Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, sly6 napisał:

Można wysłać jak jesteś w Stanach a czy Cie wpuszcza zależy na kogo trafisz ważne jest to by być tyle czasu ile mówiłaś i będziesz. 

O dziękuje za odpowiedz. Martwiłam się czy nie namieszam wysyłając z USA :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Merve napisał:

O dziękuje za odpowiedz. Martwiłam się czy nie namieszam wysyłając z USA :) 

Nie namieszasz.

I-130 i tak wysyła mąż do odpowiedniego USCIS (w zal. od stanu) wraz z kompletem dokumentów (kpl jest na forum).

Dalsze latanie do US na wizie turystycznej nie jest nielegalne, ale 'poziom ryzyka' rośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, everden napisał:

Nie namieszasz.

I-130 i tak wysyła mąż do odpowiedniego USCIS (w zal. od stanu) wraz z kompletem dokumentów (kpl jest na forum).

Dalsze latanie do US na wizie turystycznej nie jest nielegalne, ale 'poziom ryzyka' rośnie :)

No właśnie - poziom ryzyka rośnie a ja latam jeszcze z naszą 1.5 córeczką... Mąż naciska abym została i tu abyśmy już wszystko zmieniali ale mi bardzo zależy aby załatwić to w PL tak jak to się powinno zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka, domyślam się, już ma US passport po ojcu....

Ty możesz robić te wszystkie AoSy, AEDy, itp będąc już na miejscu w US, wybór należy do Ciebie w jaki sposób starać się o GC. Ważne, byś zdecydowała od początku, bo z tego co pamiętam to w I130 były pytania o miejsce zamieszkania obojga małżonków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, everden napisał:

Córka, domyślam się, już ma US passport po ojcu....

Ty możesz robić te wszystkie AoSy, AEDy, itp będąc już na miejscu w US, wybór należy do Ciebie w jaki sposób starać się o GC. Ważne, byś zdecydowała od początku, bo z tego co pamiętam to w I130 były pytania o miejsce zamieszkania obojga małżonków.

 

Tak córcia ma już paszport USA. Będziemy wysyłać I130 po świętach. Słyszałam, żę jak zdarzyłoby się, żę termin spotkania w ambasadzie będzie pokrywał się z moją wizytą w USA to  po wypełnieniu jakiegoś formularza mogę poprosić o przeprowadzenie rowowy w USA. Ale to już bardzo wybiegam wprzód :). Ślicznie dziękuje za odpowiedz. Pewnie jeszcze się będę odzywać bo dopiero jesteśmy na początku tej drogi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
38 minut temu, cee napisał:

Chodzi mi o akty urodzenia rodziny osoby na którą się aplikuje, nie aplikanta. To się nazywa chyba beneficiary.

Beneficiary to jest osoba wylistowana na petycji. Jego rodzina to sa derivative beneficiaries. (czy potrzeba ich aktow urodzenia to nie pamietam / nie wiem ale najprawdopodbniej tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...