Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

razem Ci tego nie przysla :)

bo numer przyjdzie z innej instytucji niz GC ..

jak nie przyjdzie szybko numer to bedziesz musiala udac sie do nablizszego biura SSN i tam sie spytac co jest nie tak ,bo czasami koperty gina no i trzeba Ich o tym po informowac ze numer nie przyszedl ,tak samo z GC .

byl nawet o tym temat jak dlugo GC nie przychodzila i co zrobila pewna osoba i to pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki wielkie to teraz zostało mi czekać na gc

Witam wszystkich współtowarzyszy procedur :) Ja juz po, ale z nostalgią tu zaglądam od czasu do czasu i czuję sie troche winny nie dorzucając tu swoich wrazen.

Zainspirowały mnie te pieczątki... Ja po wjezdzie oczywiscie musialem czekac 33 dni na karte, a zanim dotarła zebrałem pare doswiadczen. Pierwsze to SSCard. Ja numer miałem, ale kartę jeszcze za Busha Seniora wydaną gdzies utraciłem. Tak więc wizyta w biurze SS obowiązkowa. Poszło sprawnie i nowa karta w przeciągu 8-10 dni przyszła. Równolegle chciałem sobie prawo jazdy ODNOWIĆ. Oczywiscie nie ma odnawiania, trzeba calą procedurę przejsc od A do Z. Tak wiec stare DL jest, numer SS na nim, ale dla urzednikow pana sekretarza stanu to mało... musiałem przyniesc kawałek papieru SS. Tak i stało się pewnego dnia, ale pojawił sie nowy problem: GreenCard :) No to ja pokazuje dumnie wize imigracyjną ze stemplem wlotu i wszystko cacy, a oni na to ze "visa expired". Fakt był taki, że wleciałem do Stanów na tydzień przed upływem jej ważności, ale to nieważne. Stosowną opinię na ten temat odważył sie wyrazic US-Grenzchutzoffizier: "dlaczego tak pózno? a jak znowu by jakis wulkan wybuchł?" (...) Ale wracając do moich dyskutantów w biurze Sekretarza Stanu: Ogromny wysiłek umysłowy musieli wykonać, aby zaakceptować stan prawny iż stempel graniczny razem z wizą jest to faktycznie równoważny dokument Zielonej Karcie. Moje było na wierzchu! Takie cuda...:) Egzamin zdałem. Prawo jazdy mam odświeżone do 2015 i tyle.

(...) Aktualnie jestem w Polandi. Już "wyrównałem ciśnienie w oponach" po wypadzie za ocean. Robimy rodzinne przymiarki do kontynuacji procedur dla koleżanki małzonki i następców tronu ;)

Pozdrowienia dla wszystkich konsumentów tego wątku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, po raz pierwszy piszę na tym forum, do tej pory tylko czytałam :), od 3 dni bardzo intensywnie...

Mój angielski nie jest za dobry, żeby samej doczytać...

Jak wszyscy czytacze tego wątku staram się o GC. W tym momencie jestem na etapie wysyłania DS-230 i reszty dokumentów. Moim sponsorem jest mój mąż i kuzynka, jako dodatkowy sponsor. Jego angielski też nie jest na tyle dobry,żeby sam się tym mógł zająć. Załatwiał to poprzez agencję. Teraz zastanawiam się, czy wybrał kompetentną.

Pani z tejże agencji przysłała mi mejlem wypełniony DS-230 i było tam parę błędów, choćby...miejsce urodzenia, zapomniała też wpisać mojego drugiego imienia i parę innych...Napisała też,że muszę jechać do ambasady, żeby w 2 miejscach przy konsulu złożyć podpis!!!! Na tym forum i przeczytawszy dokładnie ten DS-230, dowiedziałam się,ze to nie tak!!!! Ręce opadają, za darmo tego nie robiła, mogła się przyłożyć.... Zastanawiam się, jak zostały wypełnione poprzednie dokumenty, ale może dobrze, jak ruszyło dalej...

Kilka dni temu przypomniałam sobie o tym forum, zastanawiając się w jaki sposób wysłać te dokumenty, żeby bezpiecznie dotarły. Już wiem, najlepiej Pocztexem.

Ale jak zaczęłam się wczytywać, to teraz wiem, że dobrze, że nie wysłałam tych dokumentów, o których ta pani mi w e-mail napisała.

Najszybciej będzie, jak wkleję tego e-maila:

"Przed wysłaniem proszę ułożyć wszytko w następującej kolejności:

kopia listu z National Visa Center począwszy od kartki z numerem WRW...., następnie:

1. aplikacja DS-230 podpisana w dwoch miejscach przy konsulu amerykanskim

2. list od Pani (proszę wydrukować z zalacznika i podpisać) i poniżej załączyć kolejno:

3. kopia pierwszej strony z Pani paszportu (ze zdjęciem)

4. oryginal - zupełny akt urodzenia Pani z dokładnym tłumaczeniem

5. oryginal - akt malzenstwa z tlumaczeniem

5. oryginal - zaświadczenie o niekaralności z tlłumaczeniem

6. oryginal - zaświadczenie o zameldowaniu z tłumaczeniem

7. oryginal - zupełny akt urodzenia męża wraz z tlumaczneniem

8. kopia paszportu meza

Proszę pamiętać aby wysłac oryginalne dokumenty (kopie czarnobiałe tylko paszportów) i wysłać na poniższy adres:

National Visa Center

31 Rochester Ave. Suite 200

Portsmouth, NH 03801-2915

(Attn: WRW200568....) "

Jak widać rożni to się od tego co w pk. 8 napisał greg1031 ;)

Wygląda na to, że dobrze się stało, że nie wysłałam jeszcze, bo procedura przedłużyła by się.

Więc tak, już wiem, że muszę zrobić i dołączyć 2 zdjęcia, muszę skopiować wszystkie dokumenty i podopisywać na każdym nr. sprawy, długopisem?

I tu moje pytanie.

Mam skopiować wszystkie dokumenty, jak leci, poczynając od DS-230, poprzez kopie kopii paszportu? ale chyba nie zdjęcia? i dołożyć na końcu ?

Mam jeszcze wątpliwości co do zaświadczenia o niekaralności, bo dostałam je w swoim mieście, a nie w W-wie, czyli niedobre?

Czy adres, który podała ta pani do wysłania jest właściwy? (może się znowu pomyliła)

Czy dobrze zrobiłam spinając (zszywką) odpowiedni dokument z tłumaczeniem?

Przepraszam, że tak marudzę, ale przedwczoraj dzwoniłam do ambasady i trafiłam na niezbyt uprzejmą i mało rozmowną osobę, pewnie przeszkodziłam jej w piciu kawy, albo zapomniała, że pracuje w informacji!!!! Kazała mi sobie...poczytać!!!

A do tej...z agencji w USA nie chcę dzwonić, bo jaką ja mam pewność, ze ona wie?

Muszę tylko mężowi powiedzieć, żeby poszukał bardziej kompetentnej agencji

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. muszę skopiować wszystkie dokumenty i podopisywać na każdym nr. sprawy, długopisem?

2. mam skopiować wszystkie dokumenty, jak leci, poczynając od DS-230, poprzez kopie kopii paszportu?

3. ale chyba nie zdjęcia?

4. mam jeszcze wątpliwości co do zaświadczenia o niekaralności, bo dostałam je w swoim mieście, a nie w W-wie, czyli niedobre?

5.Czy adres, który podała ta pani do wysłania jest właściwy?

6. Czy dobrze zrobiłam spinając (zszywką) odpowiedni dokument z tłumaczeniem?

1. tak

2. kopi DS nie trzeba, bo na interview podpisujesz oryginał

3. kopii zdjęć nie trzeba ale należy je opisać z tyłu: imię, nazwisko i nr sprawy

4. zaświadczenie może być z twojego miasta

5. tak

6. ja nie zszywałem tylko układałem jeden pod drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...