Skocz do zawartości

Immigration Jail


Szeli

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko na poczatku wygladalo w czarnych barwach..a tu prosze..wyszla formalnosc z usmiechem na twarzach ..chyba wszystkich. Gratulacje.

No i jeszcze jeden przyklad, na zyczliwosc Amerykanow. Ten sedzia gdyby tylko chcial, inaczej zinterpretowal by przepisy. Ale chcial dac czlowieki szanse. Polskie sadownictwo powinno sie uczyc takich zachowac, bo patrzenie przez pryzmat tylko przepisow, notabene czasami zwyczajnie nie przystajacych do zycia, prowadzi do tragedii, a juz na pewno do niesprawidliwych wyrokow.

Gratuluje bardzo takiego zakonczenia sprawy i mysle ze kolega powinien do konca zycia miec w zyczliwej pamieci tego sedziego, ktory zwyczajnie, okazal sie czlowiekiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

sprawa wcale nie jest zakonczona

nalezy dostac GC aby cos z tego wyszlo

jak tego nie bedzie wtedy bedzie kolejna sprawa w grudniu

miejmy nadzieje ze po wyslaniu papierow i rozmowie w sprawie GC ,dostanie On GC i wtedy bedzie sprawa zakonczona

bywa tak ze ludzie maja szczescie do zyczliwych ludzi,tych co pujda,cos moze pomoga

ja za duzo slyszalem-nie moj biznes,nie moja sprawa i radze se sam

czy tak powinno byc?niech kazdy sobie na to sam odpowie bo ja znam odpowiedz .

dobra to tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabralismy sie za wypelnianie dokumentow oraz ich kompletowanie - Jednakze jutro znow musimy dzwonic do prawniczki gdyz ICE rok temu zabrali koledze paszport wraz z I-94, ktora byla tam przypieta a potrzebujemy kopie paszportu, wizy, I-94 no i sama I-94 w oryginale bedzie potrzebna na interview... Wydaje mi sie, ze sedzia powinien przeslac w ciagu kilku najblizszych dni jakies odpowiednie pismo na ktorego podstawie bedziemy mogli uzyskac kolegi dokumenty... W koncu Immigration Judge zezwolil na AOS wiec ICE raczej powinien sie podporzadkowac woli sedziego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu Immigration Judge zezwolil na AOS wiec ICE raczej powinien sie podporzadkowac woli sedziego...

na to nikt nie musi zezwalac, kazdy sie moze o to starac, a to juz zupelnie inna historia, ze nie nalezy sie to wszystkim

na chwile obecna wydaje sie to jedyne rozsadne rozwiazanie, skoro slub byl to naturalnym krokiem jest AOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec zaczelismy wypelniac potrzebne dokumenty do AOS; Jak zawsze napotyka sie jakies przeszkody i mam kilka pytan:

1.Jaki status kolegi powinnismy wpisac w I-485 Current USCIS Status:??? oraz Expires on:???

kolega wjechal jako J-1, zmienil status na B-2 turystyczna... czy areszt i immigration custody zmieniaja status...

2. Czy musimy wraz z forma I-485 koniecznie wysylac kopie paszportu i wizy? ja wiem, ze lepiej jest wyslac ale narazie jeszcze nie mamy paszportu a W instrukcji do formy I-485 jest napisane: If u have obtained a nonimmigrant visa(s) from a U.S. Embassy or consulate abroad within one year, submit a photocopy(ies) of the page(s) of the passport containing the visa(s) - wiza byla wydana w 2007

3. Czy I-94 musimy podac numer tej pierwszej, ktora zostala wbita koledze przy wjezdzie do USA w 2007? czy moze ta ostatnia I-94 z przedluzenia wizy na B-2 i ktora moze on oddac na interview? oraz czy numer jest taki sam na tej pierwszej oraz tej z przedluzenia? Dodam, ze tej z wjazdu nie mamy - wciaz ICE ja ma wraz z paszportem - w tym tygodniu powiedzieli nam, ze paszportu nie maja gdyz wczesniej zostal wyslany gdzies do biura w Montanie i siedziba w Washington D.C. zlozyla teraz request o paszport i za jakies 2tyg powinni miec go spowrotem i nam go wydadza...

Nadajnik z nogi zostal wczoraj zdjety ;-)

4. W I-130 jest pytanie Has your relative ever been under immigration proceedings?: Removal, Exclusion/Deportation, Rescission, Judicial Proceedings... domyslam sie, ze wypadaloby ktores pole zaznaczyc... tylko ktore? oraz czy tylko jedno lub np 2 (Removal & Judical Proceedings)?

Z gory dziekuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dokumenty kolega wyslal w Kwietniu; Dopiero wczoraj na stronie USCIS wyswietlilo sie, ze Pozwolenie na Prace zostalo wydane i wyslane droga listowna; troszke sie z tym zebralo (prawie 4 miesiace), dokumenty byly dobrze wypelnione i nie bylo zadnego RFE (Request For Evidence); Takze juz teraz czekamy tylko na zawiadomienie o dacie interview... Wszystko zmierze w najlepszym kierunku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...