Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

Zwał jak zwał ale dzięki za wyjaśnienie
Wg tej strony https://www.uscis.gov/i-130 więcej dokumentów potrzeba na potwierdzenie danych osoby składającej niż tej na którą się składa. Czy dobrze zrozumiałem że I130A również trzeba złożyć nawet w przypadku gdy ani na żone ani dzieci nie będzie składana petycją o GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, cee said:

Zwał jak zwał ale dzięki za wyjaśnienie emoji6.png
Wg tej strony https://www.uscis.gov/i-130 więcej dokumentów potrzeba na potwierdzenie danych osoby składającej niż tej na którą się składa. Czy dobrze zrozumiałem że I130A również trzeba złożyć nawet w przypadku gdy ani na żone ani dzieci nie będzie składana petycją o GC?

Nie. I-130A skladaja beneficiaries, dla ktorych osoba skladajaca i-130 (petitioner) jest wspolmalzonkiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Od niedawna przeglądam forum i wciąż jestem na bieżąco w procedurach NVC(online) i procesie konsularnym. Chciałam zamieścić uwagę, która może się komuś przydać (nie wiem, czy ktoś miał podobne doświadczenie, nie przejrzałam wszystkiego ^_^). 

Jakiś czasem mieliśmy taki problem w CEAC, że nie byliśmy świadomi jednego błędu w dokumentacji, bo nigdy nie doszedł do Nas komentarz od NVC... zorientowaliśmy się dopiero po automatycznym usunięciu w/w dokumentów z systemu (nie pamiętam...od około 4 do 6 tyg. to trwało). Dodatkowo regularnie dzwoniliśmy do NVC, bo poprawialiśmy też jeden skan (tak Pani tłumacz spięła niestety, że oznaczenie podpunktu na akcie ur. było zagięte), ponieważ dostaliśmy szybciutko wiadomość o tym błędzie i w kilka godzin puściliśmy nowy skan, a później czekaliśmy...i czekaliśmy..Sugerowaliśmy przez telefon, że może wciąż jest coś źle lub urzędnicy nie widzą, że wgraliśmy nowy plik i przez tych kolejnych kilka tygodni NIKT nie zwrócił uwagi, że musimy poprawić jeszcze drugi dokument. Dopiero przy czwartym telefonie z informacją, że nie wiemy czemu usunięto formularz, doszukano się wiadomości, która nie doszła. Było to zakorkowane i przy późniejszym potwierdzeniu, wszystko przyszło lawinowo. Wiadomo, system jak każdy, ma swoje wady i tak samo telefonicznie można różnie trafić, ale chciałam zachęcić do częstych telefonów (jeśli możecie sobie na nie pozwolić i podejrzewacie opóźnienie). Nasza obsuwa była dość spora, bo po sprawdzeniu dokumentów w oddziale USCIS też o Nas zapomniano i czekaliśmy niestandardowo długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dzień dobry! Mam pytanie. W marcu tego roku przyszedł ojcu list I-130 (priority date - march 01 2019) kategoria F2B.

I mam pytanie odnośnie tego, że jestem tu wpisana sama bez dziecka, czy w późniejszym etapie (jeśli tak to na jakim) można wpisać dziecko, żeby nic się nie przedłużało w sprawie? Jak to wygląda? Czy już teraz prawnik powinien wpisać moje dziecko?

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 10 miesięcy później...

Dzień dobry,

czy ktoś z forumowiczów jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie czy procedura wydania mojej wizy imigracyjnej (żona stałego rezydenta USA) została również dziś wstrzymana tą proklamacją prezydenta Trumpa, jesli miałam już złozone wszystkie formalności, opłaty w NVC i właściwie czekałam na ustalenie terminu rozmowy w ambasadzie?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Marta8686 said:

Dzień dobry,

czy ktoś z forumowiczów jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie czy procedura wydania mojej wizy imigracyjnej (żona stałego rezydenta USA) została również dziś wstrzymana tą proklamacją prezydenta Trumpa, jesli miałam już złozone wszystkie formalności, opłaty w NVC i właściwie czekałam na ustalenie terminu rozmowy w ambasadzie?

Tak, zostala wstrzymana. W sensie nie otrzymasz GC przed 1 stycznia 2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...