Skocz do zawartości

Zniosą Wizy Do Usa W Zamian Za Poparcie Start?


rafal723

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
korzysc moze byc taka ze ktos dostal odmowe za brak wiezow z Polska ale juz moze byc wpuszczony do USA,bo byly juz takie przypadki z Kanada ze komus w Ambasadzie odmowili a ta osoba wjechala na teren Kanady-fakt miala papiery w porzadku

ze nie trzeba wypelniac dokumentow,jechac na spotkanie w Ambasadzie a jedynie wpisac sie w esta-dostac odp pozytywna,kupic bilet i leciec :)

moze ktos jeszcze cos napisze do tego

Dokładnie. Chodzi o to by NORMALNIE podróżowac. Kupuje bilet w dwie strony, rezerwuje hotel, biore kase i lece na tydzień lub dwa. Na granicy nikt się do mnie nie dopiepszy, jeśli nic nie miałem "za uszami". Tak to wygląda na całym świecie. Jedną odmowe, w Krakowie, już miałem, trzy lata temu, za tzw. słabe związki z krajem. Chore ! Pierwszy raz w życiu, poczułem się gorszy od innych i sprawił to obywatel innego państwa w moim własnym, a ja mu za to jeszcze zapłaciłem 100$. A tych co kombinują i chcą pracowac na lewo, wcale mi szkoda nie jest. Powinni dostawac "bana" na wjazdy i byc cofani z lotnisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Dareknow0 lepiej jest stracić 130$ w ambasadzie niż 600$ na bilet do NY. Jednak dla Pana Kowalskiego z Łomży będzie łatwiej dolecieć do USA nie trzeba wypełniać wniosku wizowego, jechać do ambasady itd. tylko „Lot„ em prosto z WWA na JFK i może się uda, będzie takich wielu … i wielu takich co nie mogą teraz otrzymać wizy ale będą próbować :)

... a później będą narzekać na amerykanów jacy to oni niedobrzy bo skuto ich w kajdanki i zawrócono do Polski najbliższym samolotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Chodzi o to by NORMALNIE podróżowac. Kupuje bilet w dwie strony, rezerwuje hotel, biore kase i lece na tydzień lub dwa. Na granicy nikt się do mnie nie dopiepszy, jeśli nic nie miałem "za uszami". Tak to wygląda na całym świecie. Jedną odmowe, w Krakowie, już miałem, trzy lata temu, za tzw. słabe związki z krajem. Chore ! Pierwszy raz w życiu, poczułem się gorszy od innych i sprawił to obywatel innego państwa w moim własnym, a ja mu za to jeszcze zapłaciłem 100$. A tych co kombinują i chcą pracowac na lewo, wcale mi szkoda nie jest. Powinni dostawac "bana" na wjazdy i byc cofani z lotnisk.

Zupełnie się z Tobą zgadzam "chodzi o to aby NORMALNIE podróżować . Masz żal bo dostałeś odmowę .Rozumiem .Ale czy zastanawiałeś się nad tym ,że do takiego stanu przyczynili się Twoi rodacy Polacy ? Polacy mają to na co zasłużyli. Amerykanie nie mają zaufania do narodu Polskiego bo wiedzą ,że krętacze i kłamcy .Idą do ambasady po wizę aby zwiedzać Stany ( takie składają deklarację) a jak dostana wizę to przyjeżdżają i zostają nielegalnie i pracują bez pozwolenia. Więc pomyśl jak byłbyś urzędnikiem amerykańskim miałbyś zaufanie do narodu którego obywatele nagminnie łamią prawo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie się z Tobą zgadzam "chodzi o to aby NORMALNIE podróżować . Masz żal bo dostałeś odmowę .Rozumiem .Ale czy zastanawiałeś się nad tym ,że do takiego stanu przyczynili się Twoi rodacy Polacy ? Polacy mają to na co zasłużyli. Amerykanie nie mają zaufania do narodu Polskiego bo wiedzą ,że krętacze i kłamcy .Idą do ambasady po wizę aby zwiedzać Stany ( takie składają deklarację) a jak dostana wizę to przyjeżdżają i zostają nielegalnie i pracują bez pozwolenia. Więc pomyśl jak byłbyś urzędnikiem amerykańskim miałbyś zaufanie do narodu którego obywatele nagminnie łamią prawo ?

Oczywiście że do takiego stanu żeczy przyczyniają się Polscy kombinatorzy i dlatego życze wszystkim kombinatorom by ich dożywotnio cofac z granicy ! I tym właśnie bedą skutkowac ich wyjazdy ( no może nie dożywotnio :) )po ewentualnym zniesieniu wiz. Ba ! Myślę że cofnięc z granic będzie znacznie więcej niż dzisiaj odmów w konsulatach, choc z granicy nie cofają ludzi za "słabe związki z krajem". Chodzi o to ,że z całego bloku wschodniego, zostaliśmy sami z tymi wizami (nie wliczając Bułgari i Rumuni). I nie mam żalu do tego urzędnika, bo nie był w stosunku do mnie nie miły. Mówię tylko że system wizowy, nigdy wcześniej nie był w Polsce tak daremny jak dzisiaj, i jest utrzymywany tylko ze względów komercyjnych aby finansowac prace konsulatu.

W przyszłym roku planuje urlop w Chinach. Nie mam nerwów na drugą wizyte w konsulacie Usa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że do takiego stanu żeczy przyczyniają się Polscy kombinatorzy i dlatego życze wszystkim kombinatorom by ich dożywotnio cofac z granicy ! I tym właśnie bedą skutkowac ich wyjazdy ( no może nie dożywotnio :) )po ewentualnym zniesieniu wiz. Ba ! Myślę że cofnięc z granic będzie znacznie więcej niż dzisiaj odmów w konsulatach, choc z granicy nie cofają ludzi za "słabe związki z krajem". Chodzi o to ,że z całego bloku wschodniego, zostaliśmy sami z tymi wizami (nie wliczając Bułgari i Rumuni). I nie mam żalu do tego urzędnika, bo nie był w stosunku do mnie nie miły. Mówię tylko że system wizowy, nigdy wcześniej nie był w Polsce tak daremny jak dzisiaj, i jest utrzymywany tylko ze względów komercyjnych aby finansowac prace konsulatu.

W przyszłym roku planuje urlop w Chinach. Nie mam nerwów na drugą wizyte w konsulacie Usa :)

Niestety ale należy pogodzić się z faktem ,że Polacy,Rumuni ,Bułgarzy będą inaczej traktowani niż Brytyjczycy,Francuzi czy też Szwajcarzy. I nie należy spodziewać sie szybkich zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski rzad powinien poprosic USA o maksymalne uproszczenie procedury wizowej ta aby to nie zalezalo od widzi mi sie konsula .Proponuje aby wize mozna bylo otrzymac po zaplaceniu np 100 dolarow bez rozmowy z konsulem tylko placisz i dostajesz .Nam Polakom przynajmniej to sie nalezy za wysylanie wojska w walce z ich wyimaginowanymi wrogami itd …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w latach 90 tych czytalem ksiazke o tym ze jakby tak USA dawali wjazd bez wizowy Panstwom ktore cos tam pomagaja i daja wojska to prawie kazde Panstwo powinno takie cos otrzymac ..bo jak nie ma pomocy w wojsku to sie daje lotniska do lotow,teren itd..

Co do Polakow to prawie kazdy Narod pracuje w USA na lewo ,,tylko ze 1 jest mniej a innych wiecej

spytajcie sie ile Kanadyjczykow tak pracuje ...

A ze cierpia czasami ludzie ktorzy nie powinni to gdzie jest taki Raj ze ktos cos zle robi a Ty za to nie placisz?prosze mi takie osoby,Panstwa pokazac ,bo moze cos byc w malym stopniu ale nadal jest jakies ALE...I teraz jak spotkasz takie osoby co maja male ALE jestes gosc w innym przypadku nie zycze nikomu w wiekszosci aby spotykal takie osoby ktore Cie widza przez pryzmat kogos-czegos na swojej drodze..dobrze jak kto robi ktos obcy,gorzej jak ktos bliski jak rodzina-znajomy-przyjaciel,,wtedy jest ciekawie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...