Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie, czym jest annual income? jest to wartość net czy gross?

widze ze na 2022 w przypadku 2 osobowego gospodarstwa domowego kwota wymagana do sponsorowania wynosi $22,807 ANNUAL INCOME i teraz pytanie, jest to kwota brutto czy netto?

zakładając ze chciałabym być sponsorem w tym roku ale nie będę miała wykazane odpowiedniej kwoty w taxie za rok 2021 (bo pol roku przepracowałam w polsce a w us tylko 4 miesiące) czy można opierać sponsorowanie o umowe o prace? mam na czas nieokreślony no i rocznie w 2022 na pewno tyle wykaże ale nie chcialabym czekać kolejny rok na rozpoczęcie procedury

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
54 minutes ago, bartek_p2 said:

Ile trwa i jak ogólnie wyglada procedura sponsorowania rodzicow posiadająych tylko polskie obywatelstwo przez naturalizowanych obywateli USA ?

Generalnie to musisz mieszkać w USA i wypełnić formę I-130. (Sprawdź szczegóły na https://www.uscis.gov/family/family-of-us-citizens/bringing-parents-to-live-in-the-united-states-as-permanent-residents)

Wg dzisiejszych statystyk oczekiwanie na approval trwa pomiędzy pół roku a póltora roku - w skrajnych przypadkach nawet i 3 lata (średnio pewnie około roku, może trochę mniej)

Po akceptacji formy I-130 powinni udać się do konulatu w celu uzyskania wizy imigracyjnej.

Czyli procedura to:
1. I-130
2. Wiza w konsulacie
3. Przyjazd

 

 

  • Like 1
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam serdecznie ,na lipiec wyznaczono mi termin spotkania w Ambasadzie (sponsorowanie rodzinne ) ,jestem juz po badaniach w Krakowie . Zastanawia mnie jedna rzecz ,na spotkanie z Konsulem muszę zabrać wszystkie oryginały dokumentów wsześniej wysłanych droga emaliową .W roku 2020 w wysylalam zaświadczenia o niekaralności .Czy w tym przypadku nie ma potrzeby wybrać  bardziej aktualne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Kamfora said:

Witam serdecznie ,na lipiec wyznaczono mi termin spotkania w Ambasadzie (sponsorowanie rodzinne ) ,jestem juz po badaniach w Krakowie . Zastanawia mnie jedna rzecz ,na spotkanie z Konsulem muszę zabrać wszystkie oryginały dokumentów wsześniej wysłanych droga emaliową.

Tak, bierzesz ze soba oryginaly wszystkich dokumentow wyslanych wczesniej do NVC. Jedynie dokumentow zwiazanych z affidavit of support nie musisz brac.

13 minutes ago, Kamfora said:

W roku 2020 w wysylalam zaświadczenia o niekaralności .Czy w tym przypadku nie ma potrzeby wybrać  bardziej aktualne ?

Potrzebujesz nowego zaswiadczenia jezeli wczesniejsze bylo wydane przed lipcem 2020.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Xarthisius napisał:

Tak, bierzesz ze soba oryginaly wszystkich dokumentow wyslanych wczesniej do NVC. Jedynie dokumentow zwiazanych z affidavit of support nie musisz brac.

Potrzebujesz nowego zaswiadczenia jezeli wczesniejsze bylo wydane przed lipcem 2020.

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Mam pytanie odnośnie złożonych dokumentów w aplikacji DS-260. W sierpniu zostały złożone wszystkie dokumenty, w październiku przyszła odpowiedz od NVC ze jeden z dokumentów jest niekompletny (osoba składająca petycje pominęła jedną rubrykę z imieniem i nazwiskiem). W ten sam dzień dokument został poprawiny i złożony ponownie. Od tamtej pory minął miesiąc i nadal brak odpowiedzi od nich. Nie wiem, jak teraz jest traktowany mój wniosek, czy trafiłem z powrotem do kolejki? Wszystkie złożone dokumenty mają status accepted, oprócz tego jednego poprawionego który ma status submitted. Orientuje się ktoś co w takiej sytuacji, jak długo mogę czekać teraz na informacje z ich strony.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witajcie , z góry przepraszam jeżeli moje pytanie nie dotyczy już tego wątku .Zdecydowałam się jednak napisać , ponieważ podczas całego procesu kompletowania dokumentów bardzo pomogliście .Aktualnie przebywam już w Usa od listopada,oplacilam właśnie 220 $ za zielona karte , i aktualny czas oczekiwania na jej wysyłkę to minimum 120 dni (taka inf otrzymałam w zwrotnym emailu ).Czy ktoś jest/był  w podobnej sytuacji ? Planowałam wyjazd do Pl w lutym ,i nie wiem Co robić .Z góry dziękuję za odpowiedz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Kamfora said:

Witajcie , z góry przepraszam jeżeli moje pytanie nie dotyczy już tego wątku .Zdecydowałam się jednak napisać , ponieważ podczas całego procesu kompletowania dokumentów bardzo pomogliście .Aktualnie przebywam już w Usa od listopada,oplacilam właśnie 220 $ za zielona karte , i aktualny czas oczekiwania na jej wysyłkę to minimum 120 dni (taka inf otrzymałam w zwrotnym emailu ).Czy ktoś jest/był  w podobnej sytuacji ? Planowałam wyjazd do Pl w lutym ,i nie wiem Co robić .Z góry dziękuję za odpowiedz . 

Przekraczajac granice dostalas stempelek w paszporcie ktory do czasu otrzymania sluzy jako taka tymczasowa zielona karta. (I-551 stamp). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...