Skocz do zawartości

Sponsoring Rodzinny I Skończone 21 Lat


lordman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam mały problem z niewiedzą co dalej ze mną będzie. Zacznę od początku. Mam babcię w USA jest obywatelem. W 2001 roku przyjechała do Polski aby złożyć sponsoring na mojego ojca (i całą rodzinę mama, brat i ja) kiedy petycja była składana miałem 16 lat. Dopiero w grudniu 2009 przyszły pierwsze papiery aby wypełnić jakieś i odesłać. W styczniu 2010 przyszły kolejne dokumenty ile $ trzeba opłacić od osoby. Wszyscy są czyli ojciec matka i brat (ma 20 lat) ale mnie pominięto pewnie dlatego że mam skończone 21 lat. Moje pytanie jest następujące (może głupie ale dla mnie ważne) Co dalej ze mną będzie. Zostałem zdyskwalifikowany na dobre czy zostałem przeniesiony do innej kategorii. Czy mogę ubiegać się o wizę turystyczną.. Z góry dziękuje za odpowiedzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi mieli podobny problem. Całą rodzinę (matka + 3 dzieci) sponsorował ojciec, który był rezydentem USA. Kiedy składali te papiery, wszystkie dziec były poniżej 21 roku życia, jednak sprawa długo trwała i kiedy w końcu była rozpatrywana, dwójka z tych dzieci miala już powyżej 21 lat. W efekcie początkowo zostali pominięci, ale złożyli odwołanie argmentując, że w momencie skladania papierów nie mieli 21 lat. I dostali zielone karty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyli od razu jak dostali tą wstępną odmowę (nie wiem jak to się prawidłowo nazywa). Nie sądzę, żeby miało to komuś zaszkodzić... A korzystasz z pomocy jakiegoś prawnika, który się zajmuje sprawami imigracyjnymi? Bo wiem, że oni korzystali i to właściwie prawnik zajmował się tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kiedys bylo napisane,kazda sprawa jest inna...i moglo byc tak ze ta rodzina mogla tak zrobic i miala dobrego do tego prawnika bo czesc takich spraw bez pomocy prawnika sie nie uda..ale dobrego...

bo jesli by nic nie wyszlo to nie przechodzisz do zadnej kategorii i odnowa trzeba papiery skladac na Ciebie ale wtedy robia juz rodzice lub tez rodzenstwo jak rodzenstwo dostanie obywatelstwo USA ...poczytaj na stronach forum o kategoriach sponsorowania rodzinnego gdzie moglbys byc.

ps o wize turystyczna zawsze mozesz sie starac ale czy ja dostaniesz to juz inna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie korzystam z usług prawnika ale dziś będę rozmawiał z bratem który jest w USA to zadzwoni do tej całej instytucji na infolinię. Wiem że on ma jakiegoś tam prawnika od tych spraw więc poproszę aby się dowiedział jak to wygląda tylko ciekawe czy od tak pomoże czy będzie trzeba zapłacić za następną godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi mieli podobny problem. Całą rodzinę (matka + 3 dzieci) sponsorował ojciec, który był rezydentem USA. Kiedy składali te papiery, wszystkie dziec były poniżej 21 roku życia, jednak sprawa długo trwała i kiedy w końcu była rozpatrywana, dwójka z tych dzieci miala już powyżej 21 lat. W efekcie początkowo zostali pominięci, ale złożyli odwołanie argmentując, że w momencie skladania papierów nie mieli 21 lat. I dostali zielone karty:)

nie ma znaczenia ile lat masz kiedy sie sklada aplikacje - gdyby bralo sie pod uwage wiek kiedy byla zlozona petycja to na logike nikt by nie przekroczyl wieku 21 lat - ani dzieci rezydentow ani obywateli ani dzieci, ktorych rodzice sa sponsorowani przez prace itd.

wiek dziecka dla USCIS oblicza sie wedlug wzoru i wtedy wynik pokazuje czy ktos sie kwalifikuje do otrzymania wizy imigracyjnej czy nie. Czasem, a nawet czesto, ten wiek przekracza 21 lat mimo, ze petycja byla zlozona kiedy dziecko mialo lat 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karina powiedz mi jako specjalistka w tym wszystkim czy jest jakas szansa z moja osobą czy to strata czasu i kasy na prawnikow. W prawnika to zaden problem zainwestowac tylko czy jest mozliwosc zalatwienia tego a nie ze po 2 latach placenia powie ze mu przykro ale nia sie nie da zalatwic. Troche nie przyjemnie ze cala rodzina tam a ja tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nieco ode mnie.

Moja matka miala petycje zlozona na nia (przez siostre-dosc odlegla kategoria), kiedy ja mialem 11 lat a moj brat 10. Papiery zostaly zaakceptowane kiedy ja mialem 22 (wylecialem z petycji automatycznie), a moj brat 21. Mojemu bratu brakly doslownie 2 miesiace, tzn. urodziny mial w polowie lipca, ostatnie papiery i rozmowa w ambasadzie byly pod koniec sierpnia. Mysle, ze moja mama popelnila blad, bo w papierach bylo napisane, ze w takiej sytuacji mozna bylo ubiegac sie o przyspieszenie procesu. Wiec jak widzisz, na jakiekolwiek sentymenty ze strony ambasady nie licz. To bylo ~10 lat temu. Na Twoja korzysc przemawia fakt, ze przepisy w tej kwestii sie zmienily na lepsze w 2002 roku.

Nie wiem co Sly6 mial na mysli mowiac, ze w ambasadzie powiedza, ze nic z tego. Jezeli mial na mysli rozmowe z konsulem wewnatrz ambasady w trakcie rozpatrywania aplikacji to OK. Jezeli mial na mysli pojscie i zapytanie w informacji (w okienku w ambasadzie), to moja rada na jakakolwiek porade prawna nie licz i nie bazuj na tym co tam Ci tam powiedza. Druga sprawa infolinia w immigration nie jest od udzielania porad prawnych. Przyklad: 2 lata po wykresleniu mnie z aplikacji mamy zostalem wylosowany w loterii. Z racji tego ze losuja 100000 a GC dostaje ~55000, po pierwszym pakiecie poszedlem z ciekawosci do informacji ambasady (i tak codziennie bylem w Wawie, dla mnie to byl rzut beretem z uczelni) zapytac sie jakie mam szanse ze swoim numerkiem. Uslyszalem, ze praktycznie zadne (zasugerowano mi, ze szkoda mojego czasu na odsylanie pierwszego pakietu). A jednak wize i GC dostalem.

Ok do rzeczy.

To o czym pisalem powyzej nazywa sie "Child Status Protection Act" i zostalo wprowadzone w 2002 przez pana Busha. Ponizej kilka linkow, ktore tak na szybko znalazlem:

Tu masz co nieco napisane i wyjasnione mniej wiecej na czym to polega.

Tu masz memorandum z 2003 ze strony immigration.

Tu znajdziesz caly pakiet informacji odnosnie tego rozporzadzenia (Takze kalkulator, o ktorym mowila Karina).

Jak chcesz wiedziec wiecej pogooglaj troszke. Sorry, ale w tej chwili nie mam czasu tego poczytac (w pracy jestem). To jest kilka linkow, ktore tak na szybko znalazlem. Moze Ci pomoga nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...