Skocz do zawartości

Czy Jest Tu Ktoś Family Sponsored F1 I Inne Kategorie?


greg1031

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 203
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Proszę o radę...

Na wizie turystycznej poszedłem na kurs jezykowy do Collegu w USA. Trwało to 4 miesiące. Nie przedłużyłem pobytu.

Czy powinienem podać szkołę w Formularzu DS-230? Chodzi mi przede wszystkim o to czy taki krótki kurs jest na tyle ważny by go tam umieszczać w pytaniu:

33. List below all educational institutions attended

Myślę, że prawda jest najważniejsza i nie powinno to zaszkodzić...

Zacząłem się wtedy starać o wizę studencką, ale zrezygnowałem i wyjechałem... było to 10 lat temu :)

Bosze jak ten czas leci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze byc problem bo na wizach B1/B2 nie wolno nawet na kusy jezykowe uczeszczac.

...tak czy inaczej, jesli nie ma po tym kursie zadnego oficjalnego sladu i nigdy o nim nikomu w czasie zadnego interview nie wspominales (tj. nigdy nie bylo o nim wzmianki w twoich poprzednich wizytach w konsulacie) to wypisz tylko te wazne szczeble swojego wyksztalcenia: elementary school, high school, university/college.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

Ale się dziś zdziwiłem... dostałem wreszcie maila od NVC, bez pytania o cokolwiek sami powiadomili, że otrzymali I-864 i czekają na DS-230...

The NVC has received the requested Affidavit of Support form (I-864) for this case. However, we are

still waiting for the Immigrant Visa Application (DS-230) and corresponding civil documents for each

traveling applicant to be returned to National Visa Center for review. You will find the DS-230 form

along with complete instructions for submitting the civil documentation required for this case at

www.ImmigrantVisas.state.gov under the Applicant Document Processing link.

Ja czekam jeszcze na to zaświadczenie z Anglii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne pytanie!

Otóż po zapłacie IV Fee $400 otrzymałem Cover Page z kodem kreskowym i adresem, gdzie należy wysłać DS-230. Strona ta musi być umieszczona na wierzchu dokumentów.

Adres jaki jest na tym Cover Page to:

National Visa Center

Attn. CMR

32 Rochester Avenue

Portsmouth, NH 038012909

Nie miałbym wątpliwości, gdyby nie fakt, ze przysłali mi jakiś miesiąc później maila (o czym pisałem powyżej) "Checklist Cover Letter", że brakuje im DS-230 z kompletem załączników i załączyli nowy Cover Page z kodem kreskowym oraz nieco innym adresem:

NATIONAL VISA CENTER

ATTN. DR

31 ROCHESTER AVENUE, STE 100

PORTSMOUTH, NH 03801-2909

Teraz pytanie, gdzie to wysłać i który Cover page załączyć... może obydwa? Tylko na który adres? Rozumiem, ze to jest praktycznie to samo miejsce, ale być może pod tym drugim adresem jest osoba, która już zajmuje się moją sprawą? Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslij na pierwszy adres. Ten drugi adres jest dla RFE (request for further evidence) kiedy brakuje im jakichs dokumentow wtedy tam sie je dosyla. Poniewaz ty wysylasz DS230 po raz pierwszy to najwyrazniej musi przejsc przez initial inspection. Jak sam zauwazyles wiekszego znaczenia to nie ma bo to jedno i to samo miejsce, tyle tylko ze jesli w mailroom przesortuja nieodpowiednio to beda dokumenty musialy przeplynac z jednego departmentu do tego wlasciwego a to moze potrwac kilka dni zamiast od razu trafic tam gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno mnie tu nie było, tzn byłam bo czytałam. Ale otóż nadeszły do mnie następne dokumenty z NVC. <MOja kat F2A Unmarried children

Ale nie wiem co dalej, tak więc "przyszłam " sie Was poradzić.

Dostałam 3 strony

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-12/404c...222222.jpg.html

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-12/55f4...333333.jpg.html

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-12/d90b...111111.jpg.html

Mam pytanie, ktoś może się orientuje o co biega.. ;-)

DZIĘKUJĘ bardzo za pomoc!

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NVC informuje Cie ze otrzymali oplate i dokumenty wchodzace w sklad Affidavit of Support i teraz czekaja na oplate $400 i formularz DS230 ze wszystkimi wymaganymi zalacznikami. Czyli musisz zaplacic $400 i wyslac im wypelniony formularz DS230 + oryginaly i tlumaczenia dokumentow ktore od ciebie sa wymagane (metryka urodzenia, zaswiadczenia o niekaralnosci, itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...