Skocz do zawartości

Formalności Po Ślubie Z Obywatelem


KW

Rekomendowane odpowiedzi

witam

przegladam ten temat i nie moge znalesc konkretnej odpowiedzi na moje pytania (chyba ze cos przoczylem)

1 . Czy po slubie z obywayelka usa -musze dolaczyc tez rozliczenie tax z 3lat ?( jestem od roku tu nielegalnie, wczesniej bylem na wizie pracowniczej)

Czy mam dolaczyc tylko wtedy gdy bylem nielegalnie czyli 1rok?

2.Czy urzad emigracyjny sprawdza tax ,czy konsultuje sie z urzedem podatkowym?( na wizie pracowniczej pracowalem nie u tego pracodawcy co powinienem ,mialem ze tak powiem zalatwiona wize pracownicza i nie wiem czy teraz po slubie jak zlozymy papiery to beda sprawdzac czy nie a nie chce narobic klopotu sobie i koledze ktory mi pomogl :(

Pisze troche moze nieskladnie ale jakby ktos mogl mi odpowiedziec bede wdzieczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 298
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dobrze ze sie pytasz o sprawe z wiza pracownicza ,bo po numerze mozna dojsc ze cos nie bylo tak i radze sie spytac dobrego prawnika od spraw imigracyjnych.

bo wtedy nie byles 1 rok nielegalnie a od czasu pracy u innego pracodawcy.a wiec od samego poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :) ,i tu sie wlasnie zastanawiam czy oni sprawdzaja tax bo w tym czasie gdy bylem na wizie rozliczalem sie z cash(to jeszcze moze bylo by ok) ale jeden rok mialem na czek :( ,moze ktos mial taka sytuacje i cos podpowie mi,albo zna jakiegos dobrego prawnika w NY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż rok ? wydaje mi sie ze czytałem gdzies ze ok 6 mcy

Czytaj dalej - w 6 miesiecy to w tej chwili nawet petycji nie zatwierdzaja, do tego masz etap NVC i pozniej ambasady w Polsce. 10-12 miesiecy...

Zajrzyj na VJ - tam masz dokladne timelines.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...