Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzinne – Procedura Nvc/ambasada


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ,mam nadzieje ,ze i tym razem pomożecie … ku mojemu zaskoczeniu moja zielona karta przyszła kilka dni temu . Martwi mnie jednak fakt ,iż moja córka nie otrzymała jeszcze listu z informacja o dokonaniu opłaty . Petycja była złożona na nas 2 ,córka ma 6 lat i przekraczała granice ze mną . Próbowałam się dodzwonić do USCIS ,ale nie ma niestety możliwości porozmawiać z konsultantem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hej, zaczynam się mocno zastanawiać czy nie sponsorować moich rodziców. Odkąd mają wnuki przyjeżdżają to dość często i zostają na dość długo.  Od pięciu lat, moja mama co roku jest na 4-5 miesięcy , mój tata na mniej wiecej na 6-8 tygodni,  

Nie chcę żeby kiedykolwiek mieli jakieś nieprzyjemności na granicy, dlatego zielona karta była by tu chyba ułatwieniem. 

Z drugiej strony, żadne z nich nie zamierza tu podejmować pracy czy mieszkać na stałe, wiec czy to ma sens?

Jest jakieś minimum które powinni spędzić w stanach po otrzymaniu green card? Kiedys myslalam ze musza siedziec tutaj 6 miesięcy w roku ( na to nie ma szans) , ale czytam też że w zupełności  wystarczy raz w roku przekroczyć granice. Więc jak to z tym oficjalnie jest? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, agatenka napisał:

Hej, zaczynam się mocno zastanawiać czy nie sponsorować moich rodziców

Do mojego kolegi rodzice i teściowie od lat, odkąd zostali emerytami, przyjeżdżają min. raz w roku na 2-3 miesiace. Nigdy nie mieli zadnego problemu z wjazdem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, agatenka said:

(...) Jest jakieś minimum które powinni spędzić w stanach po otrzymaniu green card? Kiedys myslalam ze musza siedziec tutaj 6 miesięcy w roku ( na to nie ma szans) , ale czytam też że w zupełności  wystarczy raz w roku przekroczyć granice. Więc jak to z tym oficjalnie jest?

Generalnie w przypadku osób starszych te wymagania są nieco luźniej traktowane. Wystarczy, że raz w roku przekroczą granicę. na kilka tygodni. Powyrabiają raz czy drugi biały paszport. Generalnie na 10-12 lat pewnie będą mieli "spokój" z takim turystycznym traktowaniem zielonej karty

Zielona karta ma tę przewagę, że jeśli wybuchnie wojna a będą jakieś ograniczenia we wpuszczaniu turystów na teren USA (jak np było w latach 2020 i 2021) to oni wjadą. Ma też małe wady:  przestaje działać turystyczne ubezpieczenie zdrowotne i musisz im wykupować ubezpieczenie zdrowotne na terenie USA. A na medicare tak na dzień dobry nie "załapią się". W przypadku osób starszych może to być poważny koszt (nie sprawdzałem). Poza tym muszą zacząć się rozliczać podatkowo w USA (nie sądzę żeby płacili podatki, ale to dla starszych ludzi i tak może być stres)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przypomniało mi się że inna koleżanka sponsorowana swoich rodziców, mają GC od kilku lat. Jej mama jest Polka zamezna z Egipcjaninem. Oboje lekarze (emeritus) z kariera zawodową m.in w Kuwejcie. Główna siedzibę mają w Szczecinie ale mama kursuje w te i nazad. Tata Egipcjanin kocha Szczecin i nie chce mu się jezdzic nigdzie. Nie slyszalem zeby mieli jakies problemy z wjazdem do USA z powodu braku utrzymywania rezydencji. Mamusia  (niemal moja rowiesniczka) chyba znów  tutaj teraz jest, spróbuję ja namierzyć i dopytać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/12/2023 at 10:30 AM, Roelka v.2 said:

Jesli rodzice nie chca mieszkac w US to wydaje mi sie ze zielona karta nie ma sensu.

Jesli beda przekraczac granice na zielonej karcie raz na rok to jest spora szansa ze w koncu beda miec problemy. Ktos zauwazy za traktuja zielona karte jako wize turystyczna. 

Wlasnie o to się pytam, znasz kogoś osobiście kto miał problemy z tego powodu? Czy to jest tylko urban legend? Probowalam znalezc jakieś oficjalne informacje ile czasu trzeba byc tutaj , niestety bez skutku. 

Osobiscie znam kilka osob, ktore maja karty kilka / kilkanascie lat, przylatując tylko raz w roku na bardzo krótki okres i nigdy nie miały z tego powodu zadnych nieprzyjemnosci. Fakt że pilnują żeby przylecieć rok w rok.   Też zawsze im powtarzałam ze będą mieć problemy, ze musza tu byc minimum pół roku itd , ale wygląda na to ze nie miałam racji...

23 hours ago, mcpear said:

...Ma też małe wady:  przestaje działać turystyczne ubezpieczenie zdrowotne i musisz im wykupować ubezpieczenie zdrowotne na terenie USA. A na medicare tak na dzień dobry nie "załapią się". W przypadku osób starszych może to być poważny koszt (nie sprawdzałem).

O tym nie pomyślałam.  Do tej pory faktycznie zawsze brali ubezpieczenia Warty a nawet nie wiem czy jest mozliwe i jak wygląda ubezpieczenie tutaj kogoś na tak krótki okres.  O Medicare nawet nie myślę, bo do tego chyba trzeba mieć tutaj zatrudnienie, zeznania podatkowe itd.

 

On 2/12/2023 at 12:21 PM, mcpear said:

 Poza tym muszą zacząć się rozliczać podatkowo w USA (nie sądzę żeby płacili podatki, ale to dla starszych ludzi i tak może być stres)

 

I o tym tez nie :wacko: Moj tata teoretycznie jest na emeryturze, moja mama jest współwłaścicielem firmy więc cały czas zarabia.  Muszę się doedukować jak w razie czego to ugryzc bo w tym temacie jestem zielona.  Nie chcę żeby mieli jakies nieprzyjemnosci czy to tu, czy w Polsce

 

On 2/12/2023 at 10:53 AM, andyopole said:

Do mojego kolegi rodzice i teściowie od lat, odkąd zostali emerytami, przyjeżdżają min. raz w roku na 2-3 miesiace. Nigdy nie mieli zadnego problemu z wjazdem. 

Oni przylatują tutaj raz w roku jak w zegarku od 2009 roku , tylko że te początkowe przyjazdy były 4-6 tygodniowe , ostatnio każdy jeden to 4-5 miesiecy i (słuchając koleżanki panikary) zaczelam sie martwic... Też nigdy nikt się nawet krzywo nie spojrzał, no ale wlasnie.. raz trafią na jakiegoś upierdliwego służbistę i będą się niepotrzebnie stresować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...