Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem


KW

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie. mam jeszcze jedno pytanie.

Jeśli mąż za zeszły rok nie osiągnął wymaganego rocznego wynagrodzenia( bo pracował tylko 5 miesięcy w USA i tylko za ten czas się tu rozliczył ) natomiast teraz cały czas pracuje w USA  i osiąga ten minimalny dochod aby być sponsorem. Czy potrzebujemy joint sponsora, czy wystarczy uzasadnienie dlaczego za poprzedni rok miał mniejsze dochody? ( przebywał poza granicami USA i studiował) Czy musimy mieć zabezpieczenie w postaci kont oszczędnościowych itd? Czy joint sponsorem moze być osoba nie spokrewniona z nami? Czy musi być to członek household?

Z góry dziękuję za podpowiedzi co zrobić w takiej sytuacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
On 3/3/2018 at 12:51 PM, Justyna Gontarski said:

Witajcie ponownie. mam jeszcze jedno pytanie.

Jeśli mąż za zeszły rok nie osiągnął wymaganego rocznego wynagrodzenia( bo pracował tylko 5 miesięcy w USA i tylko za ten czas się tu rozliczył ) natomiast teraz cały czas pracuje w USA  i osiąga ten minimalny dochod aby być sponsorem. Czy potrzebujemy joint sponsora, czy wystarczy uzasadnienie dlaczego za poprzedni rok miał mniejsze dochody? ( przebywał poza granicami USA i studiował) Czy musimy mieć zabezpieczenie w postaci kont oszczędnościowych itd? Czy joint sponsorem moze być osoba nie spokrewniona z nami? Czy musi być to członek household?

Z góry dziękuję za podpowiedzi co zrobić w takiej sytuacji.

 

Ja bym polacala joint sponsor, tak na wszelki wypadek, tak naprawde to mzoe byc woj znajomy, czy rodzic... Wiesz nic nie stracisz majac dodatkowego sponsora, a glupiopby bylo jakbys musiala im dosylac dokumenty dodatkowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultowaliśmy z biurem prawnym powiedzeili że wystarczy jeden soonsor. Należy tylko załączyć kopie ostatnich kilku earning statements. Także mam nadzieję, że będzie ok. Najwyżej będziemy szukać dodatkowego sponsora, jeśli stwierdzą że jednak musi być, ale miejmy nadzieję, że nie bo na tę chwilę nie mamy nikogo takiego pod ręką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i z gory przepraszem ze pytanie nie jest w temacie

Moja siostra czeka na 10 letnia GC prawie rok, pytam w jej imieniu czy posiadajac 2 letnia GC i stala dobra prace ma szanse na kupno auta w kredycie. Jak to wyglada moze ktos z was mial doczynienia bo ja w tym jestem zielony i nie potrafie jej pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Robert7 napisał:

Witam i z gory przepraszem ze pytanie nie jest w temacie

Moja siostra czeka na 10 letnia GC prawie rok, pytam w jej imieniu czy posiadajac 2 letnia GC i stala dobra prace ma szanse na kupno auta w kredycie. Jak to wyglada moze ktos z was mial doczynienia bo ja w tym jestem zielony i nie potrafie jej pomoc.

2 letnia karta nie ma najmniejszego znaczenia. Znaczenie ma jej credit score. 

Edit - poza tym pytanie troche bez sensu. Na kupno auta w kredycie w US szanse ma praktycznie kazdy, kwestia na jakich warunkach i z jakim APR. Pytanie powinno brzmiec czy ma szanse na kupno samochodu z normalnym (0 do ~ 2.5%/60 months ) APR -> odpowiedz - zalezy od credit score.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...