Skocz do zawartości

Obywatelstwo Usa


dareknow0

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Chcialem poruszyc temat egzaminu na obywatelstwo wedlug nowych zasad od niedawna obowiazujacych.Mieszkam w New York i interesuje mnie kto z forumowiczow w ostatnim okresie czasu zdawal egzamin.

Bylam przy wielu egzaminach w NY wiec Ci moge odpowiedziec.

Jak dlugo teraz trwa caly proces od momentu zlozenia wniosku o naturalizacje do egzaminu.

Roznie - od 4 do 12 miesiecy - jesli musza cos sprawdzic to trwa to dluzej; srednio 6 miesiecy[/b]

Jak to sie odbywa pokolei .Czy trudny jest sam egzamin ?

Moi klienci twierdza, ze jest trudniejszy niz ten "stary".

Czy znajomosc j.angielskiego musi byc perfekcyjna ?

Musisz znac jezyk na tyle zeby zrozumiec pytanie i odpowiedziec na pytanie plus pisanie, czasem czytanie.

Podobno zadawanych jest 10 pytan z ktorych trzeba odpowiedziec poprawnie na 6 .

W wiekszosci jak sie odpowie na 6 pytan, urzednik nie zadaje pozostalych 4.

Czy te pytania sie losuje ,czy urzednik je zadaje od siebie ?

Urzednik ma je na kartce papieru i "odhacza" pytania na ktore odpowiedziales (ta kartka jest dowodem egzaminu).

Czy pytania sa dawane pisemnie czy slownie?

Slownie.

Pytam o to bo mam dobra pamiec (fotograficzna) natomiast moj angielski nie jest moja mocna strona.Jesli ktos jest "swiezo upieczonym Obywatelem" to prosze napiszcie szczegolowo jak to wszystko teraz wyglada.Pozdrawiam.

Masz jeszcze jedno badz dwa zdania do napisania, czasem kaza cos przeczytac, czasem kaza cos opowiedziec badz opisac rysunek.

Generalnie trzeba rozumiec - jak urzednik widzi, ze nie rozumiesz jednego pytania a pozniej drugiego to juz sie nie bawi tylko mowi, ze dostaniesz nastepny termin.

Czesto ludzie nie rozumieja pytan - nawet nie tych pytan, ktore 'wykuja' z historii czy geografii, ale tych pytan z aplikacji czy zwyklych z zycia wzietych.

Mialam czlowieka, ktory nie zrozumial pytania w jaki sposob dostal green card; albo gdzie jest teraz jego zona. Znam przypadek gdzie dziewczyna nie zrozumiala, ze ma pisac zdanie literami drukowanymi albo inna dziewczyna zaciela sie na pytaniach z aplikacji kiedy urzednik zapytal czy miala jakies przestepstwa, mandaty albo DUI - a ona mowi, ze "DUI yes" - w gole nie wiedziala co to jest ale przytaknela... Znam kobiete, ktora w ogole nie zrozumiala polecenia, zeby opisac pokoj w ktorym siedziala; inny mezczyzna nie potrafil zrozumiec zdania, zeby powiedzial co robi na co dzien w pracy. Jednej kobiecie kazal oficer czytac pytania, ktore chcial jej zadac i od razu odpowiadac na te pytania - kobieta odpowiedzi znala, pytanie wzrokowo zrozumiala, ale czytac ani troche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem w oregonie na koniec listopada, to cale interview to pikus. Ja spedzilem wiecej czasu rozmawiajac z babka o pierdolach niz odpowiadajac na pytania. Generalnie tak jak Karina napisala, 6 prostych pytan, jedno smieszne zdanie do napisania i jedno do przeczytania. Pozatym officer immigracyjny bedziesz sprawdzal wszystkie odpowiedzi na N-400 i sie pytal o niektore odpowiedzi. Potem je odznacza jeszcze raz na czerwono.

Z tego co pamietam to mialem napisac: all citizens can vote i przeczytac, who can vote?

Caly proces bardzo prosty, chyba ze ktos cos spieprzy w INS jak w mojej zony sprawie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie co daje nam obywatelstwo w stosunku do zielonej ????

jako tako znam tylko dwa powody :

- prawo do glosowania

- mozliwosc wyjazdu z usa na nieokreslony czas, w przypadku zielonej mozna wyjechac do 6 miechow

z tego co sie orientuje na zielonej

- mamy prawo do emerytury

- mamy prawo do zasilku dla bezrobotnych

jesli jestem w bledzie to prosze o sprostowanie

i dodanie tych benefitow jakie daje nam obywatelstwo w stosunku do zielonej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jesli posiadasz majatek i nie masz obywatelstwa w razie smierci wspolmalzonka z podatku zwolniona jest niewielka kwota (bodajze 150 tysiecy) tylko.

Jesli chcesz pobierac emeryture poza US np w Polsce to na zielonej karcie zabieraja ci 30%, gdy masz obywatelstwo nic

Ponadto pewne zawody sa zarezerwowane tylko dla obywateli.

Mozesz wyjechac z US, zamieszkac gdzie chcesz i zyc tam dlugo, jak chcesz i mozesz bez problemu powrocic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez zadam pytanie. Czy cala procedura naturalizacji trwa tak samo dlugo w kazdym stanie? Czy np w Ohio jest szybciej niz w NY czy Illinois albo Florydzie? Aha i jeszcze jedno. Czy mogąc złożyć papiery 90 dni przed upływem 5 lat posiadania GC to caly proces ruszy te 3 miesiace wczensiej czy tak samo dopiero po 5 latach a te 90 dni to tak po prostu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...