Skocz do zawartości

Czy Jest Tu Ktoś Family Sponsored F1 I Inne Kategorie?


greg1031

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 203
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wczoraj w systemie internetowym zrobił się dostępny do zapłaty mój rachunek za Immigrant Visa $400.

Znaczy to, że odberali i zaakceptowali mój DS-3032, ale nie przysłali mi nic na maila.

Na forum radzą, że można odrazu płacić. Nie wiem czy czekać na dalsze instrukcje. Mi się ogólnie nie śpieszy. Chyba poczekam na dalsze info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgubilem sie w watku...czy juz NVC ma twojego maila? Jesli tak to nie plac, poczekaj az dostaniesz email z NVC bo jak czytales na VJ czasami bill jest dostepny zanim wystawia fakture i wysla ja do osoby upowaznionej...i bywa tak ze ludzie placa a potem opoznia to ich case bo system na jakas usterke...najczesciej w przeciagu 2 dni roboczych dostaniesz od nich email. Warto poczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moj przypadek jest z tej samej gliny. Co prawda kategoria F3 ale procedury na finiszu takie same. Mam zapłacone 70$ - i rozdwojenie jazni, ponieważ musze to poogarniac zarowno od strony sponsora jak i sponsorowanego. I tak dla uporzadkowania poprosze o wsparcie logiki kolejnosci zdarzeń.

A) Obowiazki od strony sponsora (matki)

1. Zapłacic 70$

2. Wydrukowac sobie DCS

3. Wypelnic i podpisac I-864 i uzbroic je w dodatkowe kwity

4. Wyslac to do NVC

B ) Zadania dla beneficjanta petycji (mnie)

1. Ustalic agenta - wyslac DS-3032

2. Otrzymac invoicy na 400$

3. Zaplacic

4. Wydrukowac sobie DCS

5. Wypelnic DS-230 i uzbroić się w:

a/ metryką zupełną ver.POL/ENG,

b/ zasw. o niekaralnosci z Polski ver.POL/ENG

c/ zasw. o niekaralnosci z USA (jak uzyskać???? - może ktoś trenował)

d/ coś jeszcze???

6. Wysłac do NVC

Jak rozumiem nie muszę I-864 oraz DS-230 wysyłać razem? Czy może to jest wskazane?

A tak w ogóle to w jakiej sytuacji taka sprawa ulega przedawnieniu?

AoS zapłaciłem w styczniu 2009 i do tej pory nic dalej nie pchnąłem. W miedzyczasie otrzymałem rachunki po 400$ za dusze. Dopisywałem dodatkowe dziecko do listy. W lipcu dostałem rachunek na nie i informacje zebym przygotowywał metryki wszystkich bachorow i małzonki.

Wyjazd rodzinny na tym etapie nie uda sie. Postanowiłem dokonczyc procedure samodzielnie. Czy nieopłacenie rachunków IV i nie uwzglednienie moich najblizszych w I-864 wyklucza ich z procedury TRWALE??? Znalazlem info o kategorii following-to-join. Dla kogo to jest? Czy jezeli ja juz dostanę tę wize immigracyjną to CAŁA procedura sponsorowania (mnie z rodziną) przez matke obywatelke ulega zakonczeniu? Czy jest jeszcze jakas szansa na kontynuacje i w jakim czasie? Co jest warunkiem takiego powrotu? Czy własnie ich obecnosc w formularzu I-864 i opłacone rachunki IV po 400$, a może również wysłane DS-230 z osprzętem? Czy jezeli teraz ich nie uwzglednie, przejde calą drogę samodzielnie - to czy później (i do kiedy) bedzie jeszcze możliwosc dokoptowania.

Kazdy głos wsparcia bedzie dla mnie cenny.

Dzieki i pozdrawiam.

Na Mazowszu dzis mroźno i wietrznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie wysyła się razem I-864 i DS-230, gdyż te formularze są w gestii odpowienio petiotionera i aplikanta.

Każdy wysyła swoje komplety z załącznikami, ale z procedury wynika iż najpierw powinny być AOS, bo najpierw to jest płacone.

W zadaniach dla Ciebie zabrakło:

- kopii strony paszportu z danymi biometrycznymi

- zdjęć

- akt ślubu?

Wszystko w oryginale z tłumaczeniem + kserokopia każdego dokumentu

Po co Ci zaświadczenie z USA? Byłeś tam ponad 6 m-cy? Jeśli tak to oni chyba sprawdzają w swoim systemie? Niewiem...

Znasz tą stronę? http://travel.state.gov/visa/visa_4354.html

Szukaj pod Aplicant Document Processing

Co do członków rodziny to nie mam pojęcia jak to jest traktowane gdybyś sam chciał narazie wszystko załatwić.

Wiem, że w DS-230 trzeba podać dzieci... Czy pojadą z Tobą to zależy też czy będą uwzględnione w I-864 tam się wymienia osoby podróżujące z Tobą lub w ciągu 6ciu miesięcy...

Więcej raczej nie pomogę, czekamy na odzew innych :)

Pozdrawiam!

PS. W Gdańsku też brrrr.... zimno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zaswiadczenia o niekaralnosci. Przebywałem w USA dawno, dawno temu, przez 14 miesiecy, wiec teoretycznie wpisuje sie w wymogi przedstawienia takowego zaswiadczenia. Niemniej jednak może akurat o amerykanskie zaswiadczenie nie musze sie starac, moze mają do takich baz bezposredni dostep...

Może ktoś przerabiał podobny przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...