Skocz do zawartości

Zniosą Wizy Do Usa W Zamian Za Poparcie Start?


rafal723

Rekomendowane odpowiedzi

Uff... Już myślałem że tylko ja mam takie zdanie na ten temat. Problem w tym, że większości chodzi o prace na lewo a nie pobyt turystyczny i po zniesieniu wiz nie będą mogli "robic" pół roku. Wielu userów na tym forum kłamie nawet będąc anonimowym :)

Mam nadzieje że zniosą szybko. A tych co kombinują - zawracac do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Oczywiście, że wizy nie zostaną zniesione, bo byłoby to bardzo niekorzystne dla Amerykanów. To coś na zasadzie promocji w sklepie - wydaje się że klient zyskuje, a każda promocja nastawiona jest na zysk sprzedawcy.

Amerykanie mogą znieść wizy turystyczne, bo te wizy już dawno powinny być zniesione. Ba, nawet amerykanom bardziej się opłaca żeby tych wiz nie było. Natomiast wizy pozwalające pracować w USA to mrzonka. Jeszcze długo Polacy nie będą mogli tam pracować bez takiej wizy, bo jak wspomniałem byłoby to jak strzelenie sobie w stopę przez USA, a oni co by nie myśleć, wcale głupim narodem nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie Twoja wypowiedź świadczy, jak niewiele wie społeczeństwo polskie domagające się zniesienia wiz. Bo zniesienie wiz dotyczy tylko wizy turystycznej. Żadnej innej.

USA nikomu nie zniosły innych wiz, z tego co się orientuję.

Ruch bezwizowy dotyczy podróży turystycznych.

Skąd się w ludziach bierze przekonanie, że zniesienie wiz dotyczy wszystkich wiz, to nie wiem.

No, ale na ten temat dyskutujemy już dłuższy czas, a jednak ciągle pojawia się ktoś niezorientowany, kto nawet nie zadaje sobie trudu, żeby przeczytać cały wątek.

Mnie osobiście nie przeszkadzało to, że musiałam pojechać do konsulatu postarać się o wizę.

Nie zamierzam wyjechać do żadnego innego kraju i łamać tam prawo.

Boję się jedynie, że po ewentualnym zniesieniu wiz Polacy wyjdą na idiotów, bo będą się oburzać, że ich zawracają z lotniska, że jacy to Amerykanie niesprawiedliwi... A wystarczyłoby tylko trochę wgłębić się w temat i nie byłoby problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest oczywiste ze zniosa tylko wizy turystyczne? Jak juz napisalam kto chce, moze ryzykowac

Ja osobiscie nie otrzymalam turystycznej za slabe kontakty z polska i podejrzewam ze jest sporo takich osob wiec mysle ze tylko takim osoba zalezy na zniesieniu wiz.

Oczywiscie uciesza sie ci, ktorzy mysla ze pojada jako turysci, pierwszy raz i zostana do pracy. Ale przeciez tak jest na calym swiecie, np UK tyle ze jak zostana w stanach to juz nie pojada sobie odwiedzic rodziny itp tylko sa uwiazani ( oczywiscie jesli maja zamiar leciec z powrotem )

Mysle ze to juz nie nasz problem, tylko tych ludzi i amerykanow ktorzy zatrudniaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adka wiesz ile bylo pytan tylko w 1 gazecie dla Polonii Kanadyjskiej czy moge teraz pracowac,uczyc sie,zostac na stale jak nie ma wiz turystycznych-chociaz pisalo sie prawie wszedzie ze to dotyczy wiz turystycznych i tylko takich?i tak samo jest teraz i bedzie pozniej ze sa pewne osoby co mysla ze bedzie jak w Unii prawie ...

nawet teraz mozna na tym forum spotkac osoby ktore mysla podobnie,,a co bedzie jak zniosa wizy?fakt to moze byc maly procent ale nadal jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest oczywiste ze zniosa tylko wizy turystyczne?

Dla Ciebie, dla mnie i dla kilku innych osób na tym forum jest oczywiste, że zniesienie wiz dotyczy tylko wizy turystycznej.

Dla większości nie jest.

Większości się wydaje, że zniesienie wiz równa się zniesieniu wszystkich wiz i że wtedy będzie można bez problemów wyjechać i osiedlić się w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Informuje z duzym opoznieniem, ze 22 grudnia traktat New START zostal ratyfikowany przez amerykanski Senat. Poprawka Voinovicha caly czas jest w komisji, z ktorej niemal na 100% juz nie wyjdzie, czyli spotka ja los taki, jaki spotyka wiekszosc ustaw trafiajacych do komisji. Polacy troche sie popodniecali, Voinovich utrzyma w Ohio wyborcow polskiego pochodzenia, moze zyska nowych, Sikorski i Komorowski postroili sie w piorka swojej "skutecznosci", umiejetnie manipulujac i grajac na oczekiwaniach Polakow, a rzeczywistosc pozostala taka, jaka byla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...