Skocz do zawartości

Studia W Usa .


Rekomendowane odpowiedzi

hey, wiec ja aktualnie sie staram o wize studencka, w miejscu gdzie mieszkam, jesli chce studiowac w collegu musisz miec udowodnione 36000 $ w co wliczone jest zakwaterwanie, wyzywienie, transport oraz oplaty za szkole okolo 20 tys za dwa lata , ksiazki i pomoce, plus obowiazkowe ubezpieczenie, okolo 1000 $ ich zdaniem, mozesz tez miec sponsora, ktory musi przedstawic swoje zarobki i oszczednosci! :) pozdrawiam,

dodam jeszcze , a jesli znalezles szkole za 5000$ za rok to gratuluje Ci, ja chce isc do takiej szkoly :)) nawet jakbym miala sie przeprowadzic z florydy na Alaske! ! jak napisano powyzej za zwykly techniczny kurs placisz 3 tys dolla, bo oni tak sobie cenia nauke! pewnie to 5000$ bedziesz musial pomnozyc przez 3 bo tak wlasnie kasuja international students! oni chca na tobie zarobic plus bedziesz musial udowodnic ze nie bedziesz chcial swojego wyksztalcenie wykorzystac w USA i napisac list i oni zadecyduja czy dostaniesz ta wize, moim zdaniem po 7 latach studiow w polsce, studiowania w usa jest najwiekszym wyzwaniem finansowym! ale jadnak warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

kolejny malo myslacy ktory chce wydac fortune na bezwartosciowa nauke w stanach ....... ja nie wiem ze wy ludzie tego nie widzicie ......

a kazdy community college tak zwany to ma taki poziom nauki ze az smieszny ...... i wy chcecie placic kolosalne pieniadze za to ...... paranoja. To juz lepiej isc w Polsce do dobrej uczelni ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam dwie osoby które robiły MBA na bardzo dobrym uniwerku. Gmat jest trudny, szczegolnie angielski, ale jak jestes dobry z matmy to sobie mozesz podciagnac ogolny wynik. ja zdawalam gre i uczylam sie jak glupia zeby zdac na dibrym poziomie. niektore szkoly wymygaja od kandydatow na MBA kilkuletniego doswiadczenia w handlu/biznesie itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ano zdalam :) dla mnie ang był ciężki bo nie mialam przez jakiś czas kontaktu z jezykiem a slownictwo bylo na bardzo zaawansowanym poziomie. jak ktos po prostu zna dobrze angielski to na gre to jest za malo. zreszta na ich stronie sa przykladowe testy wiec mozesz sie zorientowac jaka trudnosc. Gmat jest troszeczke inny od gre. dostałam się na Phd i nie wiem co będe robic potem bo jeszcze nie skonczylam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jestem w klasie maturalnej 3 klasy liceum, żałuje ale późno zainteresowałam się studiami w stanach i stąd chciałabym zapytać.. Czy ktoś orientuje się czy kończąc liceum w roku 2011, mogłabym zrobić rok przerwy i aplikować na rok 2012/2013? Nie znalazłam nigdzie takich informacji, a chciałabym wiedzieć czy nie będzie to źle postrzegane przez uczelnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum .

Mam takie pytanie ponieważ chciał bym wylecieć na studia do USA w 2012r ,pieniądze jakie mogę odłożyć na studia to ok 30tyś zł .

I moje pytanie brzmi czy z takimi pieniądzmi warto się wybierać na studia do US jeżeli tak to zacząć myśleć o czteroletnich studiach czy dwuletnich i czy zaocznie czy dziennie .

I jak wygląda sprawa z dofinansowaniem studii (tzn. za co można otrzymać dofinansowanie)

Z góry dziękuje za odp.

hej. jestem studentka z Michigan. koszty w college to ok 4000$ za 2 semesty + ksiazki jakies 700$ na rok. musisz brac po 12 kredytow na semestr. koszt kredytu ok 170$. na uniwerkach koszt 1 kredytu x3. musisz zawsze placic jako "out of state student" stad te koszty. jesli nie masz swoich funduszy musisz miec sponsora ( moj college wymaga min 17tys $ na koncie za roczne utrzymanie studenta- sama szkola to przeciez nie wszystko). pozyczki zadna szkola nie daje studentom miedzynarodowym bo wlasnie na studentach F1 maja najwiecej kasy- jak chca siedziec w stanach to musza placic...

studii zaoczych czy dziennych nie ma..sa po prostu studia i sam dobierasz sobie grafik. mozesz wziac tylko klasy wieczorem albo w ciagu dnia. moj grafik na ten semestr to np. w poniedzialek i czwartek po jednej klasie wieczorem w jednym kampusie i 2 klasy w srode od rana w drugim kampusie...

jak masz jakies dodatkowe pytania moge ci przeslac np oferte mojego college to zobaczysz mniej wiecej jakie programy sa oferowane...przygotuj sie rowniez na to, ze zanim zaczniesz robic swoj wybrany program musisz zaliczyc po jednej klasie z roznych dzialow + klasy ESL. nawet jesli twoj ang. jest wybitny to po zdaniu testu albo zaliczasz tylko klasy ESL na najwyzszym poziomie lub jak w innych szkolach mozesz zaczac klasy zaliczane do "prerequirements" ....

ktos napisal ze 30tys PLN na wize nie wystarczy !!hmm... ja zalatwialam wize w stanach i kosztowala :500$ prawnik + jakies 200$ oplaty skarbowe

masz wiecej pytan-pisz dalija2007@yahoo.com (email lub facebook)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...