Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem


KW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 298
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 5 miesięcy później...

Witam, wiem ze temat sie ciagle powtarza ale chce zapytać o formalności po ślubie z obywatelem USA. Jestem na wizie turystycznej i bierzemy ślub za miesiąc i teraz pytanie mam czy te wszystkie kroki odnośnie całej procedury nie zmieniły sie ? Pytam w szczególności o badani lekarskie . Wyczytałam ze mozna je zrobić przed ślubem a byłam juz w wielu agencjach i mi mówili ze nie mogę , ze mam czekać aż mi urząd wskaże lekarza i dopiero wtedy mam iść ..orientujecie sie czy to prawda ? 

A i mam pytanie odnośnie dokumentów jakie musimy zebrać, napisze mi ktoś jakie konkretnie mamy zebrac z przyszłym mężem ? Alty urodzenia , zdjęcia paszportowe, rozliczenie podatkowe narzeczonego za ile lat, list z pracy odnośnie zarobków. Certyfikat małżeństwa , ksero paszportów i co jeszcze ? Poza wszelkimi informacjami potwierdzającymi prawdziwość związku ? 

Dziękuje bardzo za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze nie przyjechalas na turystycznej z zamiarem wziecia slubu i AoS na miejscu. Jesli tak to popelniasz fraud i twoj AoS moze zostac odrzucony. No i troche tak nie fair w stosunku do osob oczekujacych na K1 albo Cr1.

http://www.visajourney.com/content/i130guide2

Your spouse may also be required to have a medical sometime during the AOS process. The medical must be done by a CIS accredited doctor. Your CIS office should give you a list of CIS accredited doctors in your area, if not check with your local office to get one. The medical exam can cost anywhere from $100-200 dollars, many physicians will not take a check, but only accept cash. Be prepared of the cost before your spouse gets this done. It would be wise to collect their vaccination information before going to the appointment as the doctor will need to have record of them. At the appointment your spouse will be tested for TB, AIDS and Syphilis. If they do the skin test for TB, they will be required to return to the CIS doctors office to have the site checked before they finish the exam paperwork. Note: Some CIS Offices allow you to schedule your appointment when you want, as long as it is done before the AOS appointment, check with your CIS office to see how they handle CIS medical exams before filing your AOS paperwork.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-693 wypelnione przez civil surgeona i dostarczone w zamknietej kopercie _powinno_ sie zalaczyc do calego pakietu. Kiedys nie zalaczenie tego skutkowala RFE, teraz podobno pozwalaja doniesc na interview.

Ktokolwiek mowi ze nie mozna - nie ma najmniejszego pojecia o czym mowi i od takich bezsensowych agencji trzymalbym sie jak najdalej.

(robilem AOS z L-1B wiec dokladnie wiem o czym mowie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Roelka napisał:

Mam nadzieje, ze nie przyjechalas na turystycznej z zamiarem wziecia slubu i AoS na miejscu. Jesli tak to popelniasz fraud i twoj AoS moze zostac odrzucony. No i troche tak nie fair w stosunku do osob oczekujacych na K1 albo Cr1.

 

 

Jesteś ostatnia osobą która powinna zabierać głos w tej materii. Z tego co widzę sama przyjechałaś tu na wizie turystycznej i wykorzystałaś małżeństwo z obywatelem USA by zdobyć stały pobyt. Jest to objaw wyjątkowej hipokryzji gdy ktoś taki jak ty bierze sie za krytykowanie innych. A jęsli nawet rzeczywiście on chce tylko zdobyć w ten sposób GC? To 
co z tego? Nie twój biznes!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RobertNYc napisał:

Jesteś ostatnia osobą która powinna zabierać głos w tej materii. Z tego co widzę sama przyjechałaś tu na wizie turystycznej i wykorzystałaś małżeństwo z obywatelem USA by zdobyć stały pobyt. Jest to objaw wyjątkowej hipokryzji gdy ktoś taki jak ty bierze sie za krytykowanie innych. A jęsli nawet rzeczywiście on chce tylko zdobyć w ten sposób GC? To 
co z tego? Nie twój biznes!

Na przyszłość radzę przewertować trochę forum, bo zrobiłeś z siebie totalnego głupka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Swoją wizę turystyczną wykorzystałam na miesiąc wakacji. Potem grzecznie wróciłam do Polski i wraz z obecnym już mężem przeszliśmy przez proces wizy narzeczenskiej. Jak widzisz zrobiłam wszystko legalnie i tak jak powinno się robic. Jasne że będę negatywnie oceniać ludzi którzy kombinują jak się da żeby omijać system. Mam do tego prawo. :)  Tysiące ludzi potrafi poczekać na swoje k1 albo cr1 i zawsze będą się wkurzac jak ktoś te procedury omija. Nie mówię że w tym przypadku op tak zrobiła ale kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...