Skocz do zawartości

Ds-3032 I Zaczęło Się


greg1031

Rekomendowane odpowiedzi

renata1

Nie chce wprowadac w blad ale u nas wygladalo to tak(tyle co wiem):

-maz dostal ten formularz do wybrania agenta (byly tam 4 kartki bodajże)

dostalam takie same dokumenty tutaj w Polsce i nie bylo tam nic o jakichs 70$

jednak maz z tym poszedl tam u siebie do"agencji"(nie wiem co to jest ,ale on to tak nazywa)

Nie wiem czy ona cos przez internet robila,ale w kazdym badz razie maz musial zaplacic te 70 $.

Pozniej juz mogl sam sprawdzac postepy przez internet i tak po 3 dniach przyszlo on-line do zaplaty 400$ x2 (bo i za corke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak musi być zaświadczenie o niekaralności z każdego kraju w którym mieszkałaś powyżej 6ciu miesięcy.

Musi być oryginał lub potwierdzona notarialnie kopia do każdego takiego dokumentu musi być załączona kserokopia!

Całą procedurę co wysłać i jak zrobić znajdziesz tutaj:

http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_3190.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w DS-3032 na agenta wyznaczyliśmy adwokata .Ręce opadają jak adwokat mówi że wysłała pisma i teraz znowu przyszła odpowiedź że wysyłają invoice do zapłaty a w kopercie nic nie ma .W papierach dołączonych do DS-3032 też nie ma żadnej wzmianki o zapłacie. Ja nie wiem komu i na jakie konto zapłacić .Wiem że dopóki nie zapłacimy tych pieniędzy dalej w naszej sprawie nic nie ruszy i to jest najgorsze.Mój mąż czeka aż adwokat to załatwi a adwokat mówi że nie wie co może zrobić.Jestem wściekła bo inni załatwiają to bez adwokata i sprawa się toczy a nasza adwokat mówi że nie wie co może zrobić w tej sytuacji a bierze za to pieniądze i to niemałe. Jestem załamana bo moja sprawa się przedłuża nadal.

Renatko!

Ty otrzymujesz na swoj adres DS-3032 natomiast osoba, która składa petycję czyli Twoj mąż również powinienbył dostać ten DS-3032 ale do tego dołączany jest również ten invoice za AOS...

Czy Twój mąż dostał DS-3032?

Wogóle to naajlepiej zadzwoń do NVC i dowiedz się jaki jest etap Twojej sprawy podająć jej numer to chyba masz?

603 334-0700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

DS-3032 wysłałem zwykłym priorytetem i doszedł.

Ważniejsze dokumenty tj. DS-230 z załącznikami, akty, zaświadczenia wyślę EMS Pocztex - koszt 100zł masz możliwość sprawdzenia na necie gdzie jest przesyłka i kiedy doszła do NVC, idzie przeważnie 3-4 dni.

Jeśli wolisz taniej to wysłałbym Poleconym Priorytetem, ale już nie będziesz wiedzieć czy napewno doszło - dostarczane w ok 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

2. NVC rejestruje kto jest agentem (ty czy mama) i tej osobie wysyla rachunek na $400

Teraz moje pytanie-czy jesli do tej pory moja Mama-sponsor-robila wszystko przez internet-oplata 70$,moze czekac po wyslaniu DS 3032 oraz AOS i zatwierdzeniu przez NVC na oplate za wizy 400$ na osobe zwykla poczta(nie internet)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Podpinam sie pod watek bo dostalem wlasnie DS-3032 i formularz z instrukcjami do zrobienie online i oczywiscie do oplaty w wysokosci 88 $ . Petycje na ZK skladala siostra, ale czy poza wskazaniem na mojego agenta mojej siostry, moge np. poprzelewac pieniazki z mojego konta ? Czy to bedzie w jakiejs sprzecznosci z faktem ze "sponsoruje" mnie siostra ? Albo czy moge byc sam swoim agentem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Ciesze sie,ze kolejna osoba juz zbliza sie do zamkniecia sprawy.

Agentem mozesz zostac Ty-wtedy zostanie Tobie wyslany rachunek te 400$ za osobe.

Z tego co pamietam najlepiej jednak byloby gdyby to bylo amerykanskie konto(szczegoly moze znac sly lub greg)

Prosze przeczytaj wspanialy post Grega:

http://www.usa.info.pl/board/Sponsorowanie...ada-t15995.html

Ja kierowalam sie dokladnie tymi wskazowkami i sa naprawde przydatne.

Po wyslaniu DS 3032 czekalam na zaproszenie z data prawie 3 miesiace.

Date interview mam 16 listopada.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...