Skocz do zawartości

Czy Jest Tu Ktoś Family Sponsored F1 I Inne Kategorie?


greg1031

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 203
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
A wysłaliście już DS-230 plus pozostałe załączniki?

Ja wyczytałem, że po opłaceniu tych $400 i wydrukowaniu Cover Sheet najlepiej wysłać odrazu te dokumenty i nie czekać na prośbę ze strony NVC.

Można też sprawdzić telefonicznie status swojej sprawy - tam po wprowadzeniu numeru WRW... komputer podaje co wyslali itd...

Po tym jak maz oplacil te 400$x2 nic jeszcze nie wysylalismy :huh:

Nic mi nie wiadomo o zadnych zalacznikach ;)

Bede musiala spytac meza ,bo on to wszystko zalatwia- ja robie tylko to co mi kaze ;)

Osobiscie to wszystko mnie przerasta :)

Myslalam,ze teraz mam czekac na dalsze instrukcje co robic dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakis 3 dniach roboczych od zapłaty tych $400 pobiera sie ze strony gdzie bylo placone (jesli placone bylo on-line) taka strone tytułową Cover Sheet. Nalezy wypelnic DS-230 (nie podpisywać) part 2 i do tego zalaczniki zależy od sprawy kopia paszportu, akt urodzenia, akt małżeństwa, zaświadczenie o niekaralnosci z warszawy i każdego kraju w ktory sie bylo ponad pol roku itp wszystko przetłumaczone z dodatkowa kopia kazdego papierka. Wyslac nalezy na adres podany na tej kartce Cover Sheet. Do tego 2 zdjecia wizowe.

Na stronie NVC piszą, żeby to zrobić gdy zawiadomią na VisaJourney radza by wysylac gdy ma się juz ten Cover Sheet za opłatę $400.

http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_3190.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Once you have PAID the IV fee bill, in a couple of days it will post as PAID on the website.

Print the bar-coded sheet from the IV fee bill website and include in your IV package and overnight it to NVC.

If you are unable to pay your IV Fee Bill online, you will have to wait for the bill from NVC, and pay it via mail.

b. Send your IV Package (USPS Express mail gives tracking and essentially insures delivery)

Below are the package contents:

BARCODED Cover Sheet (to be printed from web when your status is PAID online for IV bill)

You OWN cover sheet listing what documents are in the package, so they're easy for the reviewer to locate

Completed DS-230 part I & II and ONLY part I signed by beneficiary.

Photocopy of the beneficiary's passport biographic data page.

Original/certified copy of beneficiary?s birth certificate.

Original/certified copy of beneficiary?s and petitioner?s marriage certificate.

Original police certificates of the beneficiary.

Original/certified copy of military record, if applicable.

Original/certified copy of divorce decree, death certificate, etc. of previous marriage, if applicable.

Make 2 extra copies of this package. Send 1 copy to the beneficiary

Once everything has been sent in, it's time to wait.

http://www.visajourney.com/wiki/index.php/...l_Stages_of_NVC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czekałam ponad 2 miesiące. Ds3032- czerwiec. Opłata 400$- sierpień: zapłacone

Do tego , wysłane jakieś rozliczenia podatkowe osoby sponsorującej mnie. Jakoś w okresie wakacyjnym

do tej pory nic.. cisza..

Aha dodam, że ja kat F2a

PD april2004

Ja na Twoim miejscu bym sie juz zaczal denerwowac. Twoja PD jest dosc daleko obecna jest Aug2005....

Lepiej zadzwon do NVC i sprawdz status swojej sprawy...

Najlepiej dzwonić rano naszego czasu bo wtedy wlacza sie system IVR czyli nie zglosi sie operator bo oni pracuja do polnocy czasu wschodniego.

Chyba, że wolisz pogadać z człowiekiem...

Tel 001 603 334-0700 wybierasz potem (mysle ze dobrze pamietam)

1 - że po angielsku

1 - że w sprawie wizy

2 - że podajesz numer sprawy NVC zaczynajacy sie WRW.....

gdy zapyta wbijasz 979 czyli litery WRW z klawiatury tel po chwili pyta czy poprawnie i potwierdzasz 1

potem wbijasz reszte cyfr i na koncu #

potem komputer czyta liczby i potwierdzasz 1

wtedy system podaje na jakim etapie jest Twoja sprawa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg1031

Dzieki :*

Dzis wlasnie mija 3 dzien roboczy od momentu zaplaty

wiec jak tylko maz wroci z pracy dalsze instrukcje przekaze mu ja ;)

Tylko mam pytanie czy po wypelnieniu tego i uzbieraniu tych dokumentow mam to przeslac dla meza jako mojego agenta,

zeby on sam to przeslal dalej czy bezposrednio moge wyslac pod wskazany adres?

Nie bic za glupie pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, kto pyta nie błądzi sam wole czasem zadać takie pytania :)

Ja bym radził wysłać do męża a on niech wysle pocztą expressem jest to przesylka rejestrowana i na necie mozna sprawdzic czy i kiedy doszla.

Mozna tez wyslac EMS Pocztex z Polski i tez sledzic na necie... koszt 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wysle to mezowi ,a potem niech on sie martwi co z tym dalej robic ;)

Wczesniejszy formularz (o agenta) rowniez wysylany byl do niego i pozniej do NVC

i wydaje mi sie ,ze szybciej to dotarlo do miejsca przeznaczenia niz szlo by to ode mnie :)

W takim razie nie bede czekac na dalsze instrukcje tylko bede juz zbierac potrzebne dokumenty.

Co prawda petycja jest z 2005pazdziernika i na visa biuletyn jeszcze nas nie ma (f2a) ale nie zaszkodzi

zalatwic juz to co trzeba.

Jeszcze ciekawa jestem czy to ma byc jakis specjalny tlumacz zeby przetlumaczyc te dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...