej pytania;

1) tak

2) ( c)(9)

3) Part 1. B1B2 overstayed i Part.2 odpowiedz a.

Przepraszam za zaklocenia i dziekuje Najbardziej zaangazowanym, ze takie forum istnieje. To jest mega pomocne!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...