Skocz do zawartości

...po Ślubie Z Obywatelką


darekk

Rekomendowane odpowiedzi

na stronie podaja od kilku miesiecy do kilku lat w zaleznosci od sytuacji. na dzien dzisiejszy zielona karte dostaje sie juz po okolo 3 miesiacach, przy skladaniu papierow o aos mozesz zlozyc rowniez o ap, ale nie wiem jak dlugo sie na to czeka, ja czekalem poprostu na zielona karte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie jestes pewnien na 100% ze byles caly czas legalnie to nie lataj na AP - advance parole - bo moga cie nie wpuscic spowrotem jesli masz zakaz wjazdu

juz lepiej poczekac pare miesiecy dluzej na sama zielona karte zwlaszcza ze ostatnio nie czeka sie az tak dlugo 3-4 miesice moze 6

zobacz link w moim podpisie, sekcja AOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak KW napisala,,majac AP a byles nielegalnie to Cie nie wpuszcza a do tego dostaniesz zakaz wjazdu na 10 lat (jak byles nielegalnie ponad 1 roku --)a wtedy zona bedzie musiala do Ciebie latac w odwiedziny..tak wiec dostaniesz zielona karte to lec

AP jest dla osob ktore byly legalnie i w czasie oczekiwania na zielona karte moga leciec np do Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewna ale z tego co wiem to moja znajoma przyjechała dwa miesiące po ślubie

Moja córka, która wyszła za mąż za amerykanina, załatwiała formalności związane z zieloną kartą ok pół roku. Przeciagało sie to, bo wciąż żadano od niej uzupełniania dokumentów. A to coś u nich brakowało, mimo że miała u siebie kopie wysłanych, a to żądano czegoś nowego.W końcu dostała zieloną kartę. Tyle tylko, że jej sytuacja wizowa była uporządkowana, bo miała sponsora w nauce i co rok przedluzano jej wize studencka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletowanie dokumentow jest troche czasochlonne. ja wyszlam za maz we wrzesniu i dokumnety wysylam w poniedzialek:) musialam biegac od urzedow po kopie wymaganych dokumentow ( np: kopie rozwodu z pierwszego malzenstwa meza) juz nie wspomne o bieganiu do lekarza ktory zajal mi najwiecej czasu, zdjecia i wypelnienie wszystkiego samemu ( dzieki super ludzom na tym formu udalo sie bez problemu), kolekconowanie czekow i czekanie na transryp z IRS. troche to wszystko zajelo czasu. oczywiscie gdybym naprawde sie zmotywowala moglabym ten proces przyspieszyc ( jedynie lekarza sie nie da) no ale jest jak jest. zobaczymy ile czasu minie od wyslania dokumentow. slyszalam ze teraz to troszke szybciej trwa bo nie maja tylu aplikacji ale czy prawda to zobaczymy:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...