Skocz do zawartości

K1 , Deportacja , Azyl , Slub Z Obywatelka


Martyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Przylecialem do Us pare tat temu na wize K1 , do slubu jednach nie doszlo i dostalem deportacje , moj adwokat zlozyl podanie o azyl polityczny ktory po 2 latach walki w sadach przegralem. zjadlo mi to moje zdrowie i oszczednosci. Dostalem status Withholding of Removal i sedzia na koniec sprawy powiedzial ze teraz juz moge sobie ulozyc zycie , nie wiem co mial na mysli i jak to rozumiec ? Obecnie jestem w zwiazku od 3 lat z obywatelka Us i mamy zamiar sie pobrac, nie jest to slub na papiery , mamy wspolne zdjecia z roznych zakatkow Us , mieszkamy razem juz 3 lata. Mam do was pytanie , jakie sa moje szanse na sponsorowanie przez slub? skoro moja sprawa jest tak zagmatwana , i czy wogole mam jakies szanse? Najchetniej spotkalbym sie z jakims prawnikiem lub z kims kto sie tym zajmuje zeby mi wytlumaczyl od czego wogole zaczac.

Z gory dziekuje za wszystkie sensowne odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witaj

Dzieki za odpowiedz. Powiem Ci Sly6 ze wczesniej czytalem juz na temat mojego statusu i tam nigdzie nie ma napisane ze nie moge naprzyklad wziasc slubu z obywatelka czy o jakim kolwiek innym sponsorowaniu. Wydaje mi sie ze kazda sprawa jest odrebna , inaczej sie na nia patrzy a ja potrzebuje konktetnych odpowiedzi , czy moge i jak dalej mam to zalatwiac. Zdaje sobie sprawe ze skladajac papiery o Immigration beda sie na mnie patrzyc conajmniej dziwnie , dlatego szukam kogos kto moglby mi to chodz w najmniejszym stopniu przyblizyc. Jeszcze raz Dzieki za odpowiedz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"What is withholding of removal?

Withholding of removal is a status which is similar to asylum, but not as secure. People who win withholding of removal have the right to remain in the U.S. and work legally. Unlike asylees, however, people with “withholding” do not have the right to apply for legal permanent residence. People who win “withholding” actually have a final order of removal (deportation) against them, so if they ever travel outside the U.S., they will not be permitted to return here. "

NIby jest to jasno sformulowanie, ale jest pytanie czy wogole nie masz szans na zalegalizowanie pobytu ?

Tu raczej Karina musiala by cos podpowiedziec jak to na prawde prawnie wyglada.

http://wiki.answers.com/Q/I_was_just_grant...ke_a_difference

Ktos odpowiedzial iz mozna normalnie miec GC jak sie wezmie slub z obywatelem USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saka ja juz Ci pisalem ze nie mozna zmienic z turysty na studenta,na pracownicza oraz tez przedluzyc ,,tak pisze na oficjalnej stronie urzedu

ale jak napisales kiedys Twoje znajoma zostala nielegalnie wiec tutaj mogl byc ten wyjatek oraz napisz w google pewne slowa i sam zobaczysz jakie sa odpowiedzi w tej sprawie...oraz Twojej znajomej..

i dlatego tez ,jesli sa jakies ale mozna poszukac informacji po stronach roznych www,isc do dobrego adwokata ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"What is withholding of removal?

Withholding of removal is a status which is similar to asylum, but not as secure. People who win withholding of removal have the right to remain in the U.S. and work legally. Unlike asylees, however, people with ?withholding? do not have the right to apply for legal permanent residence. People who win ?withholding? actually have a final order of removal (deportation) against them, so if they ever travel outside the U.S., they will not be permitted to return here. "

NIby jest to jasno sformulowanie, ale jest pytanie czy wogole nie masz szans na zalegalizowanie pobytu ?

Tu raczej Karina musiala by cos podpowiedziec jak to na prawde prawnie wyglada.

http://wiki.answers.com/Q/I_was_just_grant...ke_a_difference

Ktos odpowiedzial iz mozna normalnie miec GC jak sie wezmie slub z obywatelem USA

Juz rozmawialam z martyn - ale teraz dla wszystkich moze tak w skrocie opisze o co w tym wszystkim chodzi:

wiec tak: tutaj caly problem polega nie na tym statusie, ktory ma teraz Pan Kowalski (tak go nazwijmy), ale na fakcie, ze Pan Kowalski wlecial do USA na K-1.

Withholding of Removal nie prowadzi do green card - ale MOZNA dostac green card przez malzenstwo z obywatelem => czyli tutaj bysmy byli ok. Ale poniewaz Pan Kowalski wlecial na K-1 to tutaj mamy problem - K-1 nie daje w ZADNYM wypadku green card jesli osoba nie zawrze zwiazku malzenskiego z osoba, ktora sciagala tu kogos na K-1. I teraz urzednicy sa na tym punkcie absolutnie przewrazliwieni, bo przez dlugie lata K-1 sluzyla do sciagania kobiet z Rosji, Uzbekistanu, Chin itp. I teraz albo musimy szukac jakiegos precedensu albo czekac na amnestie - z tym, ze sami wiecie jak jest z amnestia.. plus z tego co wiadomo, to nawet zakladajac, ze wejdzie amnestia, nie bardzo wejdzie cos takiego jak amnestia dla K-1, bo te osoby sa pod innymi warunkami. Sytuacja patowa. Owszem, pan Kowalski moze sie ozenic, ale czy dostanie green card to juz inna historia.... Jest wyjscie, ze wyleci poza USA i tam sie bedzie staral o green card, ale sam fakt, ze sie bedzie staral, nie znaczy, ze mu ja dadza...

Aha, dodam jeszcze, ze to staranie sie o green card przez malzenstwo z obywatelka, jesli ktos ma withholding of removal, jest skomplikowane, bo ktos ma caly czas deportacje (mimo, ze ma status withholding of removal), sprawe trzeba otworzyc ponownie, sprawa idzie przed IJ itd. Ale jest to do przejscia. Czas, nerwy, pieniadze - ale to jest do przejscia. W przypadku Pana Kowalskiego - tak jak wspomnialam wczesniej - mamy problem z K-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam wszystkim za zainteresowanie tym tematem. Co prawda nie jestem prawnikiem , nie znam sie na przepisach itd. ale moge wam powiedziec ze nie mozna sie poddawac. Pamietam jak 4 lata temu chodzilem po prawnikach i kazdy rozkladal rece , bylo ich chyba okolo szesciu , wszyscy mowili to samo (nie ma szans) jeden tylko prawnik powiedzial ze widzi malutkie swiatelko w tunelu ale nie daje mi wiecej jak 1% szansy , skorzystalem z tego dzieki czemu mam ten status. Dziwi mnie tylko fakt iz moja dziewczyna jest obywatelem od wielu lat i nie mozemy jak narazie z tym nic zrobic , zebym wiechal do us przez zielona granice to rozumiem , .... ale ja wiechalem legalnie. Posiadam ss , pozwolenie na prace itd. czyli defakto egzystuje w tym kraju legalnie. Dlaczego wiec nie moge ulozyc sobie normalnego zycia? to jest poprostu paradoks , jedno przeczy drugiemu. Dziekuje za wszystkie maile i odpowiedzi :() mysle ze z biegiem czasu cos wspolnie wymyslimy a pania Karine za swoja szczerosc powinnismy wszyscy na rekach nosic ;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra,,zapraszasz kogos do domu i mu mowisz ze ma robic tak i tak i ta osoba przez 2 tyg tak robi ale potem robi cos innego wiec jak widzisz taka osobe,czy powinienies ta osobe wyzucic z mieszkania-domu chociaz Cie np nie zabije ale zlamala pewne Twoje zasady

I tak samo masz z wiza k-1,,miales ta wize na konkretne zadanie i tego nie zrobiles,zostales i masz na tyle duzoo szczescia ze odrazu z Sadu nie miales deportacji ale to nie oznacza ze masz sobie dalej ulozyc zycie po zlamaniu prawa ktore prawo emigracyjne jest tak samo wazne co prawo karne-skarbowe,,jesli to zrozumiesz to bedzie Ci moze lepiej w innym przypadku nie licz na zadne wspolczucie ..I narazie prawo takie jest ,,jesli masz na tyle sil,wsparcia to zmienisz to prawo ale jak narazie prawo pozostaje takie jakie jest.

I teraz jak wjechales legalnie,byles legalnie ale potem zlamales zasady k-1 wiec ??

i teraz co przeczy drugiemu>wielu nielegalnych ma numer ssn,ma prawo jazdy bo tak narazie dziala to Panstwo ale wystarczy ze prawo sie zmieni a wtedy nie bedzie tak fajnie i ciekawie dla takich osob,,zobacz co sie robi w Arizonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...