Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie rozmawialem z kolezanka. Rodzice akurat obydwoje "wyjechani". Od trzech lat maja GC i kursuja jak im sie zachce. Teraz maja byc na Wielkanoc. Nie mieli dotad zadnych problemow z wjazdem do USA. Najwyrazniej, tak jak @mcpearpowiedzial, emerytow traktuja "po lekku". Zapomnialem zapytac czy sa swiadomi obowiazku deklarowania dochodow z calego swiata. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

witam, mam pytanie odnosnie wizy F4 - siostra zlozyla petycje I-130 na mnie, mojego męża i 2 dzieci. Obecnie dzieci mają 12 lat. Biorąc pod uwage czas calej procedury okolo 14 lat, to pod koniec beda mialy 26 lat. Czy w związku z tym ich wiek bedzie brany pod uwage z dnia zlozenia petycji czy z dnia przyznania wizy? Czy otrzymają wize razem ze mna i mężem, czy nie i potem bede musiała skladac na nich osobne wnioski juz jako rezydent?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Emi said:

witam, mam pytanie odnosnie wizy F4 - siostra zlozyla petycje I-130 na mnie, mojego męża i 2 dzieci. Obecnie dzieci mają 12 lat. Biorąc pod uwage czas calej procedury okolo 14 lat, to pod koniec beda mialy 26 lat. Czy w związku z tym ich wiek bedzie brany pod uwage z dnia zlozenia petycji czy z dnia przyznania wizy? Czy otrzymają wize razem ze mna i mężem, czy nie i potem bede musiała skladac na nich osobne wnioski juz jako rezydent?   

Bedzie brany pod uwage wiek w momencie jak Wasza priority date bedzie current w Visa Bulletinie - ale - na podstawie CSPA od tego wieku bedzie mozna odliczyc czas ktory uplynal od zlozenia do zatwierdzenia petycji (I-130) - wiec im dluzej to trwalo / trwa tym lepiej - jezeli to nie wystarczy zeby wiek dzieci spadl ponizej 21 lat to wtedy bedziesz musiala zlozyc na nich osobne petycje ktore zajma pare ladnych lat.

 

Mala uwaga - F4 w obecnej chwili to 16 lat a co bedzie w przyszlosci to nie wiadomo - moze ten czas wzrosnac, moze spasc, moze kategoria zostac kompletnie zlikwidowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dodam, że jeśli dzieci "nie załapałyby się" to ty po emigracji do USA mogłabyś je sponsorować o i ile nadal są niezamężne / nieożenione (kategoria F2B). Jeśli zmieniłyby stan cywilny to będziesz je mogła sponsorować dopiero po naturalizacji i przyjęciu obywatelstwa (kategoria F3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za powyższe odpowiedzi, to jeszcze jedno pytanie. Czy jeżeli mąż został kiedyś  jako mlody chlopak wydalony z usa i dostał zakaz na 5 lat, to jeżeli zakaz już dawno minął to będzie mógł dostać ze mną wize imigracyjna czy może mieć problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na tego bana, który minął to już problemów nie powinien mieć. Aczkolwiek czy w ogólności będzie miał problemy czy nie to trudno wyrokować bo mogą istnieć jakieś extra powody, które powodują "niewpuszczalność" (gdybam tylko ale przykłady mogą być że np był skazany na terenie USA za przestępstwo przeciwko moral torpitude, złapany na narkotykach, czasami chyba nawet jakby miał w papierach 2 lub więcej razy DUI to chyba mogą się "czepnąć"). Co więcej jak wydalają z USA to najczęściej wpisują listę paragrafów, które się złamało. Przy niektórych z tych paragrafów dopisują czy implikują one bana i na jak długo. Ale pozostałe paragrafy (przy których nie dopisano, że implikują bana) mogą być równie "niebezpieczne". Mieliśmy tutaj na forum kiedyś gościa, który napisał, że dostał bana (bodajże na 5 lat) i się dopytywał jak się z niego wywinąć. Jak w wyniku pytań uszczegółowiających napisał pełną listę paragrafów to się okazało, że jeden z nich powoduje dożywotni zakaz wjazdu do USA (misrepresentation). Tak więc mąź musiałby znaleźć papiery, które mu dali przy wydaleniu i przeanalizować paragrafy lub skonsultować się z prawnikiem aby dostać wiążącą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...