Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem


KW

Rekomendowane odpowiedzi

grape nie lam sie, ja tez bylam w podobnej sytuacji ale slub wzielismy w usa i postanowilam zostac tu, przez co musialam przekladac obrone pracy mgr o prawie rok czasu i zrezygnowac z kontynuacji dobrego stazu w polsce. Pomimo tego, ze bylismy razem to kosztowalo mnie to duzo stresu i oczywiscie zmarnowanego czasu bez mozliwosci legalnej pracy. Wiec trzymaj sie dzielnie, rob staze, wolontariaty tak zeby czas jak najszybciej Ci zlecial w PL ale produktywnie! Chwila moment i bedziecie razem. Powodzenia!

Dzięki za słowa otuchy ! :) Na szczęście już wszystko za Tobą i teraz nic tylko być szczęśliwą :D

Cr1 - na dzien dzisiejszy ok 12-18 miesiecy plus wcale nie jest rozowo w ambasadzie, bo maja tam sporo pytan, jesli cokolwiek im sie nie podoba i dosylasz, donosisz, tlumaczysz sie itd.

USCIS zwolnilo tempo, podobnie jak i NVC i teraz czeka sie i czeka na wszystko.

Generalnie w ciagu roku czasu naprawde sporo zmian. Ja zawsze mowie jedno: trawa zawsze jest bardziej zielona u sasiada czyli cokolwiek zrobisz to i tak bedziesz miala watpliwosci: albo bedziesz w Polsce, skonczysz studia, moze jakis dobry staz, ale jestescie osobno, zyjesz w niepewnosci co dalej i ile to jeszcze zajmie ALBO jestes w USA, przesuwasz co masz zaplanowane w Polsce, ale jestescie razem.

Masz zdecydowaną rację, co by się nie zrobiło to zawsze ma się wątpliwości, w moim przypadku decyzja już podjęta i w sumie nie ma nad czym się już rozwodzić. Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość :(

Na szczęście jakoś o nie obawiam się o przebieg rozmowy w ambasadzie. Wydaje mi się, że moja sprawa jest nudna, nic ciekawego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na szczęście jakoś o nie obawiam się o przebieg rozmowy w ambasadzie. Wydaje mi się, że moja sprawa jest nudna, nic ciekawego

Tu nie chodzi o rozmowe - chodzi o to, ze konsul czesto kaze donosic, dosylac dokumenty badz wyjasniac rozne rzeczy. NVC czesto przesyla dokumenty, ktore nie sa kompletne badz sa do nich pytania, i wtedy konsul chce wyjasnien. Kiedys rozmowa byla zwykla formalnoscia, teraz bardziej szczegolnie spogladaja w dokumenty i szukaja roznic w tym co sie napisalo np. w g-325a a pozniejszym DS. I to zabiera ludziom dodatkowy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o rozmowe - chodzi o to, ze konsul czesto kaze donosic, dosylac dokumenty badz wyjasniac rozne rzeczy. NVC czesto przesyla dokumenty, ktore nie sa kompletne badz sa do nich pytania, i wtedy konsul chce wyjasnien. Kiedys rozmowa byla zwykla formalnoscia, teraz bardziej szczegolnie spogladaja w dokumenty i szukaja roznic w tym co sie napisalo np. w g-325a a pozniejszym DS. I to zabiera ludziom dodatkowy czas.

aaa w tym sensie, no na to już nic nie poradzimy, niestety :(

NVC nie wydaje wizy

wydaja ja Konsul i dlatego sa pytania dodatkowe ;)

eee wiem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam, jestem pewna ze ten temat juz byl gdzies wczesniej poruszany, jednak nic nie znalazlam,, wiec bylabym wdzieczna gdyby ktos mogl mi odpowiedziec na pytanie lub pokierowac na odpowiednie strony

Wiec sytuacja wyglada tak, ktos z mojej bliskiej rodziny przesiedzial wize dosc dlugo i teraz kilka dni temu odbyl sie slub z obywatelem USA

W celu pomocy, chcialabym sie dowiedziec czy w takim przypadku formalnosci zalatwia sie tam samo jak przy normalnym slubie

A drogie pytanie, jesli chcialabym sie ubiegac o wize turystyczna, co wpisac w polu "status owego czlonka rodziny" tak aby nic nie zaszkodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ta osoba robi tak samo jak osoba ktora nie przesiedziala wizy.,te same formularze,oplaty

Moze tez przyznac sie do pracy nielegalnej .

a co do zaszkodzenia to narazie wpisujesz ze dana osoba byla na wizie turystycznej.

jak juz bedzie miec GC przyznane wtedy wpiszesz ze ten ktos ma staly pobyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...