Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem


KW

Rekomendowane odpowiedzi

@MeganMarkle -  kolejny raz, zróbcie sobie Amexy w Polsce, potem je możecie wymienić na amerykańskie. Macie czas ciagle. Potem możecie je wymienić na amerykanskie,  po trzech miesiącach :

https://www.americanexpress.com/global-card-transfers/united-states.html

Jedyny sposób zeby zabrać chociaż trochę historii kredytowej i nie zaczynać od absolutnego zera z karta z Targetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja wybieram się w sierpniu do Usa i też zacząłem pogłębiać temat credit score.
Dzwoniłem do American Express i pani na infolinii powiedziała , że niestety w Polsce nie ma już możliwości otworzenia karty dla klientów niebiznesowych ;/

Czy ma ktoś jakieś pomysły czy i ewentualnie jak w inny sposób zacząć budować credit score będąc jeszcze w PL ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/30/2018 at 11:34 PM, vlade said:

@MeganMarkle -  kolejny raz, zróbcie sobie Amexy w Polsce, potem je możecie wymienić na amerykańskie. Macie czas ciagle. Potem możecie je wymienić na amerykanskie,  po trzech miesiącach :

https://www.americanexpress.com/global-card-transfers/united-states.html

Jedyny sposób zeby zabrać chociaż trochę historii kredytowej i nie zaczynać od absolutnego zera z karta z Targetu.

Tak się składa, że ja mam tu w PL kartę Amex z firmy w której jestem zatrudniona. W prawdzie z końcem mojej tu pracy kartę mi odbiorą bo jest firmowa ale jednak na moje nazwisko wiec czy to sie będzie liczyć? Zadzwonię tam czy to sie da jakoś zamienić na pryw kartę...

Aczkolwiek z tego co pisze @bartek_p2 to nie ma szans :(

zostaje secured credit card...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bartek_p2 napisał:

Ja wybieram się w sierpniu do Usa i też zacząłem pogłębiać temat credit score.
Dzwoniłem do American Express i pani na infolinii powiedziała , że niestety w Polsce nie ma już możliwości otworzenia karty dla klientów niebiznesowych ;/

Czy ma ktoś jakieś pomysły czy i ewentualnie jak w inny sposób zacząć budować credit score będąc jeszcze w PL ?

 

Polska nigdy nie wydawała kart indywidualnych, obsługiwane to było przez UK zawsze. Tylko patrzę tam teraz na ich stronie ze wymagają rezydencji w UK, ale istnieją jakieś International Currency Cards które tego nie wymagają  - tylko ze do tych trzeba być juz ich klientem. Zadzwoń do UK i sie dopytaj, jakoś nie chce mi sie wierzyć zeby zablokowali całkowicie możliwość dostania tej karty dla ludzi mieszkających w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, bartek_p2 said:

Czy ma ktoś jakieś pomysły czy i ewentualnie jak w inny sposób zacząć budować credit score będąc jeszcze w PL ?

To chyba nie jest tak, że zaczesz budować credit score w Polsce. Idea tych przeniesień kart kredytowych polega na tym, że po przyjeździe do USA łatwo sobie kartę kredytową w USA wyrobisz i to przez nią już na terenie USA zaczniesz szybko budować credit score. Wyrobienie karty kredytowej dla osób z początkowym scorem to nie jest prosta sztuka. To przeniesienie czy to Amexa czy to ewentualnie Citi (o ile rzeczywiście jest to możliwe) to pomysł na szybkie rozpoczęcie tej mozolnej pracy w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bartek_p2 napisał:

Czy ma ktoś jakieś pomysły czy i ewentualnie jak w inny sposób zacząć budować credit score będąc jeszcze w PL ?

 

Nie ma takiej mozliwosci. Dopoki nie jestes rezydentem posiadajacym SSN i dodatkowe informacje potwierdzajace Twoje istnienie, credit score w ogole nie pojawi sie w systemie biur kredytowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że w PL tego nie zbuduje.. .nieprecyzyjnie się wyraziłam - chodziło mi zrobienie sobie gruntu pod kartę kredytowa w US :) wiem że korporacyjnej karty na siebie nie przeniosę ale pomyślałam że może wydadzą mi na mnie jako że korporacyjną tak ładnie na czas spłacałam (bo mimo że kartę dałam mi firma jest ona na moje nazwisko i sama mam obowiązek spłacać na niej saldo, mogłam tez używać jej nie tylko do służbowych wydatków), whatever.... 

co tam credit score skoro nie mam jeszcze nawet pracy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...