Skocz do zawartości

Obywatelstwo Usa


dareknow0

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
A ja mam takie pytanie. Czy jeśli będąc obywatelem Polski mam na imię Rafał, to czy będąc obywatelem U.S mogę mieć na imię Ralph ?

A na nazwisko Brzeczyszczykiewicz...

Dajcie spokój z takim amerykanizowaniem sie... Juz był taki jeden w "Kochaj Albo Rzuć", który nazwisko z Wrzesień zmienił na September :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

witam

W takim razie czy osoby które latają do USA tak aby nie przekroczyć 6m-cy poza USA czyli 2x w roku na tydzien czasu (cały czas mieszkając w Polsce) mogą ubiegać się o obywatelstwo po 3latach ???

Ponieważ znam takie osoby , które twierdzą że jak będa mieszkac w Polsce nie przekraczając pol roku i latać do USA na np. tydzien to wogóle nie bedzie to liczone jakby wyjezdzały z USA.

Czy ktoś cos wie na ten temat ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niech sobie tak lataja,duzooo ludzi mowi cos,duzo cos tam slyszalo a potem konczy sie to jak w tym np przypadku :

http://www.usa.info.pl/board/index.php?act...ult_type=topics

do tego nalezy pokazac ze sie placilo podatki,ze cos ma sie swojego w USA ,,nastepna sprawa ze moga takiej osobie cofnac GC niz dac obywatelstwo

po 3 latach to jak sie jest malzenstwem z obywatelem USA

bo w innym przypadku to bedzie 5 lat ,nawet po rozwodzie z obywatelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czy osoby które latają do USA tak aby nie przekroczyć 6m-cy poza USA czyli 2x w roku na tydzien czasu (cały czas mieszkając w Polsce) mogą ubiegać się o obywatelstwo po 3latach ???

Nie, nie moga. Zreszta po 3 latach to dla malzonkow obywateli, Posiadacze zielonych kart z innych kategorii dopiero po 5 latach.

Ponieważ znam takie osoby , które twierdzą że jak będa mieszkac w Polsce nie przekraczając pol roku i latać do USA na np. tydzien to wogóle nie bedzie to liczone jakby wyjezdzały z USA.

Osoby te bredza, powiedz im zeby ci pokazaly amerykanski paszport jak juz dostana to obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też mi się wydawało to niemożliwe, żeby mieszkając w Polsce niecałe pól roku lecieć do USA na tydzien potem znowu niecałe pól roku siedzieć w Polsce i znowu na tydzien,po 5 latach mogą mieć przywilej ubiegania się o obywatelstwo!!! Chciałam po prostu się upewnić czy jest to możliwe, bo znam trochę osób które tak latają i są przekonane ze zachowują ciągłość i beda mogły zdawać egzamin :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie a odpowiedz jest tak ze

aby utrzymac GC powinnas przyleciec do USA wlasnie przez taki okres czasu ale powoli i to sie zmienia

sa tacy ze maja na granicy powiedziane ze albo zostaja dluzej w USA,wyrabiaja bialy paszport albo tez niech sie postaraja o wize turystyczna ...Bo GC nie jest wiza turystyczna ,a ze nie ktorym osobom sie udaje to....

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...t_resident.html

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-..._residents.html

dlatego tez tak lataja ludzie aby utrzymac ten status

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...