Skocz do zawartości

Studia W Usa .


Rekomendowane odpowiedzi

ktos napisal ze 30tys PLN na wize nie wystarczy !!hmm... ja zalatwialam wize w stanach i kosztowala :500$ prawnik + jakies 200$ oplaty skarbowe

masz wiecej pytan-pisz dalija2007@yahoo.com (email lub facebook)

na pokrycie oplat wizowych to pewnie ze starczy ale na studia to juz niekoniecznie.. 30tys zl to jakies 10 tys $ - wyjatkowo tania szkola musialaby byc zeby byly takie niskie koszty. skoro masz f1 to wiesz ze zeby dostac i-20 trzeba wykazac ze sie ma kase (ty albo sponsor) na pokrycie 1 roku. inaczej nie ma szans na wize

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

wiza co innego a zycie i studia to znow co innego,wiec 30 tys zl na wize ,sevis i lot do USA starczy :)

wystarczy miec 30 tys na koncie plus sponsora i wszystko ok ,jak papiery przejda w Ambasadzie bo tez jest wazne

lub tez wybrac szkole na 1 rok,poleciec i na miejscu kogos poszukac i wtedy przedluzyc taki pobyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos napisal ze 30tys PLN na wize nie wystarczy !!hmm... ja zalatwialam wize w stanach i kosztowala :500$ prawnik + jakies 200$ oplaty skarbowe

Ja pisałam i podtrzymuję. 30 tys PLN to około $10 tys, żeby się już nie rozdrabniać. Nie znam szkoły wyższej, która wystawiłaby I-20 na taką kwotę, być może jakaś szkoła językowa, ale nie college czy uniwersytet. Jak powszechnie wiadomo bez I-20 wizy F-1 się nie dostanie, dlatego mówiłam, że nie wystarczy. Nie wystarczy nie tyle na procedury wizowe, tylko nie spełnia się wymogów, żeby w ogóle się o takową wizę starać. Za $10,000 w USA ciężko wyżyć (zależy jeszcze od miejsca zamieszkania i naszego standardu życia), a gdzie do tego międzynarodowe czesne, podręczniki, pomoce naukowe. Mówimy oczywiście o kwotach na rok, a studia trwają na ogół 4-5 lat. W Stanach to mogłaś co najwyżej status zmienić, bo wizę w paszporcie nadal masz tą na której wjechałaś i żadnego prawnika do tego nie trzeba, zmianę statusu na F-1 w ogromnej większości przypadków można spokojnie samemu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...