Skocz do zawartości

Studia W Usa .


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum .

Mam takie pytanie ponieważ chciał bym wylecieć na studia do USA w 2012r ,pieniądze jakie mogę odłożyć na studia to ok 30tyś zł .

I moje pytanie brzmi czy z takimi pieniądzmi warto się wybierać na studia do US jeżeli tak to zacząć myśleć o czteroletnich studiach czy dwuletnich i czy zaocznie czy dziennie .

I jak wygląda sprawa z dofinansowaniem studii (tzn. za co można otrzymać dofinansowanie)

Z góry dziękuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie chcę Cię martwić, ale z 30k zł to nawet wizy studenckiej nie dostaniesz. Nie chce mi sie szukac jaki jest teraz kurs dolara, ale za takie pieniądze to może do jakiejś szkoły językowej by wypaliło, bo na studiach nawet na pierwszy rok Ci nie wystarczy. O dofinansowaniu studiów zapomnij, na dzień dzisiejszy takie cos dla przeciętnych ludzi na undergraduate właściwie nie istnieje. Jakie uczelnie to Twój wybór, najtańsze są dwuletnie (przy czym na kolejne dwa lata będziesz musiał się przetransferować, wiec nie da się bachelora zrobić chodząc 4 lata do szkoły dwuletniej), potem stanowe, a prywatne najdroższe. Studia w USA są fajne, tylko że koszmarnie drogie. Jak nie masz takich pieniędzy i nie chcesz studiować w Polsce to wybierz jakiś kraj europejski, większe szanse na stypendium czy dofinansowanie, bliżej do kraju, tańsze bilety, możesz legalnie przebywać i pracować, to są ogromne plusy Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 tys zl to okolo $10,000 - co moze pokryje czesne za jeden rok jakims 2-letnim community college. Nie wiem nawet czy dostalbys wize studencka. Dofinansowanie jest trudno: legalnie mozesz pracowac tylko 20 godzin na kampusie za male pieniadze, a pomocy finansowej dla miedzynarodowych studentow wlasciwie nie ma. Chyba ze jestes wyjatkowo wybitny i dostaniesz sie na jakas bogata eksklusywna uczelnie gdzie sa stypendia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studia ale jakies?aby cos myslec o studiach to musisz miec ale gdzies z 50 k usd a przy studiach prawniczych-lekarskich ta kwota jest pare razy wyzsza

jaka wiza do pracy?pracownicza ale to nie takie proste jest dostac taka wize w dzisiejszych czasach a co bedzie w 2012 to zobaczysz ...

zapoznaj sie np z ta strona:

http://www.pso-usa.org/

o GC poczytasz tutaj,wizie pracowniczej:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według was ile trzeba mieć $ żeby dostać wize i utrzymać studia .

I jeszcze jedno pytanie czy można iść na studia zaoczne i iść do pracy legalnie ,jaka jest wtedy potrzebna wiza i jakie są szanse otrzymania takiej wizy lub GC

Jaka kwota jest wystarczająca to zależy od szkoły. Każda szkoła określa mimimum które musisz miec na rok czesnego i życia w USA (mieszkanie, samochód, jedzenie etc.). Na ogół jest to kwota za czesne w szkole plus około 10,000-15,000 na życie, ale to też zależy od stanu i Twojego standardu życia (w takiej CA czy NJ dużo drożej niż w AL czy NV, wynajmować pokój bądź dzieląc go z kimś taniej niż wynajmować samemu nawet jednopokojowe mieszkanie etc). Koszt szkoły możesz znaleść na stronie uczelni, ale często jest to tak zakopane że łatwiej w jakichś ogólnych wyszukiwarkach, jedna z łatwiejszych w użyciu to http://www.collegeboard.com/. Tam szukasz koszt za rok, tylko że nie pod in-state tylko jako out-of-state fees and tuition, dodajesz te $10,000-15,000 i masz orientacyjnie ile Ci trzeba na dana szkołe, po dokładną kwotę trzeba skontaktować się ze szkoła. Możesz też znaleść sobie sponsora, znaczy osobę która poświadczy, że wyłoży na Ciebie określoną kwotę, wtedy robi się Affidavit of Support i jest to traktowane tak samo jakby te pieniądze były Twoje.

W Stanach nie ma czegoś takiego jak studia zaoczne. Każdy sam wybiera sobie klasy, możesz je mieć rano, możesz wieczorami, online (swego czasu był limit max. 1 klasa na semestr dla international students, nie wiem czy nadal tak jest) właściwie kiedy i jakie chcesz, jak Twoja szkoła takie coś oferuje to nawet w weekendy. Pytanie tylko po co kombinować, skoro i tak na wizie studenckiej legalnie pracować nie możesz, oprócz tego co pisała wcześniej Katlia, tyle że z tego co zarobisz na kampusie to może na jakieś drobne wydatki starczy, bo na czesne i życie na pewno nie. Jak chcesz jechać do pracy to jest to zupelnie inna wiza, bez dobrego mgr właściwie nie do osiągnięcia. Co do GC to też jest mnóstwo wątków tutaj na forum, ogólnie jak nie masz najbliższej rodziny legalnie w Stanach i nie planujesz ślubu z obywatelką to jeszcze ciężej dostać niz wizę pracowniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...