Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, FunnyRedAngel said:

JezelI rodzice maja ukonczony wiek przy ktorym bezplatne ubezpieczenie medyczne im sie nalezy to bedac resident takie dostana, nie ma znaczenia czy na gc beda miesiac czy 5 lat. Ich wiek ma znaczenie. 

Prawie prawda - nie będzie im się należeć premium-free part A Medicare - będą musieli za nie zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, FunnyRedAngel said:

Sponsorowac rodzicow moze nawet bedac na GC ( czas do akceptacji i130 bedzie jedynie dluzszy). Sama wlasnie zaczelam proces. Jestem obywatelka ale… zgodnie z tym co jest napisane na stronie oraz w instrukcji nawet bedac na gc moze sponsorowac rodzicow. 

Pokaz mi prosze te strone oraz instrukcje gdzie jest tak napisane oraz oswiec w jakiej kategorii odbywa sie to sponsorowanie. A i jeszcze jakbys mogla to napisz do USCIS bo chyba maja tu [1] blad na stronie.

[1] https://www.uscis.gov/family/family-of-us-citizens/bringing-parents-to-live-in-the-united-states-as-permanent-residents

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Xarthisius said:

Pokaz mi prosze te strone oraz instrukcje gdzie jest tak napisane oraz oswiec w jakiej kategorii odbywa sie to sponsorowanie. A i jeszcze jakbys mogla to napisz do USCIS bo chyba maja tu [1] blad na stronie.

[1] https://www.uscis.gov/family/family-of-us-citizens/bringing-parents-to-live-in-the-united-states-as-permanent-residents

https://www.uscis.gov/green-card/green-card-eligibility/green-card-for-family-preference-immigrants 

 

Moj blad, nie doczytalam ze skoro on rodzicow chce sprowadzic to jedynie opcja bycia obywtelem mu zostaje i w takim przypadku sponsorowanie rodzicow. 

Edytowane przez FunnyRedAngel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, FunnyRedAngel said:

Ale nie sa to juz takie kwoty jak przy prywatnym ubezpieczeniu. Zawsze to cos, placic $200 miesiecznie a np $1200

No wiec jednak nie "bezpłatne"... I w 2021 part A premium przy mniej niż 30 work quarters to $471 miesięcznie, więc prawie dwa i pół raza więcej niż $200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z tu obecnych ma jakaś wiedzę na temat sponsorowania partnera na GC będąc rezydentem? Kategoria F2A jest niby current ale zastanawia mnie bardziej sam proces, czy jako świeży rezydent mogę już zacząć procedurę a te ewentualne taxy itp dostarczyć w przyszłym roku? jako ze czytałam ze niby to trwa trochę około roku (?) czy muszę poczekać do przyszłego lub jeszcze dużej zeby moc sponsorować ewentualnego małżonka? ślubu jeszcze nie ma, jest w fazie rozważań 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Joanna30 napisał:

Partnera nie możesz sponsorować w ogóle. Więc najpierw ślub, a potem sponsorowanie.

wiem. Jak napisałam na razie mężem nie jest ale jest to w kwestii rozważania zależnie od tego jak wyglada proces, wiec prosiłabym o odpowiedz na pytanie.
Jesli proces o sponsorowanie mogłabym zacząć dopiero za około 2 lata to ze ślubem nie ma się co spieszyć. Interesuje mnie kiedy ja mogę zostać sponsorem skoro jestem świeżym rezydentem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg prawa możesz to zrobić już dzisiaj. Aby sponsorowć w kategorii F2A:
- musisz być LPR i rezydować w USA w dniu składania petycji
- partner musi być mężem w dniu składania petycji
- musisz wykazać, że masz dochód roczny przynajmniej 21,775 (lub płynne assety w kwocie 5 razy wyższej) - oczywiście to najprościej zrobić podpierając się zeznaniem podatkowym, które złożysz do 15 kwietnia 2022 za rok 2021, ale nie ma stricte takiego obowiązku - Poza tym możesz mieć joint sponsora.

Czas trwania procesu generalnie od 18 do 24 miesięcy (aczkolwiek przez COVID-19 zdarzają się przypadki "spowolnień"). Jeśli partner jest legalnie w USA to możesz robić to drogą Adjustment of Status. Jeśli partner jest poza USA to trzeba to robić drogą konsularną.

 

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 11/23/2020 at 9:10 AM, Xaos said:

ile pani czeka/czekala? KiedyI-130 zlozone? Cos sie ruczylo?

Dopiero teraz zauważyłam tę wiadomość do mnie :huh: 

U mnie priority date to 1 marzec 2019 :( 

Na visa bulletin pokazuje, że data wysyłania dokumentów do NVC to wrzesień 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...