Skocz do zawartości

Lot Do Usa Na Zielonej Karcie Po 2,5 Rocznym Pobycie Poza..?


gduska

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy... w sumie wujek kolezanki latal co rok i ostatni raz byl w 2009 roku, nigdy mu nie robili problemiow, a to nie bylo znowu w tak dalekiej przeszlosci.

poza tym czy ktos sie orinetuje, czy ja majac green card i skladajac papiery na moja rodzine musze przebywac caly czas na terenie USA? czy moge zlozyc papiery na nich i czekac z nimi w IRL czy PL?

nie sugeruj sie wujkami, znajomymi i Bog wie kim - kazda spawa jest inna. Najprosciej bedzie Ciebie chwycic na tym, ze bylas poza USA dluzej niz powinnas byla byc kiedy bedzie sie Twoj maz staral o green card - wtedy dolaczasz aplikacje Twoja, gdzie sa Twoje adresy i miejsca pracy plus wymagane sa twoje podatki.

Mozesz czekac gdzie chcesz, tyle tylko, ze Twoj maz wcale nie MUSI dostac green card, jesli Ty - jako glowny sponsor - nie bedziesz miala rezydentury w USA. Glownym problemem jest domicyl - bylo o tym tutaj wiele razy kiedy nawet obywatel USA nie mogl sponsorowac dzieci, bo mieszkal poza USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
sly nie moja mama tylko moja przyszla tesciowa. i moze to zrobic, bo juz dowiadywala sie u prawnika.

Twoja przyszla tesciowa moze skladac jesli jest obywatelka USA. Tyle, ze jesli mieszka poza USA to nie ma domicylu w USA co oznacza, ze sponsorowanie przepadnie w ostatnim etapie. Jesli bedzie mieszkala w USA - wtedy za XXX lat Twoj przyszly maz dostanie green card (szybciej dostanie jesli nie bedzie zonaty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karino ona dowiadywala sie, ze na green card juz moze zlozyc papiery na syna i wnuczka. Nie prawda?

Oczywiscie bedzie zdawala egzamin na obywatelstwo, ale papiery chcialaby zlozyc jak najszybciej.

aa i jesli zrzeklabym sie zielonej karty na immigration to juz nie mam szans dostac jej drugi raz? (jesli ona tez by mnie sponsorowala)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karino ona dowiadywala sie, ze na green card juz moze zlozyc papiery na syna i wnuczka. Nie prawda?

Oczywiscie bedzie zdawala egzamin na obywatelstwo, ale papiery chcialaby zlozyc jak najszybciej.

aa i jesli zrzeklabym sie zielonej karty na immigration to juz nie mam szans dostac jej drugi raz? (jesli ona tez by mnie sponsorowala)

Nie do konca tak jest - jesli Wy bedziecie malzenstwem, wtedy tesciowa, ktora ma green card, nie moze was sponsorowac. Musi miec obywatelstwo. Tesciowa nie moze sponsorowac zameznych/zonatych dzieci. Jesli tesciowa by Cie sponsorowala to masz szanse na green card po raz drugi.

Jesli chcecie sie pobrac to najlepiej aby tesciowa byla juz obywatelka i wtedy skladac dokumenty, bo jesli bedzie rezydentem to petycja przepadnie.

Albo tesciowa sklada dokumenty na syna teraz (kategoria: rezydent sponsoruje niezonate/niezamezne dziecko), pozniej dostaje obywatelstwo, przenosicie petycje do innej kategorii (kategoria: obywatel sponsoruje niezamezne/niezonate dziecko), pozniej syn sie zeni, znowu przenosicie petycje do innej kategorii (kategoria: obywatel sponsoruje zamezne/zonate dziecko) - tak by to wygladalo w skrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem tylko chyba bardziej skomplikowany. Wyemigrowałem do USA -maj 2005(zielona karta do 2015) pracowałem kilka miesięcy (do października

2005, po czym zdecydowaliśmy z żoną (też posiada zieloną kartę),że wracamy do Polski. Powodem była córeczka, które urodziła się pod koniec 2005 roku. W 2006 roku wyemigrowałem z kolei do Irlandii . Wróciłem w połowie 2008 , powód kolejne urodziny , tym razem na Wigilię- synek:) Pracowałem następnie przez rok w Polsce , a teraz zastanawiam się nad szansami powrotu do USA. Jak sprawdzić czy rozliczyłem się z podatku za 2005 :) bo nie jestem pewien:) Byłem akurat wówczas w Irlandii, dużo spraw na głowie, wiem ,że zastanawiałem się i wypełniałem zeznanie podatkowe ,ale czy wysłałem - nie pamiętam:(

Pozdrawiam

ps. dostałem 2 korespondencje (koniec marca )z Social Security na adres polski ,ostatnia rok temu, zależy im jeszcze na mnie (Nas)?:)

....a może zrezygnować,żeby w przyszłości nie mieć problemów z wyjazdami do usa, jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] a teraz zastanawiam się nad szansami powrotu do USA.

Jak juz sie zastanowisz i bedziesz wiedzial czego chcesz to technicznie legalny powrot do USA jest wykonalny.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-..._residents.html

dostałem 2 korespondencje (koniec marca )z Social Security na adres polski ,ostatnia rok temu, zależy im jeszcze na mnie (Nas)?:)

Jak sprawdzić czy rozliczyłem się z podatku za 2005 bo nie jestem pewien:)

Korespondencje o czym?

SSA zalezy tylko na twoich pieniadzach.

Sprobuj skontaktowac sie z lokalnym biurem IRS.

http://www.irs.gov/index.html

...a może zrezygnować,żeby w przyszłości nie mieć problemów z wyjazdami do usa, jak myślicie?

Mozesz zrezygnowac z GC ale to wcale nie znaczy ze "nie bedziesz mial problemow z wyjazdami" (domyslam sie ze chodzi o wize turystyczna).

poczytaj forum- byly watki o zrzeczeniu sie GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...