Skocz do zawartości

Studia W Usa .


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak wyliczyles ze $4,000 na rok? Zeby byc full time student bierzesz mniej wiecej 12 kredytow -- koszt jest $273 za kredyt wiec za semestr placisz $3276, za rok $6552 -- wiec na 2-letni program powinienes miec $13,104. A to sa tylko koszty czesnego (ktore rosna z roku na rok, w niektorych wypadkach as 30% na rok) Do tego musisz dodac mieszkanie, jedzenie, ubezpieczenie, ksiazki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten College według mnie na początku jest ok .

University of Arkansas Community College at Morrilton

http://www.uaccm.edu/

4000$ na rok czesnego

Czytaj uważnie:

Approximately $19,260 is needed for one full year of study and living expenses while attending UACCM. Students must provide certified evidence (or financial institution documentation) of the source and amount of financial support for the future student.

to jest ze strony college'u o którym piszesz (http://www.uaccm.edu/Future_Student/Admissions/International_Admission.htm) Pamietaj, że zawsze musisz patrzec na koszty dla international students. . Inaczej płacą rezydenci na uczelniach stanowych a poza tym ty musisz byc ZAWSZE zapisany jako full time student (czyli minimum 3 kredyty na semestr co juz samo w sobie kosztuje niemalo) zeby utrzymac status wizy studenckiej i musisz z gory wykazac ze masz kase ne utrzymanie sie.

uczelnie zawsze podaja orientacyjne koszty dla studentów miedzynarodowych.

niestety prawda jest taka ze studia sa cholernie drogie i zdecydowana wiekszosc moich amerykańskich znajomych kończy szkoły z OGROMNYMI długami, bo bez pożyczek nie daliby rady płacić czesnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz nam jak jest z twoimi ocenami od początku liceum. Jak masz średnią około 4.8, 4.9, to możesz próbować aplikować na uczelnie tzw. Ivy League, ale tam liczą się też różne osiągnięcia (np. olimpiady, jakiś wolontariat). Więc jak mówiłem podaj oceny z liceum, bo jak są słabe, to aplikowanie to zwykła strata czasu i pieniędzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ivy league to srednia 6.0z polskiego liceum nie wystarczy. srednia to tylko jeden maly aspekt aplikacji (kazdy kto tam aplikuje ma wysoka srednia wiec trzeba sie wyrozniac czyms innym).

z innych krajow ja polecam anglie. mam znajomych studiujacyh w Anglii i costam placa za studia mimo ze sa obywatelami. ale nie tyle co w usa. mi sie osobiscie zawsze podobala koncepjca nowej zelandii ale nie wiem jakie to sa koszta.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przecież że trzeba mieć jakieś dodatkowe osiągnięcia. Słyszałem że w Australii są b. atrakcyjne ceny za studia, ale tam nie ma stypendiów.

Z taką średnią to nie ma co aplikować. Są dziesiątki tysięcy licealistów z lepszymi osiągnięciami od ciebie. Na twoim miejscu poszedłbym na dobry, polski uniwersytet i po drugim roku pojechał na program Erasmus np. do Hiszpanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przecież że trzeba mieć jakieś dodatkowe osiągnięcia. Słyszałem że w Australii są b. atrakcyjne ceny za studia, ale tam nie ma stypendiów.

Z taką średnią to nie ma co aplikować. Są dziesiątki tysięcy licealistów z lepszymi osiągnięciami od ciebie. Na twoim miejscu poszedłbym na dobry, polski uniwersytet i po drugim roku pojechał na program Erasmus np. do Hiszpanii.

wiem, że napisałes,chciałam jedynie podkreslic, jak małe jest znaczenie średniej.

co do rady z polskim uniwerkiem - rzeczywiscie dobry mocny licencjat nie zaszkodzi :) na wyzszych poziomach studiow jest w usa wiecej pomocy finansowej. ale zeby ja dostac nie mozna sie "opierdzielac" na polskich studiach. publikacje badania i super oceny to minimum na jakies stypendium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...