Jump to content

Zniosą Wizy Do Usa W Zamian Za Poparcie Start?


rafal723

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

beda odsiewac ludzi na lotnisku jak kto sie dzieje z Kanada,ze jak cos nie gra to sie wraca zaraz ludzi lub tez po paru dniach do Polski..

esta system moze wylapac kogos kto jest na liscie poszukiwanych i nie porzadanych osob ,wiec moze byc tak ze system zezwoli komus leciec ale na granicy urzednik zobaczyc cos innego ..

cos ze strony o tym systemie:

not a guarantee of admissibility to the United States at a port of entry. ESTA approval only authorizes a traveler to board a carrier for travel to the U.S. under the VWP. In all cases, CBP officers make admissibility determinations at our ports of entry. (For additional information, please visit ?Know Before You Go? at www.cbp.gov/travel.)

http://www.dhs.gov/xnews/releases/pr_1212498415724.shtm

Link to comment
Share on other sites

FUGAZI jak zwykle pesymista :) . Trzeba wierzyć.

Ja jestem REALISTĄ i wierzę, że nie zniosą.

Wiza (liczba pojedyncza) B-1/B-1, bo- tak jak napisała Joanna30- tu chodzi wyłącznie o tą jedną kategorię, nie zostanie zniesiona, bo Polska na razie nie spełnia kryteriów. Gadka o zniesieniu wiz to zwykła ściema polityków, taka sama bzdura jak robienie z Polski drugiej Japonii, Irlandii, dawanie każdemu po 300 milionów i nowym mieszkaniu, budowanie tysięcy kilometrów autostrad i mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Ludziska, szczególnie ci mieszkający w Polsce, w większości nie kumają prawa wizowego, nie wiedzą jakie są zasady przyznawania wiz, nie mają pojęcia jakie prawa i obowiązki się z tym wiążą. Dlatego dostają sraczki jak słyszą o zniesieniu wiz bo im się wydaje, że będzie tak jak w 2005 kiedy Polacy z dnia na dzień mogli przenieść się "na legalu" do Anglii i zacząć tam "nowe" życie bez języka i żadnych kwalifikacji. Albo jak na początku lat 90tych kiedy nagle można było jeździć do Berlina Zachodniego bez wiz.

Kiedy pierwszy raz, kilka lat temu pojawiły się któreś z kolei "poważne" pogłoski o tym, że wizy (w powszechnym mniemaniu liczba mnoga) zostaną zniesione, to zdarzyło mi się dostać kilka maili od dalszej rodziny (z naciskiem na "dalszą") z uprzejmym zapytaniem czy pomogę "im się ustawić w Stanach jak już wizy zniosą". Ludzie poważnie myślą, że "zniesienie wiz" = pakujemy kielnie i gumofilce i na hurra lecim robić na kontraktorce.

Jak zniosą wizy dla Polaków to ostatni gasi światło! smile.gif

Kiedy Polska w końcu znajdzie się wśród krajów objętych VWP, to naród będzie znowu w szoku, bo się okaże, że w wielu przypadkach nic się nie zmieni, albo nawet na gorsze. Jeżeli ktoś nie dostał teraz wizy bo zdarzyło mu się przedłużyć ostatni pobyt o kilka lat, to również w ruchu bezwizowym nie zostanie wpuszczony do US. Z ta różnicą, że teraz dowie się o tym w ambasadzie w Warszawie a nie na JFK. To samo dotyczy ludzi będących w US nielegalnie- oni nadal będą nielegalnie. Żadne historie typu "ostatni gasi światło" nie będą miał miejsca. Brak wizy turystycznej będzie oznaczał brak możliwości adjustment of status, bo nie będzie co adjust, więc odpadnie możliwość wyjazdu na turystyczną i np. wzięcia ślubu albo zmiany statusu na studencki. Wszytkie kombinacje typu śmiganie między Polską a Stanami co 90 dni (bo na tyle dni zezwala VWP), na kilka dni będą szybko wyłapywane i druga-trzecia próba zakończy się wbiciem "misia" do paszportu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...