Skocz do zawartości

Ds-3032 I Zaczęło Się


greg1031

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Otóż powoli zaczyna sie załatwianie mojej sprawy. Jestem w kategorii F1 - nieżonaty syn obywatelki. Moja PD 15-09-2003. Jestem w Polsce.

Moja mama dostała w USA DS-3032 i właśnie mi wysłała żebym to wypisał... Dziwne, że wysłali to mamie do USA skoro mieli mój Polski adres na petycji?

Chodzi mi radę kogo wpisać... czy siebie z Polskim adresem, czy jako agenta wybrać mamę, która i tak będzie mi przesyłała wszystko do wypisania...

Nie wiem jak później z ewentualnymi przesyłkami z NVC do Polski? Ile bedę czekał na odpowiedź z NVC jak odeślę ten DS? Myślę, że moje PD będzie current w najbliższym Biuletynie na Listopad...

Dzieki za rady i pomoc!

Pozdrawiam. Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nie znam dokladnie jak to jest w twojej kategorii

ale poczytaj temat o CR1 http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...686&hl=3032

on wprawdzie dotyczy sponsorowania malzonka ale proces w NVC jest chyba podobny a tam dziewczyny juz troche napisaly

tu jest fajny flowchart: http://www.visajourney.com/examples/NVC_Pr...wchart_v1-2.pdf

aktualne informacje o procesie w NVC znajdziesz tez na www.travel.state.gov

mozesz tesz poszperac na forum visajourney.com, tam jest chyba dzial o sponsorowaniu innych czlonkow rodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy komplet dokumetow zawsze wysylany jest do benefitiary i petitioner.

Na agenta wybierz osobe ktora bedzie placila za Affidavit of Support ($70) i Immigration Visa fee ($400). Ma to znaczenie bo oplaty dokonuje sie przez internet i trzeba miec konto w amerykanskim banku zeby moc to zaplacic. Mozna tez zaplacic przez money order...ale to wydluza caly proces.

Zadzwon do National Visa Center (pracuja od 7am do polnocy czasu wschodniego) i podaj im swoj email, wtedy wszystkie dokumenty z NVC otrzymasz elektronicznie. Przy kontakcie z NVC beda chcieli numer twojego case'a, twoje personalia i date urodzenia oraz personalia osoby ktora zlozyla petycje i jej date urodzenia.

Proces wyglada tak:

1. Odsylasz DS3032

2. NVC rejestruje kto jest agentem (ty czy mama) i tej osobie wysyla rachunek na $400

3. jesli placicie przez internet, 2-3 dni potem po zaplaceniu $400, system online pozwala ci wydrukowac strone tytulowa z kodem kreskowym ktora zalacza sie do formularza DS-230 i wszystkich dokumentow (metryka urodzenia, zasw. o niekaralnosci, itd.) i odsyla sie do NVC w New Hampshire

Twoj petitioner (mama)

1. Oplaca $70 za Affidavit of Support przez internet (potrzebne routing numer + numer konta, adres wlasciciela konta)

2. 2-3 dni po zaplaceniu w systemie gotowa jest strona tytulowa dla pakietu, ktory bedzie sie skladal z Affidavit of Support i dokumentow potwierdzajacych dochody za ostatnie 3 lata podatkowe

3. Wysyla sie ten pakiet do NVC

NVC nastepnie sprawdza dokumety pod katem kompletnosci i jesli czegos brakuje wysyla emaila z prosba o doslanie wiecej informacji. Jesli zas wszystko jest w porzadku zamyka sprawe, ustala termin spotkania w ambasadzie i wysyla ci oraz twojemu petitioner list z data na interview. Po otrzymaniu listu umawiasz sie na medical w autoryzowanej klinice w Polsce. No i stawiasz sie w ustalonym dniu z dokumentami na interview. Jak chcesz wiedziec wiecej zerknij na visajourney.com.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czekałam ponad 2 miesiące. Ds3032- czerwiec. Opłata 400$- sierpień: zapłacone

do tej pory nic.. cisza..

Aha dodam, że ja też kat F2a

PD april2004

W sumie trochę długo?!?!?! Może powinnaś zadzwonić do NVC? Jak wysyłałaś DS-3032? Widziałem jakieś info że można im wysyłać elektronicznie mailem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo, nie długo. to co niby teraz miałoby mi przyjść....???? Wezwanie od nich do stawienia się w danym dniu w Wawie, czy z Wawy zaproszenie, czy coś innego :)

Nie wiem nie znam się na tym, więc czekam, nie będę dzwonić i poganiać, dodam, że nigdy nie prosili o dosłanie żadnych dokumentów,

Trochę dziwne, ale cóż

Hehehe na samą myśl przeniesienia tam swojego życia kręci mnie w brzuchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...