Skocz do zawartości

Immigration Jail


Szeli

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na szybko zadam pytanie w sytuacji, ktora obecnie dotyczy mojego znajomego... Po kilku perypetiach ze zmiana statusu z B-2 zaczal aplikowac o wize studencka F-1; niestety wczesniej byl juz nielegalnie kilka miesiecy... 17go lutego wczesnie rano przyjechali panowie z Homeland Security wraz z ICE, zkuli go i zabrali. Znajduje sie on teraz w Regional Jail gdzie przetrzymywani sa inni nielegalni. Ma dokumenty z USCIS z ktorych wynika, ze jest nielegalnie w USA i bedzie deportowany z kraju... Federal Court w Arlington, VA wyznaczony zostal kilka dni temu na 17ty marca... Wczesniej dowiadywalismy sie o ewentualna kaucje na okres do czasu rozprawy ale jakos to wszystko szybko przebieglo i napewno do czasu rozparwy w marcu nie bedzie wypuszczony... Moje pytanie jest: czy po 17 marca z dnia na dzien zostanie wpakowany w samolot i odeslany do domu czy bedzie mial kilka dni lub tygodni czasu na zalatwienie wszystkich spraw tu na miejscu przed opuszczeniem terytorium USA? Szczegolnie chcialbym uslyszec opinie p.Kariny jak to sie z reguly odbywa w takich sytuacjach - On nie ma zadnych kryminalnych recordow, poprostu przesiedzial swoja wize, zaczal procedure o F-1 i sie dopatrzyli... Pozdrawiam i czekam na odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
a ja mam inne pytanie?kto mu kazal,proponowal takie cos zrobic ze moze skladac papiery o zmiane statusu jak byl juz nielegalnie?dziekuje za odpowiedz.

On nie przypuszczal, ze jest nielegalnie gdyz byl w procesie o wize B-2 - chociaz ja mu tlumaczylem, ze nawet jesli bedzie pozytywna odpowiedz to tylko na okres 6 miesiecy, odpowiedz przyszla pozytywna ale po ok 8-9miesiacach wraz z jednym RFE i wiza byla wydana ale tylko na okres 6 miesiecy od ostatniej wizy wiec automatycznie stracil status miedzy staraniem sie z ostatniej B-2 na F-1...

On juz sie pogodzil z tym, ze leci do domu; Pytanie Tylko co z jego rzeczami: samochod, konta w banku, kablowka, tv, rzeczy osobiste etc. - czy bedzie mial jakis czas aby sie z tym uporac? Czy moze potrzebne jest Power of Attorney na mnie lub kogos z przyjaciol, kto za niego moze pozalatwiac wszystkie sprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie przypuszczal, ze jest nielegalnie gdyz byl w procesie o wize B-2 - chociaz ja mu tlumaczylem, ze nawet jesli bedzie pozytywna odpowiedz to tylko na okres 6 miesiecy, odpowiedz przyszla pozytywna ale po ok 8-9miesiacach wraz z jednym RFE i wiza byla wydana ale tylko na okres 6 miesiecy od ostatniej wizy wiec automatycznie stracil status miedzy staraniem sie z ostatniej B-2 na F-1...

On juz sie pogodzil z tym, ze leci do domu; Pytanie Tylko co z jego rzeczami: samochod, konta w banku, kablowka, tv, rzeczy osobiste etc. - czy bedzie mial jakis czas aby sie z tym uporac? Czy moze potrzebne jest Power of Attorney na mnie lub kogos z przyjaciol, kto za niego moze pozalatwiac wszystkie sprawy?

To jak strzal w plecy...

Ale takie ryzyko podejmuje kazdy, kto igra.

Dokad jeszcze jest tutaj niech zostawi Ci upowaznienie na pozalatwianie wszystkich spraw, jesli jestes w stanie mu pomoc.

O wysciu nie ma mowy.

Kiedys wypuszczali ale wiekszosc znikala w rzadkim powietrzu USA; teraz doprowadza do bramki z zakazem wjazdu do US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mowa o wyjsciu. Wedle prawa, a ten czlowiek nie mial wczesniej wydanej deportacji, ktora zlekcewazyl, moze sie starac o wyjscie na wolnosc za kaucja i stawic sie na przesluchanie w wyznaczonym terminie. Tak postepuje sie w 90% przypadkow. Te 10% to przypadki kiedy dana osoba miala juz wczesniej konflikt z prawem. Tak wiec najpewniej twoj kolega dostanie wyznaczona kaucje, prawnika dostanie z urzedu. Kolega moze tez nie zgodzic sie na kaucje i powiedziec sedziemu, ze chce wziac tzw. VD (dobrowolny wyjazd) voluntary departure. Najczesciej sedzia przystaje na taka propozycje (i taka propozycje zaproponuje twoj adwokat z urzedu). Jesli kolega ma jakies sprawy, ktore moga sie przyczynic do tego, ze sedzia powinien pozwolic mu zostac w Stanach, wtedy mozna zaczac adjustment of status (na podstawie roznych paragrafow). Jesli kolega sie nie zgodzi na dobrowolny wyjazd (czyli 30/60/90/120 dni na opuszczenie USA) wtedy sedzia moze kazac usunac kolege z USA (order of removal) potocznie zwany deportacja.

Co innego jesli ktos mial tu konflikt kryminalny, co innego jesli byl wczesniej oskarzony o cos, co innego jesli mial wczesniej deportacje itd. a co innego jesli sytuacja jest taka jak Twojego kolegi. Nie znam do konca sprawy, ale z tego co piszesz to takie sa mozliwe scenariusze. Najpewniejszy jest taki, ze twoj kolega moze wziac dobrowolny wyjazd, pozalatwiac swoje sprawy i wyjechac do Polski. Jesli jest cos o czym nie wiemy - wtedy scenariusz moze byc inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkalem sie jeszcze z tym zeby sluzby immigracyjne pozwalaly zlapanym nielegalnym 'pozamykac' swoje sprawy w USA - takie juz chyba jest ryzyko bycia na nielegalu

a ja sie spotkalam - bylo to wtedy kiedy dana osoba dostala tzw. dobrowolny wyjazd. Wtedy dostaje sie XX dni na opuszczenie USA w czasie ktorych to dni, dana osoba moze pozalatwiac swoje sprawy. Jesli ktos byl wczesniej skazany badz nawet jesli ma green card a ma na swoim koncie felony - wtedy i owszem, sedzia moze sie nie zgodzic na zadne kaucje i nie ma mowy o wyjsciu na wolnosc nawet na krotki czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko zadam pytanie w sytuacji, ktora obecnie dotyczy mojego znajomego... Po kilku perypetiach ze zmiana statusu z B-2 zaczal aplikowac o wize studencka F-1; niestety wczesniej byl juz nielegalnie kilka miesiecy... 17go lutego wczesnie rano przyjechali panowie z Homeland Security wraz z ICE, zkuli go i zabrali. Znajduje sie on teraz w Regional Jail gdzie przetrzymywani sa inni nielegalni. Ma dokumenty z USCIS z ktorych wynika, ze jest nielegalnie w USA i bedzie deportowany z kraju... Federal Court w Arlington, VA wyznaczony zostal kilka dni temu na 17ty marca... Wczesniej dowiadywalismy sie o ewentualna kaucje na okres do czasu rozprawy ale jakos to wszystko szybko przebieglo i napewno do czasu rozparwy w marcu nie bedzie wypuszczony... Moje pytanie jest: czy po 17 marca z dnia na dzien zostanie wpakowany w samolot i odeslany do domu czy bedzie mial kilka dni lub tygodni czasu na zalatwienie wszystkich spraw tu na miejscu przed opuszczeniem terytorium USA? Szczegolnie chcialbym uslyszec opinie p.Kariny jak to sie z reguly odbywa w takich sytuacjach - On nie ma zadnych kryminalnych recordow, poprostu przesiedzial swoja wize, zaczal procedure o F-1 i sie dopatrzyli... Pozdrawiam i czekam na odpowiedz...

1. moze starac sie o kaucje podczas tejze rozprawy 17 marca.

2. jesli zostanie wyznaczona kaucja to nie bedzie wpakowany do samolotu.

3. jesli dostanie dobrowolny wyjazd wtedy moze pozalatwiac swoje sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. moze starac sie o kaucje podczas tejze rozprawy 17 marca.

2. jesli zostanie wyznaczona kaucja to nie bedzie wpakowany do samolotu.

3. jesli dostanie dobrowolny wyjazd wtedy moze pozalatwiac swoje sprawy.

czyli nie jest tak zle ;-) dobrze wiedziec :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rademenes znac swoje prawa-prawo to polowa sukcesu...

slyszalem o przypadku ze ktos siedzial i nie wyszedl na wolnosc ale o tym juz napisala Karina ze cos bylo nie tak z prawem i ta osoba nie byla wypuszczona..

gorzej jak ta osoba nie wyleci z USA wtedy przy kolejnym zlapaniu nie wpuszcza takiej osoby az do samolotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...