Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

cornelai123,

Ja przedluzalem pobyt o 6 miesiecy. Placisz 300$. Ja placilem 450$, bo papiery i wnioskek i w ogole wszystko zrobil za mnie prawnik. Poszukaj prawnika polskiego, albo jakiegokolwiek innego ktory zajmuje sie sprawami imigracyjnymi on ci to zrobi za 150-200$.

W moim przypadku wygladalo to tak, ze moj prawnik wyslal ten wniosek itp... czekalem na odpowiedz 6 miesiecy, czyli razem bylem juz w USA rok i po 6 miesiacach mi napisali, ze moj wniosek byl odrzucony i mam 15 dni do opuszczenia USA. Jednak ten rok siedzialem w USA LEGALNIE, bo dopuki nie masz odpowiedzi jestes legalnie na terenie Stanow.

Wielu moich znajomych tez te wnioski wysylalo i mieli podobne sytuacje, ze albo im odrzucali albo przyjmowali, ale za kazdym razem odpowiedz dostawali po 5-6 miesiacach, wiec jesli chcesz tylko posiedziec pare dodatkowych miesiecy to smialo mozesz wysylac wniosek, bez roznicy czy ci go odrzuca czy nie.

Jesli chcesz jednak zostac dluzej to znajdz lepiej szkole vocational institute (szkola zawodowa), gdzie za 400$ miesiecznie bedziesz na statusie M1, przez nawet 3 lata, a zajecia sa dwa razy w tygodniu wieczorem...

PS.

mam numer do tego prawnika, tylko, ze on jest in Washington DC, ale to sie wszystko da zalatwic listownie, wiec jak cos moge ci podac numer sobie mozesz z nim pogadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej pojechac do polski i wrocic za pol roku ? na pare miesiecy?

cornelai123,

Ja przedluzalem pobyt o 6 miesiecy. Placisz 300$. Ja placilem 450$, bo papiery i wnioskek i w ogole wszystko zrobil za mnie prawnik. Poszukaj prawnika polskiego, albo jakiegokolwiek innego ktory zajmuje sie sprawami imigracyjnymi on ci to zrobi za 150-200$.

W moim przypadku wygladalo to tak, ze moj prawnik wyslal ten wniosek itp... czekalem na odpowiedz 6 miesiecy, czyli razem bylem juz w USA rok i po 6 miesiacach mi napisali, ze moj wniosek byl odrzucony i mam 15 dni do opuszczenia USA. Jednak ten rok siedzialem w USA LEGALNIE, bo dopuki nie masz odpowiedzi jestes legalnie na terenie Stanow.

Wielu moich znajomych tez te wnioski wysylalo i mieli podobne sytuacje, ze albo im odrzucali albo przyjmowali, ale za kazdym razem odpowiedz dostawali po 5-6 miesiacach, wiec jesli chcesz tylko posiedziec pare dodatkowych miesiecy to smialo mozesz wysylac wniosek, bez roznicy czy ci go odrzuca czy nie.

Jesli chcesz jednak zostac dluzej to znajdz lepiej szkole vocational institute (szkola zawodowa), gdzie za 400$ miesiecznie bedziesz na statusie M1, przez nawet 3 lata, a zajecia sa dwa razy w tygodniu wieczorem...

PS.

mam numer do tego prawnika, tylko, ze on jest in Washington DC, ale to sie wszystko da zalatwic listownie, wiec jak cos moge ci podac numer sobie mozesz z nim pogadac.

A moglbys mi cos wiecej powiedziec o te j szkole ?czy gdzies w LA taką znajdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta szkola, o ktorej mowie nazywa sie STMC Institute http://www.teachusa.com/ i jest w Vienna VA. Jest to kurs projektowania stron internetowych po ktorym masz certyfikat, ze jestes "web designer", wiec laczy przyjemne z pozytecznym, bo nie dosc, ze mozesz w USA 3 lata siedziec to jeszcze masz pozniej konkretny certyfikat. Z tego co sie orietuje po 2,5 roku dostajesz tez pozwolenie na prace na 6 miesiecy w ramach tej szkoly, czyli przy projektowaniu stron internetowych, tzw. placement.

Wielu moich znajomych tam chodzilo, w wiekszoci dla statusu, bo na M1 mozesz latac spokojnie do polski i spowrotem, bez przeszkod. Tak jak mowilem 2 razy w tygodniu po 3 godziny, wieczorem.

Czy jest cos takiego w LA? Napewno jest tylko musisz poszukac, poszukaj np. web designing courses, vocational school itp... albo popytaj ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej pojechac do polski i wrocic za pol roku ? na pare miesiecy?

juz wiele razy bylo pisane na forum,,,pare osob lata i nic sie nie dzieje a sa tacy ze maja problemy a do tego maja zakaz wjazdu na teren USA bo nie mogli przekonac urzednika ze nie pracowali na czarno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cornelai123,

Ja przedluzalem pobyt o 6 miesiecy. Placisz 300$. Ja placilem 450$, bo papiery i wnioskek i w ogole wszystko zrobil za mnie prawnik. Poszukaj prawnika polskiego, albo jakiegokolwiek innego ktory zajmuje sie sprawami imigracyjnymi on ci to zrobi za 150-200$.

W moim przypadku wygladalo to tak, ze moj prawnik wyslal ten wniosek itp... czekalem na odpowiedz 6 miesiecy, czyli razem bylem juz w USA rok i po 6 miesiacach mi napisali, ze moj wniosek byl odrzucony i mam 15 dni do opuszczenia USA. Jednak ten rok siedzialem w USA LEGALNIE, bo dopuki nie masz odpowiedzi jestes legalnie na terenie Stanow.

Wielu moich znajomych tez te wnioski wysylalo i mieli podobne sytuacje, ze albo im odrzucali albo przyjmowali, ale za kazdym razem odpowiedz dostawali po 5-6 miesiacach, wiec jesli chcesz tylko posiedziec pare dodatkowych miesiecy to smialo mozesz wysylac wniosek, bez roznicy czy ci go odrzuca czy nie.

Jesli chcesz jednak zostac dluzej to znajdz lepiej szkole vocational institute (szkola zawodowa), gdzie za 400$ miesiecznie bedziesz na statusie M1, przez nawet 3 lata, a zajecia sa dwa razy w tygodniu wieczorem...

PS.

mam numer do tego prawnika, tylko, ze on jest in Washington DC, ale to sie wszystko da zalatwic listownie, wiec jak cos moge ci podac numer sobie mozesz z nim pogadac.

za $150-$200 to prawnik wlozy do koperty aplikacje i wysle a Ty najpewniej dostaniesz odmowe - masz zreszta przyklad powyzej. Jesli prawnik sie do sprawy przylozy to cena pojdzie w gore.

jesli wniosek jest odpowiednio przygotowany itd. to odpowiedz dostaje sie najczesciej w ciagu 3 miesiecy.

wiza M-1 jest inna niz wiza F-1 - przede wszystkim jest na max. 3 lata; i tak przy F-1 jak i przy M-1 musisz chodzic do szkoly full time - taki jest wymog. Nie kazda szkola wydaje dokumenty do M-1. Po wizie M-1 nie ma mozliwosci transferu do szkoly wyzszej ani starania sie o H1B. Za $400 miesiecznie idz na kurs angielskiego do community college.

Wielu moich znajomych tam chodzilo, w wiekszoci dla statusu, bo na M1 mozesz latac spokojnie do polski i spowrotem, bez przeszkod. Tak jak mowilem 2 razy w tygodniu po 3 godziny, wieczorem.

jesli ktos zmienila status w USA to musi isc po wize do konsulatu i wtedy moze podrozowac - na samym statusie nie mozna latac.

liczba odmow wiz M-1 jest bardzo wielka - jesli ktos wybiera sie po te wize do Polski to powinen sie zastanowic.

nie slyszalam - a jestem prawnikiem dlugo - aby jakakolwiek szkola miala FULL TIME w postaci 6 godzin na tydzien... a wiza M-1 wydawana jest tylko na full time.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karina,

moze i masz racje jaka zaplata taki prawnik. 150$ jak na usa to naprawde nie wiele, nawet za napisanie wniosku i wypelnienie aplikacji.

Jesli chodzi o wize M1, to jest to inna wiza niz F1 nikt temu nie zaprzecza.

Lecz z tym kursem angielskiego w community college nie jest tak latwo, bo to juz bedzie wiza F1, a do tego trzeba przedstawiac milion dokumentow, trzeba pokazac, ze sie ma 24 000$ na koncie na caly rok nauki i zycia itp... tak przynajmniej jest jak sie chce isc do community college studiowac, nie wiem czy jest inaczej na kurs angielskiego.

co do szkoly, gdzie jest 6 godzin wygodniowo i jest to na wize M1... wielu moich znajomych tam uczeszczalo i uczescza dalej, jesli chcesz to wejdz sobie na ich strone i popatrz

http://www.teachusa.com/

Jesli dostaniesz wize M1 w stanach i pochodzisz do szkoly przez rok, poltora wtedy mozesz leciec do polski i tam wyjasnic sytuacje, ze uczeszczasz do tej szkoly juz ponad rok i chcialas tylko odwiedzic rodzine i chcesz wrocic i dokonczyc kurs, ktory kosztuje cie mase pieniedzy i czasu i wize wjazdowa M1 powinnas dostac w konsulacie, a wtedy juz mozesz latac ile chcesz, chyba nawet jest wymog, ze musisz raz w roku opuscic granice USA. Wszystko to znam z faktow i ludzi ktorzy to robili i robia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dostaniesz wize M1 w stanach i pochodzisz do szkoly przez rok, poltora wtedy mozesz leciec do polski i tam wyjasnic sytuacje, ze uczeszczasz do tej szkoly juz ponad rok i chcialas tylko odwiedzic rodzine i chcesz wrocic i dkonczyc kurs, ktory kosztuje cie mase pieniedzy i czasu i wize wjazdowa M1 powinnas dostac w konsulacie, a wtedy juz mozesz latac ile chcesz,

niestety nawet po roku nikt Ci nie zagwarantuje, ze wize do paszportu dostaniesz i nie ma to znaczenia czy za szkole sie placi 4000 czy 30000, konsul poprostu moze powiedziec "NIE",

zdecydowanie lepiej jest wrocic do kraju rok po rozpoczeciu nauki niz np. miesiac po zmianie statusu - ale niczego to nie gwarantuje tak naprawde

chyba nawet jest wymog, ze musisz raz w roku opuscic granice USA. Wszystko to znam z faktow i ludzi ktorzy to robili i robia.

to jest mocno naciagane, nie znam takiego przepisu o koniecznosci opuszczenia USA, teoretycznie wiec mozesz byc w USA przez caly czas kiedy masz szkole i dopiero po zakonczeniu szkoly wrocic do Polski, w takim wypadku wiza w paszporcie nie bedzie Ci potrzebna

proces zmiany statusu wbrew pozorom nie jest prosty i lekki, warto wiec zapoznac sie z przepisami, tak zeby uniknac niepotrzebnych niespodzianek potem

PS. musisz niestety zweryfikowac to co mowia Ci znajomi, ludzie czesto mijaja sie z prawda na kilometr, czesto nie jest to z ich winy a ze zwyklego braku znajomosci przepisow, lub poprostu im sie cos wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...