Skocz do zawartości

Ds-3032 I Zaczęło Się


greg1031

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj ponownie :)

Mam interview 16 listopada w Warszawie i mam na szczescie wszystkie dokumenty przygotowane-wraz z zaproszeniem z USCIS otrzymalam pismo w ktorym byly jednak braki ktore mam miec ze soba na interview-rozliczenia finansowe oraz W2.

Jestem pewna siebie wiec jade do stolicy z ogromna przyjemnoscia!

Jeszcze w tym miesiacu zamieszkam w moim domu ktory czeka na mnie...ach,jest OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Super Donata ! Napisz koniecznie jak juz bedzie po wszystkim.

Mam dodatkowe pytanie, czy wszystko dobrze zrozumialem, prosze potwierdzic. Z opisu Grega z forum : "Po wykonaniu opłaty jakieś dwa dni później opłata zostanie zrealizowana (status płatności zmieni się na Paid), należy sie ponownie zalogować do systemu platności i pobrać AOS Cover Sheet. Stronę tą należy wydrukować i umieścić na wierzchu dokumentów dotyczących sponsorowania.

Czyli po podpisaniu przez mnie DS 3032 dolaczam wydrukowane potwierdzenie oplaty 88 $ i wysylam do NVC ?

Czy musze skompletowac juz na tym etapie wszystkie te wszystkie dokumenty ponizej i wyslac to razem z podpisanym DS 3032 ? :

- forma DS-230 część 1 i 2 (części 2 nie podpisujemy, robi się to dopiero w ambasadzie)

- kopia paszportu

- 2 zdjęcia wizowe

- pełny odpis aktu urodzenia

- zaświadczenie o niekaralności (rejestr karny i rejestr nieletnich)

- zaświadczenie o niekaralności z każdego innego kraju, w którym mieszkało

się powyżej roku

- tłumaczenia na j. angielski w/w dokumentów

- kserokopie w/w dokumentów

Donata zerknij do skrzynki poczt. odpisz na priva. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wysylasz tylko DS 3032-wybor agenta

Jak otrzymaja 88$ zalogujesz sie na stronie by pobrac cover sheet-narazie nie wysylasz.

Zbieraj dokumenty ktore wymieniles i czekaj na informacje z NVC.

Nie wysylaj naprawde nic jesli nie wolaja moze to opoznic sprawe.

Gdy bedzie czas wyslania DS 230 wraz z wszystkimi dokumentami,tlumaczeniami i ich kopiami cover sheet kladziesz na wierzchu i spinaczem laczysz.

Pamietaj pozniej by na kazdym dokumencie w gornym rogu wpisac numer sprawy-tak dla ulatwienia dla urzednikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod watek bo dostalem wlasnie DS-3032 i formularz z instrukcjami do zrobienie online i oczywiscie do oplaty w wysokosci 88 $ . Petycje na ZK skladala siostra, ale czy poza wskazaniem na mojego agenta mojej siostry, moge np. poprzelewac pieniazki z mojego konta ? Czy to bedzie w jakiejs sprzecznosci z faktem ze "sponsoruje" mnie siostra ? Albo czy moge byc sam swoim agentem ?

Myślę, że obojętnie kto płaci, jedynie musi być z konta amerykańskiego, bo nie ma innej technicznej możliwości. W Stanach inaczej działają takie płatności to na stronie płatności za wizę podajesz numer konta i oni sami ściągają z konta w USA to jest coś takiego jak u nas polecenie zapłaty. Nie mozna kartą.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz. Widzę, że reszte wyjaśniła Donata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie z dokumentami DS 230. Czy moge je wyslac z USA zeby szybciej dotarly ? Czy wtedy bede mial wyznaczona wizyte na GC w usa czy w Polsce ? Zalezy mi zeby to bylo w Polsce bo wieksze prawdopodobienstwo ze bede na terenie Polski . Jak jest z miejscem wyboru na GC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...