Skocz do zawartości

Obywatelstwo Usa


dareknow0

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 4 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie, a mianowicie.Mam 24 lata w tym roku skończyłam studia GC mam już ponad 10lat ( mam już 2 GC bo musiałam po 10 latach odnowić) bywam tylko na wakacje raz w roku,żadnych problemów nie było na kontrolach ,pytania tylko czemu tak długo mnie nie było w USA na co odpowiadałam "ze się uczę, chcę skończyć szkołę i przyjechać do USA" i bez problemu przekraczałam granicę.Latam od 6 lat co roku na wakacje bo przed 18 rokiem życia w ogóle mnie tam nie było. Pytanie jest takie czy mogę się ubiegać o obywatelstwo już teraz , a jeżeli nie jak długo musiałabym zostać w USA i co zrobić żebym mogła się o nie ubiegać ??? Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, a mianowicie.Mam 24 lata w tym roku skończyłam studia GC mam już ponad 10lat ( mam już 2 GC bo musiałam po 10 latach odnowić) bywam tylko na wakacje raz w roku,żadnych problemów nie było na kontrolach ,pytania tylko czemu tak długo mnie nie było w USA na co odpowiadałam "ze się uczę, chcę skończyć szkołę i przyjechać do USA" i bez problemu przekraczałam granicę.Latam od 6 lat co roku na wakacje bo przed 18 rokiem życia w ogóle mnie tam nie było. Pytanie jest takie czy mogę się ubiegać o obywatelstwo już teraz , a jeżeli nie jak długo musiałabym zostać w USA i co zrobić żebym mogła się o nie ubiegać ??? Bardzo proszę o odpowiedź

aby starac sie o obywatelstwo musisz byc rezydentem przez 5 lat, kazdy pobyt poza USA podan 6 miesiecy resetuje twoj licznik

jesli bylas tu tylko przez wakacje a potem 9 miesiecy w Polsce to masz 0 lat na liczniku

wiec musisz sie tu w koncu przeprowadzic i pomieszkac 5 lat nie wyjezdzajac nigdy na dluzej niz 6 misiecy, w sumie musisz prebywac conajmniej 30 miesiecy z tych 5 lat w USA.

podandto mogą ci sie kiedys przepic do tych obecnych wyjazdow, powinienes miec bialy paszport zeby tak sobie latac

tu masz wszystkie zasady:

http://www.uscis.gov/files/article/M-476.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeżeli ktoś mieszka w stanie Nowy Jork i pilnie chce uzyskać paszport np. na wyjazd doPolski, może dzwonić pod numer 1-877-487-2778 1-877-487-2778 i ustalić datę spotkania, podając zbliżającą się datę odlotu. Na spotkanie należy wziąć ze sobą bilet lotniczy oraz inne wymagane dokumenty. Paszport zostanie wydany odręcznie. Do podania opaszport załącza się dwa zdjęcia paszportowe (en face) i odpowiednią opłatęzależną od wieku ubiegającego się. Serwis ekspresowy jest dla osób planujących podróż w przeciągu 14 dni. Adres: Greater New York Federal Building, 376Hudson Street, New York, NY 10014-3621, 1-877-487-2778 1-877-487-2778.

Znalazłem sam odpowiedź - powyżej .Procedura expresowa oczywiście istnieje , 2-3 tygodnie oczekiwania to przy zwykłej procedurze.

Przerabiane osobiscie przez moja mame. Godzina czasu i normalny paszport w reku!! Czyli jednak mozna!!!. Taki paszport jest wazny TYLKO na rok, z paszportem daja aplikacje, ktora trzeba po powrocie odeslac razem z tym paszportem i odesla wazny na 10 lat paszport. Wniosek juz bez doplat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie co daje nam obywatelstwo w stosunku do zielonej ????

jako tako znam tylko dwa powody :

- prawo do glosowania

- mozliwosc wyjazdu z usa na nieokreslony czas, w przypadku zielonej mozna wyjechac do 6 miechow

jak mamy obywatelstwo to nas nie moga departowac

jak masz tylko GC to jak popelnisz jakies wieksze przestepstwo to wracasz do domu, nie wazne jak dlugo tu byles

od dzisiaj maja cie oboziazek informowac gdy grozi ci deportacja:

http://www.npr.org/templates/story/story.p...oryId=125420249

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam pytanie, czy koniecznie trzeba byc 18 miesiecy non stop w kraju przed zlozeniem papierow na obywatelstwo, moze sa jakies odstepstwa, bylam poza krajem dwa tygodnie w ubieglym roku i planuje wyjazd wtym roku tez na dwa tygodnie a aplikacje chce zlozyc w sierpniu na obywatelstwo, GC mam prawie trzy lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...