Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem


KW

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 298
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

Za czesto sprawdzam te formy i zaczynam miec coraz wiecej watpliwosci:

1. Forma i-130, Part C/pkt.18 – jezeli jestem w Stanach tez musze wpisywac adres czy ten podpunkt dotyczy osob ktore document skladaja bedac w Polsce?

2. Forma i-765 Pkt.15 - tez tak jak formie I-485 - B1/B2 overstayed czy Adjustment Applicant?

3. Forma G-325 sponsora - This form is submitted....: zaznaczam other I wpisuje: In support of (moje imie I nzawisko) I-130?

4. Wiem, ze praca nielegalna jest darowana, ale co w przypadku jezeli pracowalam a nie rozliczalam sie :-( Ostatnie 3 lata mam rozliczone ale poprzednich kilka nie a pracowalam na cash I nie ozliczalam sie. Jak mam sie z tego tlumaczyc?

Bardzo prosze o odpowiedz. Jestm bliska wyslania dokumentow I mam coraz wiecej watpliwosci :-(

Pozdrawiam serdecznie I dziekuje z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Za czesto sprawdzam te formy i zaczynam miec coraz wiecej watpliwosci:

1. Forma i-130, Part C/pkt.18 – jezeli jestem w Stanach tez musze wpisywac adres czy ten podpunkt dotyczy osob ktore document skladaja bedac w Polsce?

kazdy punkt, ktory Ciebie dotyczy ma byc wypelniony

2. Forma i-765 Pkt.15 - tez tak jak formie I-485 - B1/B2 overstayed czy Adjustment Applicant?

obydwa niepoprawne. Nikt nie wjezdza na B1/B2. Pozostale sa po prostu niegramatyczne i zle - jesli wypelniamy dokumenty do urzedu, to postrajacie sie aby to bylo logiczne, prawdziwe i poprawnie pod wzgledem jezyka.

3. Forma G-325 sponsora - This form is submitted....: zaznaczam other I wpisuje: In support of (moje imie I nzawisko) I-130?

nie ma "in support of" ... Wpisz samo I-130 i tyle.

4. Wiem, ze praca nielegalna jest darowana, ale co w przypadku jezeli pracowalam a nie rozliczalam sie :-( Ostatnie 3 lata mam rozliczone ale poprzednich kilka nie a pracowalam na cash I nie ozliczalam sie. Jak mam sie z tego tlumaczyc?

? Tego nikt Ci nie powie.. Czy Ty nie wiesz jak masz to wpisac czy co mowic pozniej? I w jednej i w drugiej sytuacji trzeba by wiedziec co robilas, jak pracowalas itd. Musi ktos Ci to powiedziec na podstawie tego co Ty opowiesz.

Bardzo prosze o odpowiedz. Jestm bliska wyslania dokumentow I mam coraz wiecej watpliwosci :-(

Pozdrawiam serdecznie I dziekuje z gory.

Jezeli masz watpliwosci, to sprawdz to raz jeszcze. Kazda linijke, kazdy dokument po kolei. W tym co piszesz sa bledy i sa to bledy powazne - to nie chodzi o to, ze ja czy ktokolwiek tutaj jestesmy zlosliwi i ze zwracamy Ci uwage- chcemy Ci pomoc zeby pozniej nie bylo tak, ze bedziesz miala badz to sprawe polozona na hold badz nieprzyjemne pytania podczas interview, albo brak decyzji po interview i bedziesz na to czekac miesiacami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim Wielkie dzieki Karina za odpowiedz. Nie pomyslalam ani przez chwile, ze Ty czy ktokolwiek jest zlosliwy. Te forum jest zbyt powazne zeby tutaj ktos pokazywal swoje zlosliwosci i nie mysle zeby komukolwiek chcialo sie marnowac swoj cenny czas na ironiczne uwagi. Nie chcialam placic prawnikowi prawie 1000$ za wypisanie dokumentow, bo myslalam, ze sama dam rade, ale im bardziej sie wglebiam w pytania, tym coraz wiecej mam watpliwosci. Wydawaloby sie, ze jest to tylko kilka podpunktow z ktorymi mam problem a jednak sa one powazne.

1. Dzieki :-)

2. Dostalam wize R, typ B1/B2, ktora wygasla dawno temu i moj legalny pobyt tutaj rowniez. Wize dostalam na 3 miesiace, z pobytem na dwa tyg. Dalej nie wiem co mam wpisac :-(

3. Dzieki :-)

4. Mialam na mysli interview, jak mam sie tlumaczyc ze swojej nielegalnej-nierozliczanej pracy. W formie G-325 wpisalam, ze ostanie 3 lata pracowalam (rozliczalam sie) i 2 lata bylam housewife, bo tak bylo ale jezeli o poprzednie lata mnie zapytaja, to nie wiem co ma odpowiedziec, bo pracowalam nielegalnie kilka lat, dostawalam cash i nie rozliczalam sie :-(

Dzieki raz jeszcze za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim Wielkie dzieki Karina za odpowiedz. Nie pomyslalam ani przez chwile, ze Ty czy ktokolwiek jest zlosliwy. Te forum jest zbyt powazne zeby tutaj ktos pokazywal swoje zlosliwosci i nie mysle zeby komukolwiek chcialo sie marnowac swoj cenny czas na ironiczne uwagi. Nie chcialam placic prawnikowi prawie 1000$ za wypisanie dokumentow, bo myslalam, ze sama dam rade, ale im bardziej sie wglebiam w pytania, tym coraz wiecej mam watpliwosci. Wydawaloby sie, ze jest to tylko kilka podpunktow z ktorymi mam problem a jednak sa one powazne.

1. Dzieki :-)

2. Dostalam wize R, typ B1/B2, ktora wygasla dawno temu i moj legalny pobyt tutaj rowniez. Wize dostalam na 3 miesiace, z pobytem na dwa tyg. Dalej nie wiem co mam wpisac :-(

3. Dzieki :-)

4. Mialam na mysli interview, jak mam sie tlumaczyc ze swojej nielegalnej-nierozliczanej pracy. W formie G-325 wpisalam, ze ostanie 3 lata pracowalam (rozliczalam sie) i 2 lata bylam housewife, bo tak bylo ale jezeli o poprzednie lata mnie zapytaja, to nie wiem co ma odpowiedziec, bo pracowalam nielegalnie kilka lat, dostawalam cash i nie rozliczalam sie :-(

Dzieki raz jeszcze za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Czy ktos mi pomoze?!

Nadal nie wiem co mam wpisac w miejscu Current Immigration Status w formach I-765 i I-485 . Przesledzilam wczoraj forum i duzo sie o tym pisze, ale zgupialam bo jest napisane visa B2 overstay, out of status (czego Karina zniesc nie moze) i nawet visa B2 outstay. Prosze napiszcie mi co mam wpisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi pomoze?!

Nadal nie wiem co mam wpisac w miejscu Current Immigration Status w formach I-765 i I-485 . Przesledzilam wczoraj forum i duzo sie o tym pisze, ale zgupialam bo jest napisane visa B2 overstay, out of status (czego Karina zniesc nie moze) i nawet visa B2 outstay. Prosze napiszcie mi co mam wpisac.

Ja znosze wiele rzeczy - w przeciwienstwie do urzednikow, ktorzy niejako "z urzedu" musza sprawdzac to co ktos wpisal w dokumentach. Ich nie obchodzi, ze aplikant nie znal prawa badz nie wiedzial co wpisac. Dlatego ja jestem 'uczulona' na to co widze w rubrykach: albo ktos wpisuje to co uwaza za stosowne i przekonuje mnie, ze to on ma racje; albo kiedy ja to wyplenie to ludzie dostaja szoku i pierwsze pytanie brzmi: No, chyba az tak zle to nie bylo, ja wpisalam to co pani tylko innymi slowami. Ja rozumiem, ze dla kogos to sa "inne slowa" ale dla urzednika te owe inne slowa maja zupelnie rozne znaczenie i zaczynaja sie problemy. Illegal to dla aplikanta to to samo co wiza przesiedziana; to co wpisza w g-325a nie ma znaczenia, bo mysli, ze jak pojdzie na interview to w razie ewentualnych pytan jakos sie wytlumaczy itd. Tymczasem to co jest wpisane, to jest na papierze i na to patrzy sie najpierw; urzednik nie daje nikomu szansy tlumaczenia czy uzupelniania wiadomosci, bo Ty sie pod tym podpisales. To jest urzad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim Wielkie dzieki Karina za odpowiedz. Nie pomyslalam ani przez chwile, ze Ty czy ktokolwiek jest zlosliwy. Te forum jest zbyt powazne zeby tutaj ktos pokazywal swoje zlosliwosci i nie mysle zeby komukolwiek chcialo sie marnowac swoj cenny czas na ironiczne uwagi. Nie chcialam placic prawnikowi prawie 1000$ za wypisanie dokumentow, bo myslalam, ze sama dam rade, ale im bardziej sie wglebiam w pytania, tym coraz wiecej mam watpliwosci. Wydawaloby sie, ze jest to tylko kilka podpunktow z ktorymi mam problem a jednak sa one powazne.

1. Dzieki :-)

2. Dostalam wize R, typ B1/B2, ktora wygasla dawno temu i moj legalny pobyt tutaj rowniez. Wize dostalam na 3 miesiace, z pobytem na dwa tyg. Dalej nie wiem co mam wpisac :-(

3. Dzieki :-)

4. Mialam na mysli interview, jak mam sie tlumaczyc ze swojej nielegalnej-nierozliczanej pracy. W formie G-325 wpisalam, ze ostanie 3 lata pracowalam (rozliczalam sie) i 2 lata bylam housewife, bo tak bylo ale jezeli o poprzednie lata mnie zapytaja, to nie wiem co ma odpowiedziec, bo pracowalam nielegalnie kilka lat, dostawalam cash i nie rozliczalam sie :-(

Dzieki raz jeszcze za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Jesli nie jestes pewna to daj komus do sprawdzenia dokumenty. Nie jest mozliwe zeby Ci powiedziec co masz wpisac bez spojrzenia w Twoje dokumenty. Podobnie z praca - trzeba by z Toba porozmawiac i wtedy pomyslec co wpisac, jak wpisac i co mowic i jak mowic...

Nie powiem Ci co masz wpisac, bo calosc dokumentow musi byc spojna - trzeba by spojrzec w Twoje dokumenty i robic aplikacje pod to co wpiszesz. Teraz juz wiesz dlaczego prawnik bierze spore pieniadze za wypelnienie dokumentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie jestes pewna to daj komus do sprawdzenia dokumenty. Nie jest mozliwe zeby Ci powiedziec co masz wpisac bez spojrzenia w Twoje dokumenty. Podobnie z praca - trzeba by z Toba porozmawiac i wtedy pomyslec co wpisac, jak wpisac i co mowic i jak mowic...

Nie powiem Ci co masz wpisac, bo calosc dokumentow musi byc spojna - trzeba by spojrzec w Twoje dokumenty i robic aplikacje pod to co wpiszesz. Teraz juz wiesz dlaczego prawnik bierze spore pieniadze za wypelnienie dokumentow.

Dzieki Karina za odpowiedzi.

Problem jest w tym, ze zaden prawnik nie chce sprawdzic dokumentow, jedyne co moge to dac jemu wszystkie dokumenty i zaplacic za caly pakiet, tyko tak to dziala. Sa podobno osoby, ktore takie documenty "pomagaja" uzupelniac i chetnie takiej osobie bym zaplacila, ale te osoby nie maja dokladnej znajomosci prawa, wiec nadal nie bede miala pewnosci czy mam dobrze wypelnione dokumenty.

Czy jest jakas mozliwosc, zeby skontaktowac sie z Toba poza forum?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...