Skocz do zawartości

Polskie Alkohole W Usa


Miromat

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie polskie wódki są najpopularniejsze w Stanach? Chodzi mi o takie, które można kupić w amerykańskich sklepach. Chciałbym coś zabrać ze sobą, ale nie chciałbym wziąć flaszki, którą tam można kupić w każdym sklepie. Jadę do Denver, dużego skupiska polonii tam nie ma, więc i polskie sklepy też nieliczne. Dlatego pytam o sklepy amerykańskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej! Akurat wróciłam z Denver 3 tygodnie temu, mogę doradzić :)

Jeśli w knajpach spotykałam polską wódkę był to Belvedere lub Chopin. W sklepach się bardzo nie rozglądałam.

Lecąc tam zabrałam Żubrówkę (zrobiła furorę!) i Krupnik, jako że jest podobno jednym z najlepszych likierów na świecie. Dla moich amerykańskich friendsów okazał się jednak za mocny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę u Polaków, więc nasze alkohole są im znane. Ale chciałbym coś takiego co tam trudno lub w ogóle nie dostępne. Żubrówkę wezmę na pewno.

A tak z innej beczki pytanie. Jak wróciłaś z Denver to powiedz jak wygląda tam odprawa? Mój angielski jest raczej skromny, jak usiłować się dogadać? Lecę Lufthansą, więc na pomoc rodaków z pośród współpasażerów raczej nie liczę. Jadę pierwszy raz do USA, więc wszystko to jest dla mnie niewiadome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę u Polaków, więc nasze alkohole są im znane. Ale chciałbym coś takiego co tam trudno lub w ogóle nie dostępne. Żubrówkę wezmę na pewno.

A tak z innej beczki pytanie. Jak wróciłaś z Denver to powiedz jak wygląda tam odprawa? Mój angielski jest raczej skromny, jak usiłować się dogadać? Lecę Lufthansą, więc na pomoc rodaków z pośród współpasażerów raczej nie liczę. Jadę pierwszy raz do USA, więc wszystko to jest dla mnie niewiadome.

W Denver sa [plskie sklepy monopolowe. Widzialem zubrowke , debowa itp. Sobieskiego , luksusowa i wyborowa kupisz w kazdym wiekszym sklepie monopolowym. Np w Totalu

Z odprawa nie powinienes miec problemu w Denver tylko jedna rada postaraj sie wysiasc z samolotu jak najszybciej poniewaz Lufthansa lata duzo niemcow i bedziesz pozniej stal do odprawy w duzej kolejce.

Pewnie przylecisz Lufthansa z Frankfurtu ktora powinna byc w Denver kolo 3:30-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...