Skocz do zawartości

I-131 Advance Parole - Skladac Czy Nie?


robert1969

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem obecnie na przesiedzianej wizie H1B. Kilka miesiecy temu ozenilem sie z obywatelka i skladam teraz papiery na GC. Mam watpliwosci czy powinienem skladac formularz I-131. Slyszalem, ze w takiej sytuacji lepiej nie skladac I-131, bo jesli wyjade, to moge sobie tylko skomplikowac sprawe, poniewaz nie wyjechalem po wygasnieciu H1B. Czy to prawda?

A jesli powinienem wyslac ten formularz to co wpisac w "class of admission" i jesli wpisze, ze celem ewentualnej podrozy jest jakies rodzinne emergency, to czy wpisuje wtedy date planowanej podrozy? Skad moge wiedziec kiedy/czy zainstnieje takie "emergency"?

Ostatnie pytanie, to czy lepiej wyslac wszystkie papiery zwykla poczta czy poczta kurierska? Czy wyslanie np. poczta kurierska przyspiesza proces przyznania GC?

Z gory dziekuje za wszystkie komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to właśnie składasz wniosek o AP żeby w razie emergency módz wyjechać i mieć możliwość powrotu, naprawdę skomplikować sobie sprawę możesz w sytuacji kiedy będziesz musiał wyjechać z US a nie będziesz miał tego glejtu w ręku. Inna sprawa, że AP nie daje gwarancji powrotu, podobnie jak ma się to w przypadku promesy wizowej ostateczną decyzję podejmuje urzędnik na lotnisku, z tym, że bez tego papieru szanse na ponowny wjazd masz zerowe. Samo złożenie wniosku o Parole nie naraża Cię na żadne komplikacje. Generalnie jest go lepiej mieć niż nie mieć ale wykorzystać go jedynie w ostateczności.

We wniosku wpisujesz "emergency", bez podawania daty.

Wszystkie dokumenty do USCIS wysyłasz pocztą, korzystając z usługi "overnight"- koszt $16,50- przeznaczoną do takich właśnie przesyłek. Na poczcie dostaniesz specjalną kopertę i druczek do wypełnienia. Przesyłka jest dostarczana następnego dnia roboczego do godziny 1500, dostajesz informację z potwierdzeniem o której dokładnie została dostarczona i kto ją odebrał. Nie przyśpiesza to procesu w żaden sposób, bo tak wysyła każdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jak Szanowna Pani Karina mi doradzila ; A co tam skladaj bo jest za darmo :) Wyslij caly pakiet z tym dokumentem; lecz uwarzaj jak bys mial zamiar wylatywac bo czasem moga byc jakies problemy na lotnisku. Ale warto miec tego ASa w rekawie bo przez kolejne kilka miesiecy procesu jestes zablokowany na amen w USA.

Ps. nie jestem pewny do konca, mialem I-131 ale nie wylatywalem z usa; podobna sytuacja wiza B2, ale o ile pamietam Pani Karina doradzila mi- jak ni e musisz nei wylatuj!!!! Czasami warto posiedziec i odczekac te kilka miesiecy do zakonczenia procesu (powodem do wyjazdu nie sa urodziny kuzynki, slub czy swieta.... a nagle wypadki!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak - nie wiadomo jak dlugo bedzie sie toczyl caly proces a oplata za I-131 jest wliczona wiec - czy sie komus nalezy czy nie - ja skladam. Nie musisz nie wylatuj, ale .. przyklad z dzisiaj: tata mojej klientki mial wczoraj wypadek samochodowy w Polsce, stan jest bardzo ciezki, a ona co dopiero zlozyla aplikacje I-485. Nie skladala I-131, bo jak to stwierdzila: "Co sie moze stac w ciagu tych paru miesiecy kiedy czekam tu na green card?" Teraz ani nie mamy receipt z I-485 zeby skladac o emergency I-131, ani nie zlozylysmy I-131 z powodow podanych powyzej..

Ja bym skladala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...